• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIMalá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
    Nejenom mobilní dům musí být malý.
    Šikovná a převážně DIY řešení malých domků, aneb to že je to malé a levné neznamená, že to nemůže být pohodlné a luxusní.
    Pro lidi co chtějí vlastní bydlení ale nechce se jim platit nájem či se zadlužit hypotékou, nebo jen prostě nepotřebují obří barák.


    Obrázky, rady, odkazy, pomoc při shánění stavebního materiálu, technologické postupy stavby, materiály, pozemky, půdorysy atd.

    odkazy na blogy a stránky na nástěnku

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lDcVrVA4bSQ
    rozbalit záhlaví
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    GREGI: to teda, je to dost nešťastný řešení. Na druhou stranu ale chápu proc to nechtěli oddělovat ani sklem. Jednoduše by šel hajzlík prohodit s vanou a obestavět, nicméně to by tam tu vanu asi už nenarvali, ledatak zabudovanou do podlahy s poklopem.
    GREGI
    GREGI --- ---
    KOUSICEK: tojo ale osobne chci zavrenej hajzlik i kdyz budu mit 10cm na nohy;)
    KOUSICEK
    KOUSICEK --- ---
    BURAN: Mas pravdu, ale na tomhle prostoru budes skoro vzdycky spat nebo varit 3 metry od hajzliku. Me spis nepasuje ten bidet do jine mistnosti nez hajzlik.
    BURAN
    BURAN --- ---
    GREGI: to se mi libi, akorat ten zachod tam v podstate uprostred bytu, primo nad nim kuchynska linka :D
    BIGGIE
    BIGGIE --- ---
    GREGI: tyjo dokonce koupelna s vanou a sprchou zvlast
    GREGI
    GREGI --- ---




    WIXIN
    WIXIN --- ---
    Treehouse uprostřed africké divočiny:)




    ZABAKOVA
    ZABAKOVA --- ---
    Ekovesnice učí ekolidi stavět a žít bez hypoték - Svět kolem nás
    http://www.svetkolemnas.info/...inky/zajimavosti/110-ekovesnice-uci-ekolidi-stavet-a-zit-bez-hypotek
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    77WHITE: ona to puvodne resila jako mobilni rekreaci, zemedelstvi jsem resil az pak jako obskocku..
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    T_MAX: před 15ti příspěvky to sem někdo postoval - 16m na zemědělský účely, 25m jsou obecný stavby
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    MUXX: No, mám pocit, že ta hranice neni 16m2 ale 25m2? Ona to má 8 x 2,5 m ..
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    77WHITE: detaily?
    MUXX
    MUXX --- ---
    T_MAX: Jak to ma velky? To je do tech 16 m2?

    Ja bych chtel nejakou zahradu, studnu a elektriku. Klidne budu zit v mobilhauzu 1+1. Zkusil jsem mesto, panelak, satelit i dedinu a ted bych chtel zkusit prirodu.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    EGGH: znám jeden případ z okolí a těm stavební úřad že ať si z nich nedělaj prdel, že se je snaží ošulit, takže tak:) Je to hrozně individuální, to byl zrovna projekt z kontejnerů a bylo to docela průhledný:)
    EGGH
    EGGH --- ---
    Jak může bejt ten "včelín" max. velkej? A zkoumaj, jestli tam ty včely fakt jsou?
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    T_MAX: včelín to dycky jistí :))
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    RODWY: Jo, ale tam musíš mít ty včely :) Když pěstuješ pampelišky na sušení do čaje, tak to neni tak prokazatelný (že je veskutečnosti nepěstuješ) :)

    Ale znám i případ o kterým mluvíš a týpek tam má regulérní 3+1 chatu a pár úlů :)
    RODWY
    RODWY --- ---
    T_MAX: jeste je dobrev vcelin+ zazemi.)
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    77WHITE: Neni tak .. Shodou okolností jsem to teď řešil pro mámu, která má pozemek v jižních čechách, je to obyčejný bejvalý pole, teďka louka, zkrátka zemědělská půda a chtěla mobilní chatku .. Nakonec jsme jí museli udělat živnosťák na pěstován bylin a z chatky udělat nutný zázemí k podnikání (to je asi jediná finta pro tenhle typ půdy) .. Změna územka by byla tak na 4 roky ......
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    T_MAX: neplatí to jen pro stavební uzávěru/ chráněné oblasti/ ochranná pásma apod? Resp. i na nestavebních parcelách typu zahrádka můžeš stavět bez ohlášky.
    MATT
    MATT --- ---
    T_MAX: dobrá poznámka, to mě nenapadlo. tak v lese a na louce ti zbydou asi uz jen naky ty budovy pro obhospodařování...

    možná by se něco mohlo vejít pod "signální věže, signály a pyramidy pro zeměměřické účely; " ta pyramida zní lákavě ;)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam