• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COULEENRC on-road/off-road


    Vše o RC modelech aut.



    Zájemci o společné ježdění, nechť dodají model (alespoň typ off/on road a místo výskitu - následně dodám na nástěnku)





    Toto fórum není primárně určeno k obecným dotazům ohledně RC modelů - máte-li dotazy k nabíjení, vysílači/přijímači či údržbě a koupi jiné RC techniky, než auta, prosím využijte fóra - ZDE



    rozbalit záhlaví
    CABANNOS
    CABANNOS --- ---
    HONCKA:
    JENIIK: Děkuji za rady. Půjdeme do TRX4 Sport.
    ACID
    ACID --- ---
    Pošta
    QNEDLEEQ
    QNEDLEEQ --- ---
    ACID: mno proc ne , a co to je za vozidlo ? potazmo kolik bys za ni chtel ? :) mam doma dve imprezy , ale tak mladej by nepohrnul ani jinym zavodakem ;) a jinak klidne beru i jakykoli dily na podvozek , klidne celej podvozek v jakymkoli stavu ;) diky
    ACID
    ACID --- ---
    QNEDLEEQ: mám tu nenalakovanou kastli 200mm zakoupenou omylem, kdybys měl zájem :)
    QNEDLEEQ
    QNEDLEEQ --- ---
    zdravim, nevali se prosimVas nekomu doma cokoli na Kyosho Pure Ten Alpha 1/10 ? Beru vsechno ;) diky
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    HONCKA: u kovových věcí neskutečně záleží na materiálu, pokud je to z bláta, vydrží to míň, než slušnej plast...

    Obecně se říká, že kovové díly jsou hezké, ale plastové fungují...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    JENIIK: to podle mě patří k věci.
    BTW celkem by mě zajímalo, jak jsou na tom celokovový čínský podvozky např. nápravy vypadá, že jsou stejný, co mám já a ty mě přijdou fakt solidně udělaný, akorát jsou celkem těžký, ale ono pak pokud má tvrdou boudu a nějaký scale doplňky imho naopak žádoucí mít zatížený spodek
    https://www.aliexpress.com/item/1005005160067674.html
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    HONCKA: tak jasne, ale to uz je ten konicek automechanika ;-)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    JENIIK: ono víceméně pokud to má nějakej stadarní rám, tak jde naprasit všechno na všechno, mě z scx10 toho moc původního nezůstalo
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    CABANNOS: osmnáctinou se nesvezeš ani po trávě. Navíc čím menší, tím méně setrvačnosti a tím rychlejší musíš mít reflexy.

    Obecně se dá říct, že když si koupíš autíčko na cokoli jiného, než jen pomaloučký trial, tak to do dvou dnů máš s ulomenýma kolama, takže potřebuješ něco, na co jsou dostupné díly.

    Já osobně nesnáším třeba traxxas za jeho mrňavé imbus šroubky, ale když jsem viděl axial se samořezkama, začal jsem pochybovat ;-)

    Bude tě to stát tak desítku imho. Vše ostatní je spíš takový ten test, jestli tě to bude bavit a až to rozbiješ, koupíš si něco pořádnějšího. Nebo pokud si chceš hrát na mechanika, ale to je jiný sport.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    CABANNOS: Jinak se podívej tady na nějaký fotky a videa z Expedičního orientačního závodu v Klánovicích, toho ti 1/18 rozhodně nedá
    Vidrholec - RC Offroad Challenge - 2023
    http://www.rcvidrholec.cz/2023/01.html
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    CABANNOS: záleží na co to chcete a kde s tím chcete jezdit, 1/18 je tak max na nějakou polní cestu, která není moc rozsekaná, na rozsekaný holt s tím budeš muset jet mnohem pomaleji než s větším autem, je to pidi autíčko
    pro zajímavost se tady můžeš mrknou na nějaký fotky a videa s expedičního orientačního závodu RC Vidrholec
    ten Kavan
    Rozvor [mm] 155
    Šířka [mm] 113
    Délka [mm] 275
    Výška [mm] 135
    Průměr kol [''] 2.2

    Axial SCX10
    Rozvor: 312 mm
    Šířka: 234 mm
    Délka: 485 mm
    Výška: 241 mm
    Průměr kol [''] 4.7
    CABANNOS
    CABANNOS --- ---
    HONCKA: Ahoj, díky za reakci. No, původně jsem myslel, že se vejdeme třeba do 4 tis, ale to je asi sci-fi, že?
    UNDERMEDIA
    UNDERMEDIA --- ---
    Jaro!

    HONCKA
    HONCKA --- ---
    CABANNOS: Co to je jmění? Asi nejvíc se jede Axial SCX10 a Traxxas TRX na ven rozhodně 1/10 do menších bych nešel
    CABANNOS
    CABANNOS --- ---
    Ahoj, syn 10+ by chtěl expediční auto. Doporučili byste mi značku, ke které jsou dobře dostupné náhradní díly a nestojí to mění? Nevím jak dlouho u toho vydrží, tak chci jít konzervativní cestou.
    VILA
    VILA --- ---
    Ahoj,
    Prosim Vás, nevíte někdo něco za poslední rok o Eosovi?
    Cokoliv, prosím dejte mi vědět. Naposledy se ozval před rokem, vedli jsme docela vtipnou konverzaci, bohužel bez konce. Moje poslední zpráva zustala nepřečtená a pozvanka na moji 40 nedoručená. Telefon mi zvedl cizí chlap...
    UNDERMEDIA
    UNDERMEDIA --- ---
    STB23
    STB23 --- ---
    HENTAIRUSH: modelbazar.cz
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam