• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COULEENRC on-road/off-road
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    ACID: jj to je klidné možný že tak něco bylo, nebo prostě jen měl pořádně předtím vyčištěny tlumiče a průchody b ramenou a tak... Každopádně to auto jezdilo luxusně :-)


    MADCAT: obal
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Mimochodem co říkáte na tuhle trať? Jsem takovou v životě neviděl...

    Losi 5ive T Cup 2015 A-Finale Highlights RC Offroad Staaken e.V. in Groß Glienicke
    http://www.youtube.com/watch?v=cq-O3Ksl31s

    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Lidi, rozdíl mezi normálníma LiPo a hardcase je jenom v tom obalu, kterej brání mechanickýmu poškození zvenčí, nebo i uvnitř, v tom samotným polymeru, aby byl odolnější vůči otřesům při skákání, nárazech apod., a třeba nezahořel nebo cokoliv jinýho nežádoucího?
    ACID
    ACID --- ---
    KALIBAN: u cestaku je celkem bezne, ze team jezdci maji na autech prototypove dily, pripadne jezdci schumacheru jezdi tlumice od tamiye a podobne, takze je klidne mozne, ze stejny setup jsi mel jen papirove
    UNDERMEDIA
    UNDERMEDIA --- ---
    KALIBAN: no ja si to zkoušel ve VRC a než jsem se trochu chytal, tak by v realu z auta nic nezbylo ... voni tady ti pánové jsou asi trochu nadlidi.)

    ... a jako že stejne auto, stejny setup a jinak se to chova? asi nejake woodoo
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    UNDERMEDIA: no tahle draha krom toho ze je imho zbytecne velika, mela zasadni problem...
    polejvali ji nejakym olejem, abyt to drzelo a neprasilo, jenze to bylo tak tvrdy, ze to probrusovalo plata buggyn, takze treba pred tim finale to chtelo dat uplne novy plato, nebo sis to prodrel :) gumy byly skoro na meneni v ty finalovce :)

    me prijdou tyhle obri drahy trosku skoda, dolni bukovsko bejvalo tak na maximu...
    btw jezdil jsem s kyoshem ronnefalka a naprosto nechapu, ja kto auto slo nasetupovat tak jak to mel on, kyosho pod plynem je nedotaciva hodna beruska (resp ona je to hodna beruska treba proti the car kdykoliv) ale tomu jeho jsi nalozil v zatacce a trosku se to klouzlo, nechapu, i kdyz jsem udelal stejnej setup tak se mi to tak nechovalo
    UNDERMEDIA
    UNDERMEDIA --- ---
    tahle dráha je solidní masakr ..

    2010 IFMAR 1:8 Nitro Off-Road Worlds - A Main Final
    https://www.youtube.com/watch?v=HUwSBXijtNU
    ACID
    ACID --- ---
    MADCAT: male hopsaky se jezdi ve vizovicich, zkus pohledat ZVK
    jinak k prvnimu dotazu, MCR se porada ve spolupraci RC ACR, vetsina zavodu je ale klubovych. Zavody na urovni ME, MS... poradaji organizace typu EFRA, IFMAR, ROAR (emerika) atd..
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    MADCAT: tech zavodu je x, tusim profimodel nejaky organizuje, ale zrovna pro takovyhle nestandarty toho moc nebude, jezdi se nejaky open hobby kde jezdi treba maly reva, ale kdyz chces zavodit, tak si poridis desetinu na zimu a osminu na leto...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    MADCAT: jezdí se miniz
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Jak jsou vlastně v Česku organizovaný závody RC aut? Má to nějakou asociaci, která vypisuje seriál závodů v nějakých kategoriích atd.? Nebo si to pořádají kluby samy a člověk musí vědět/sledovat, kde se co kdy jede?

    Asi se jezdí takový ty klasický a očekávaný kategorie - osminy a desetiny buggy, truggy, silniční, rally, ale jezdí i nějaký menší modely? Proč se tak komplikovaně ptám - tuhle jsem při brouzdání po youtube narazil na Losi Mini 8ight, což je myslím 1:14, a to teda lítalo jak čert, až jsem čuměl, a říkal si, že by byla škoda s něčím takovým nezávodit, když to tak jede. Ne že bych si to chtěl hned kupovat, tady stejně žádnou trať nemáme, ale prostě mě to tak napadlo - že i ty menší auta umí jet rychle, tak jestli se toho někdo chytl...
    UNDERMEDIA
    UNDERMEDIA --- ---
    KALIBAN: tak daleko ještě nejsem, musí stačit kýbl a rejžák .)

    MADCAT: ke konkretnímu vysílači je imho konkrétní přijímač ... spárovací postup bude u všech podobný ikdyž ne uplně stejný, tak že na jistotu dle návodu, ale nic složitého.)

    https://www.youtube.com/watch?v=vxuZsQide8I
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    UNDERMEDIA: to kdyztak mam doma.. plus mam teda velmi podobnou buggy, jen v mnohem vetsim bordelu :) kdyby mel nekdo modelarsky chute... ja to sroubovani nenavidim :)
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Hele jak se vlastně provádí spárování auta a rádia, když si to člověk každý koupí zvlášť? Nebo když klekne vysílačka a je potřeba koupit novou? Jsou nějaký standardy a je to triviální, nebo je u vysílačky vždy návod jak to provést, nebo je to alchymie a hromada programování učení přijímače na nový povely a já nevím ještě čeho?
    UNDERMEDIA
    UNDERMEDIA --- ---
    hehe, tak prej Digital Ultrasonic Cleaner :D

    Adam Drake from Mugen Seiki Racing show you how to clean and prepare your vehicle for racing.
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=18&v=_dEBquslTqo
    UNDERMEDIA
    UNDERMEDIA --- ---
    MADCAT: rozebírám ... taková meditace u toho.)
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    UNDERMEDIA: Jak to řešíš? Rozebíráš do šroubku, nebo to vemeš wapkou a modlíš se?
    UNDERMEDIA
    UNDERMEDIA --- ---
    to počasí .)


    DANII_DP
    DANII_DP --- ---
    MATT: žádný háček

    místo původního

    tam je držák velkýho motoru, plus jiné převody ;)
    MATT
    MATT --- ---
    Traxxas E-Revo Brushless 4WD RTR RC Monster Truck Rat Rod 1/16 Custom Drift BLUE | eBay
    https://www.ebay.com/itm/172974477073

    v čem je háček? ;) je vůbec možný, aby měl v 1/16 desítkovej motor?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam