• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIMalá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
    GREGI
    GREGI --- ---
    ARZA: no a zkoumala si nejak jak hodne vam tam fouka?:) popr. nevim jak je to s legislatiou co se tyce vetrniku... jak velkej a kde vsude si to clovek muze postavit... bydlite ve svym nebo druzstevnim? popr. v najmu od soukromnika... toho bych se taky radsi zeptal jetli mu to nevadi
    ARZA
    ARZA --- ---
    GREGI: Víceméně spíš finanční, protože máme doma velký terárium, akvária a pod. Pokud by to ušetřilo aspoň kousek energie, potěšilo by mě to, protože nad každym timhle domečkem je nějaká lampa nebo dvě a dohromady to dost žere.. No a samozřejmě jsem to chtěla navíc prostě zkusit:)
    Ale dost nerada bych to právě řešila například pomocí těch panelů, který krom toho, že nic moc negenerujou, nejsou ekologický ani trochu.

    QYDO: jj, to bylo míněný tak, že bychom to postavili. ale ty soláry mi připadá že vážně nemají jediný plus.
    QYDO
    QYDO --- ---
    to uz mi prijde lepsi ten solar a hlavne "optimalizace" stavajici spotreby... doporucuji vice nastudovat problematiku a spis si neco vyrobit svepomoci, nez se koukat jen po jiz hotovych setech

    GREGI
    GREGI --- ---
    ARZA: a tvuj zamer je spis "zelenej" nebo financi? popr fakt tim chce ziskat nejaky rozumny mnozstvi el nebo to chces jen pro dobrej pocit? myslim ze je to absolutne bez sance si na terase panelaku udelat neco efektivniho co zvladne pri IDEALNICH podminakch napajet max 60W zarovku...
    ARZA
    ARZA --- ---
    Asi to tu bude trochu OT, ale nenapadá mě vhodnější auditko, tak pokud by někoho napadlo kam, ať mě přesměruje:
    Bydlíme v posledním patře v bytě s poměrně velkou terasou. Nedávno mě napadlo, že bych zkusila koupit solární panely, ale nakonec jsem se dopočítala k tomu, že se to defacto nevyplatí... Koupě solárních panelů vyjde poměrně draho, to co by generovaly neni nijak závratný a navíc jsem si říkala, jakou ekologickou zátěž to asi čítá.
    Napadlo mě tedy ubírat se cestou malý větrný elektrárny:)
    Nemá tu s tím někdo zkušenost?
    BERENIKEE
    BERENIKEE --- ---
    10 Sustainable Houses That Will Have You Craving A Simpler Life |Higher Perspective
    http://higherperspective.com/...10-sustainable-houses-will-craving-simpler-life.html?utm_source=GFNL
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    http://architizer.com/blog/weehouse-earth-day/ tento a další projekty, docela dobrá ukázka jak jde kontejnerový bydlení posunout i do něčeho pěknýho.

    PATRICIE_
    PATRICIE_ --- ---
    Nejmenší a nejdivnější domy světa: Budete zírat a závidět! - Fotogalerie - Žena.cz
    http://zena.centrum.cz/...tm_source=centrumHP&utm_medium=stylebox&utm_campaign=A&utm_term=position-4
    VICTOIRE
    VICTOIRE --- ---






    víc obrázků a video tady
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    PRZZI: potrebujes taky stavebni povoleni, je to vodni stavba a v jakymkoliv chranenym uzemi budes mit nejspis problemy. Potom taky technologie samotna co neni bezudrzbova, co sem slysel.
    PRZZI
    PRZZI --- ---
    MATT: s ani jedním problém nemám
    IKA
    IKA --- ---
    MATT
    MATT --- ---
    PRZZI: v kořenovce taky potřebuješ odseparovat pevný podíl, navíc vyžaduje docela prostor a spád..
    PRZZI
    PRZZI --- ---
    DENDROBATA: nicméně je možné, že to jeden typ s kterým byly problémy - navíc je typ kompostovací a ne separovací...
    obecně bych to chtěl ještě nějak porovnat s kořenovou čističkou...nemám to ještě moc nastudované, ale tam se myslím septik taky zařazuje ne?
    PRZZI
    PRZZI --- ---
    DENDROBATA: jo, pan Kurtin...narazil jsem na tenhle web, kde teda se rozjela zajímavá diskuze, a právě proto se chci zeptat jestli má někdo konkrétní zkušenosti z provozu...
    Ekotoaleta MullToa 60: 10 důvodů proč bych si už nekoupil kompostovací ekotoaletu MullToa 60
    http://www.ekotoalety.eu/2012/04/10-duvodu-proc-nekupovat-kompostovaci.html
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    PRZZI: Zavolej do http://www.ecoshop.cz/kontakt/ onehdá, když sídlili v Brně mi týpek celkem ochotně předváděl sortiment .. tak ti to třeba po telefonu vysvětlí
    WASPER
    WASPER --- ---
    PRZZI: Nez nam na chalupu zavedli kanalizaci jeli jsme sytem 3 vyhnivacich nadrzi s prepady. Z posledni nadrze to slo do trativodu zakopaneho pod tujemi. + cas od casu musel prijet hovenzucz.
    PRZZI
    PRZZI --- ---
    když už jsme u těch hoven má někdo z vás zušenosti s kompostovacími toaletami? doporučení na konkrétní typ? Zatím jsme 2 do budoucna asi 4 ;) jde mi např. o zkušenosti se zápachem (pokud je instalován větráček musí jet neustále?), kapacitou (jak často je nutné vynášet) a taky žena se třeba ptala, jakým způsobem probíhá čištění takové mísy, když se do "tuhé" části nemůže dostat voda.
    Zvažuji jestli pořídit kompostovací toaletu nebo udělat sptik (voda ze studánky).Díky
    GREGI
    GREGI --- ---
    PHRASE: moc hezky... bydlet a bejt zvyklej nekde kolem nevaham:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam