• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIMalá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: to je jasný i když se přiznám, že netuším jakou kvalitu má a jak se nazývá voda co vychází z čističky. Ale tady je řeč asi o obojím, předpokládám. To co jsem napsal jsem myslel opravdu i jen o té šedé (bez WC) Já to mám třeba odděleno. A nejsem si jist která voda je lepší kvality. Jestli ta šedá a nebo ta přečištěná.
    Podle mě jakákoliv voda i ta dešťová je velice náročná na "skladování" proto je důležité ji co nejlépe filtrovat. Nedokážu si představit jak by to vypadalo kdybych tu vodu ohřál a držel v bojleru. A je jedno jestli je to dešťovka nebo šedá nebo ta co vychází s ČOVky.
    Jinak předpokládám, že jsou systémy co z šedé udělají pitnou. Otázka je co to stojí a jestli to pomůže ekologii.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: pokud tam v te "sede" neni i voda ze zachoda.
    Seda voda je ta co je znecistena, ale bez zachodu,pak uz to je cerna. Precistena voda z cisticky se neoznacuje jako "seda", to jen aby sme si rozumeli o cem je vlastne rec
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAR_TINA: Ta povinnost té kanalizace je podle mě ekologický nesmysl.
    Ale na to praní a WC ti stačí deštovka ze střechy bez problémů a tu šedou je lepší zase na zalévání.
    Tam vidím užitek v pravidelnosti zálivky a bez nutnosti tu šedou vodu držet ve velkém množství. Tedy i kapacitně lepší.
    Cirkulace podle mě nemůže rozumě fungovat. Mám pocit že ani Reynolds tu šedou do pitného oběhu znovu neposílá a to ty domy staví na poušti.

    Pokud by jsi chtěla umět vyžít s koloběhem vody asi bych se inspiroval nějakými vojenskými technikami. ale na dlouhodobé používání to není. Stejně tak jako dešťovka je na dlouhodobé pití nevhodná a zdraví škodlivá.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Já si to také myslím. Ale narážím na zákazníky, co by chtěli vodu z čov vracet a jim to občas někdo naprojektuje aspoň na to splachování.
    Poslední koupili dům na "jezeře", voda metr pod zemí v nekonečné vydatnosti a spekulují s vracením vody do oběhu. Těm to nepovolí, je tam kanalizace. Naštěstí.

    Při nedostatku vody bych pustila dešťovou do oběhu, z čovky na zálivku a do země.
    ZORB
    ZORB --- ---
    MAR_TINA: Je to nesmysl, čas od času nějakej problém nastane u každé ČOVky.. Podle mne to bez nějakého pročiťovacího jezírka nemá smysl..
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: fajna sprcha
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAR_TINA: Jako přes ty ČOVky jsi tu odborník ty :-) Ale všechny co jsem viděl. I ty co měli následný pískový filtr neměly vodu tak čistou že bych se v tom musel mejt :-)
    Druhá věc je co se bude usazovat v rozvodech. problém je i se samotnou dešťovkou. A ani tam to není ok bez FF systému a následné filtrace. Já mám děšťovku třeba jen na záchod a praní. už jen kvůli normám. Umyvadlo, dřez i sprcha = pitná voda, což je dost zajímavý protože třeba v bazelnech je ve sprchách pouze přečištěná.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    MAR_TINA: tak principielne kdyby v tom nebyl zamotanej zachod tak by to bylo o rad jinde...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CUKI: právě proto si myslím, že je to blbý nápad (rozhodně se neptám za sebe). Oddělit nádrže a z čovky leda na splachování záchoda.
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAR_TINA: To je ta přečištěná voda tak čistá? Co to udělá třeba v bojleru nebo někde jinde kde stojí (zde je navíc horká)? To že to je proti normám to asi víš, ale stejně bych ji všude necpal.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Mám takovoý teoretický dotaz na šedou vodu.
    Ve stavbě bude pitná voda na kohoutku v kuchyni a do zbytku by se vedla šedá voda z nádrže.
    Teoreticky by šla v nádrži akumulovat srážková voda ze střech A k tomu přečištěná voda z čov/septiku. Jenže pokud šedou vodu spotřebuju, přečistím v ČOVce, pošlu do nádrže, tak mi teče zpět do okruhu v domě a vlastně pořád dokola. Vadí to nečemu? Sice se přečištěná voda ředí dešťovou, ale pořád se tam točí z části ta samá.
    Při 4 osobách v domě (spotřeba vody 0,4 m3/den) a 100 m2 střech (teoreticky a velmi průměrně 0,165 m3 / den) mi vychází poměr přečištěná : dešťová = 1 : 0,66

    Přebytky nejsou starost, to jde na zálivku nebo přepadem do vsaku.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CUKI: nemusí to tak být, já můžu tahat to samý co to auto váží a to má tunu a půl, takže sem max na třech.
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    CUKI: Na YT je par videii ve kterych nedelali zakladni konstrukci ze dreva, ale z profilovaneho plechu. Vypada to dost podobne jako drevena varianta, ale je to mnohem lehci. Tak mozna jestli by nevedla cesta tudy.
    CUKI
    CUKI --- ---
    DEIKSAC: Právě proto jsem to nakousnul. Navíc je to vyloženě aerodynamická budka, že :-D
    EXX:
    ANDY_WARHOL:
    No spíš mi šlo o to že čím větší přívěs tím větší auto k tomu potřebuješ a pak se tam prostě nevlezeš do béčka
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    CUKI: akorát teda nechapu, za jaky auto si to predstavujou. ja mam u dvoutunový dodavky povoleno tahat 2000kg brzdenejch, tak mi trochu uniká to jejich 2100 kg provedení.
    ANDY_WARHOL: nebrzdeny bejvaj povoleny 750kg
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    EXX: tak samozřejmě sem předpokládal brzdeny. Já bych si něco co váží 1300 kg a nebrzdilo za auto asi nedal
    EXX
    EXX --- ---
    legislativne hlavne zalezi jestli je ten prives brzdenej nebo nebrzdenej.. jet s nebrzdenym privesem tezsim nez tazny auto...to bych si teda pral..takovy koleje pod kopcem,to musi bejt lahudka :-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ANDY_WARHOL: davno - myslim ze to plati uz par let takto, nekde sem cetl, ze to je kvuli holandanum, kteri to maji jako narodni konicek jezdit s karavanama.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CUKI: jeste jednou
    prednost ma samozrejme to co mas napsany v tp, nemuzes zkratka tahnout tezsi prives, nez na ktery staci tvoje tazny a tvoje auto, ale to je jenom jeden pohled
    druhy obecny pohled je, ze se pocita celkova hmotnost soupravy, takze neplati, ze muzes(obecne) tahnout jen prives do vahy 750 pokud mas ridicak b, ale muzes tahnout takovy, ktery ti dovoli tazny, pokud celkova hmotnosty soupravy neprekroci 3500
    jak se to presne pocita si najdes na internetu. ale v praxi to byva tak, ze te proste pri kontrole zvazej s celou soupravou, pasazerama a vecma co tam mas a to nesmi presahnout 3500 (s ridicakem b), jestli tahnes tezsi prives nez mas v technicaku neresej, protoze to je ve velkym a ne v malym.
    CUKI
    CUKI --- ---
    ANDY_WARHOL: aha a co znamená dávno? Tedy nemusí nutně platit to co je napsaný v TP u auta? S jakou hmotností se to počítá s okamžitou nebo maximální?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam