• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CERTICAÁgotin tvorivý klub
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    ježiš proč se mi to tam pořád přidává? omlouvám se a jdu nastudovat nápovědu.. .)
    REZZZY: diky.)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    CERTICA: zehlicka nenaparovaci, voskovky, papir. Ne moc.
    REZZZY
    REZZZY --- ---
    EUCHENIE: tý jo, to je pěkný
    CERTICA
    CERTICA --- ---
    EUCHENIE: ten siesty uz vypada velmi pekne :) Ake su vlastne vstupne investicie na eukanistiku?
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    první v zivote!

    CERTICA
    CERTICA --- ---
    CERTICA: Mam ich strasne rada proti slnku alebo na slnku. Ked su sklenene, uplne sa ligocu :)



    CERTICA
    CERTICA --- ---
    Ach, blizi sa mi deadline na zaverecnu pracu, tak len pisem a pisem a na tvorenie nezostava cas. Ale aspon nejaka malickost: jednoduche koralky na pamatovom drate. Konceky zahnute.



    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    ja jsem se vrhla na výrobu přáníček, prodávat asi čaem taky, zatím jsem však ve fázi tvorby.)

    CERTICA
    CERTICA --- ---
    CERTICA: este pripajam video-tutorial z Etsy na zrecyklovanu plastovu tasku: http://www.youtube.com/watch?v=PNziDXtm1SA
    CERTICA
    CERTICA --- ---
    Ak ste nieco tiez vyrobili, budem rada, ak sa s tym pochvalite/podelite :)
    CERTICA
    CERTICA --- ---
    Na Fleru som videla strasne super napad - zalozky do knih z lekarskych spachtliciek. My ich mame stale nedostatok, tak som zopar tiez vyrobila...



    CERTICA
    CERTICA --- ---
    Podarilo sa mi nausnicky dokoncit :)

    CERTICA
    CERTICA --- ---
    Chcela som si vyrobit jednoduche plstene nausnicky...

    Vyrobne naklady su uplne minimalne, startovaci set na plstenie (vlny, ihly, kus molitanu) sa da kupit za cca 100ku, ale ak chcete usetrit, staci kupit kus vlny a plstiacu ihlu. Ako podlozka posluzi aj hubka na riad (1R1STL).

    V pripade nausniciek staci zobrat 2 kopky vlny velkosti mensej dlane (1R2STL) a zacat pichat (2R2STL). Plstiace ihly maju specialne vybezky, pomocou ktorych vlnene vlakna z povrchu zapravia do vnutra plsteneho tvaru a ten sa tym komprimuje, uhladzuje a ziskava na pevnosti. Postupne otacame, aby sme ziskali pozadovany gulaty tvar (2R2STL). Pozor treba davat na prsty, ked som to skusala prvykrat, bola som uplne dopichana :)

    Postupom prace mi cica kradla gulicky a bola z nich uplne nadsena. Tak som jej nakoniec upichala lopticku a mysku, ktora vypada ako spermia (3R1STL). V kazdom pripade bola z toho nadsena :) (3R2STL).

    CERTICA
    CERTICA --- ---
    Z recy veci som este vyskusala vytvorit lupienok k nausniciam.

    1. z modrej plastovej flasky som vystrihla pozadovany tvar.
    2. zapalila sviecku a pomaly som sa priblizovala krajmi plastu k plamenu. Vplyvom teploty sa okraje zatiahli.
    3. dierku som spravila nahriatim ihly nad svieckou. Ked je dostatocne tepla, plastom prejde uplne hladko.

    Vysledok:


    CERTICA
    CERTICA --- ---
    Ja som vyskusala trosku recyklovat - z jednej tenkej Tesco tasky, z jednej bielej mliecnej a z jednej priesvitnej cervenej...

    1. zo vsetkych tasiek som odstrihla usi a spojeny spodok.
    2. poskladala som ich tak, aby bolo na sebe 8 vrstiev z tych tasiek: na spodku boli cervene vrstvy, potom mliecne. Ten text som vystrihla z Tesco tasky a vlozila pod navrchnejsiu mliecnu vrstvu. Treba davat pozor na to, ze ked nejaka textova/obrazkova cast nie je prikryta, moze sa ten atrament alebo cim to tlacia na tie tasky, rozpit.
    3. vlozila som to medzi dva peciace papiere a prezehlila. Tu tiez treba davat pozor. V pripade nedostatocnej teploty sa vrstvy poriadne nespoja. V pripade vysokej sa prilis scvrknu posobenim tepla. Treba postupne pridavat - na mojej zehlicke som skoncila na dvoch puntikoch. Jemne sa to scvklo.
    4. Zvysok uz prebehol na siacom stroji. Vystrihla som 2 stvorce, pridala zip a zosila. Na bok som pridala putko. V pripade zaujmu mozem nafotit postup.
    5. Vysledok:

    HYSPAN
    HYSPAN --- ---
    Pokúsil som sa o obraz z lupeňov kvetov - nie je prvý, ale je prvý zdokumentovaný.
    https://plus.google.com/photos/105031901996647813178/albums/5782785542869281809
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam