• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PRISCILAReformace a protestantské církve a související témata
    PRISCILA
    PRISCILA --- ---
    Já se nečertím. Jediné, co jsem řekla, že si Duka nemůže dovolit říci, že papež je mluvčím všem křesťanů Protože to skutečně není. Tento výrok může v důsledku poškodit i ekumenické vztahy. A vůbec, to, že s něčím nesouhlasím, neznamená hned, že se rozčiluju. Mně je konec konců jedno, co si myslí papež i Duka...
    VIRIK
    VIRIK --- ---
    kdyby v cirkvi katolicke to bylo az takto vojensky, tak by nemohli byt takove dialogy a rozdily v postojich mezi jezuity, dominikany, kardinaly i biskupy....
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    PRISCILA: je pekne, jak vis, co muzu a co nee. Co kdybys to laskave nechala na Nem (a ted fakt nemyslim Duku)? :-)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    PRISCILA: Tak jsem si to precetl a nejak mi unika proc se certis... papez proste ve svete je vniman jako vyznamny hlas krestanstvi obecne. Muze se Ti to nelibit, ale to je tak vsechno, co s tim muzes delat. Nebo teda jeste muzes zacit misionarit, protoze silnejsi hlas ma ten, kdo reprezentuje vice lidi...
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    PRISCILA: Autorita svého druhu být může, ale názory ať si má jaké chce, ne? Nebo teď musí být každý, kdo má české občanství, automaticky zemanovec?
    PRISCILA
    PRISCILA --- ---
    DOCKINEZ: O to mi nejde. Jde mi o to, že si říkal, že Duka není autorita. Což si nemůže římský katolík dovolit říct. Je pro něj autorita, ať chce, nebo ne...Učení v širším slova smyslu to určitě je. Mezi názorem a učením je často tenká hranice...
    OMO
    OMO --- ---
    HARALD: To nechapu, proc zrovna cechoslovaci?
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    PRISCILA: Ne, neni to zadne uceni, tim mene falesne. Je to Dukuv názor, a ten (nejenom) pro mne neni z veroucneho hlediska zavazny.
    MAXMANUS
    MAXMANUS --- ---
    HARALD: vozový hradby
    HARALD
    HARALD --- ---
    PRISCILA: Ty jo, co by museli dělat takoví husiti (ČCH), kdyby měli důsledně aplikovat tebou uvedené pravidlo.
    VIRIK
    VIRIK --- ---
    PRISCILA: ale jo, muze. Hodne katoliku toho Duku... no, radeji nic :)
    PRISCILA
    PRISCILA --- ---
    DOCKINEZ: To byla jen citace. Promiň, ale označení papeže jako mluvčího křesťanů, ne.li všech věřících je falešné učení. A Dukova drzost je něco, co nemá obdoby. Btw. jako římský katolík těžko můžeš odmítnout Duku jako autoritu, stejně jako občan ČR nemůžeš odmítnout Zemana jako prezidenta, ať už si myslíš cokoliv...
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    A tak to jo :)
    OMO
    OMO --- ---
    DOCKINEZ: Aby rec nestala :)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    OMO: Podivej, je pro tebe Duka autorita, beres ho vazne? Ja ne, tudiz mi mohou byt (a jsou) jeho reci volne.

    Kdybych k tomu mel pristupovat jako ti, kteri se nad Dukou rozciluji, tak to bych se musel rozcilovat i nad takovym Klausem a podobnymi vytecniky. Jenze takove pocinani povazuji za zbytecne... ostatne, co je nejakej Duka proti vecnosti, ze?

    Nebo jeste jinak - pomuze mi rozcilovani se nad Dukovym vyrokem ke spase? Nepomuze. Tak proc bych s nim ztracel cas...
    OMO
    OMO --- ---
    DOCKINEZ: Na GS se do kategorie "nebezpecna uceni" radi prakticky vsechno, co souvisi s katolickou cirkvi :) GS je totiz dost bulvar. To citovany Krestan dnes je solidnejsi...

    DOCKINEZ: Ze tohle citlive tema povazujes za malichernost, to vypovida spis o tobe.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    btw zarazeni toho Dukova citatu do kategorie "Nebezpečná učení" je pekna kravina, nebot o zadne "uceni" neslo a nejde.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Mnoho povyku (skoro) pro nic. Ze se na takove malichernosti tocite nekolik dni, to vypovida spis o vas...
    PRISCILA
    PRISCILA --- ---
    Papež jako významný duchovní představitel devíti desetin obyvatel světa? http://www.granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2468506
    HAROLD
    HAROLD --- ---
    GOBERS: (Žebráci o Ducha. ;) )
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam