• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  MADRONANLP - neurolingvistické programování
  Tato diskuse je určena pro ty, kteří se zajímají o NLP, tedy neurolingvistické programování. Sdílejme zkušenosti s používáním NLP jako terapeutické techniky, odkazy na zdoje, kurzy. recenzujte knihy, doporučujte videa. Vítány jsou i příspěvky z oblasti použití NLP v jiných než terapeutických oblastech.
  rozbalit záhlaví
  SEBIEN
  SEBIEN --- ---
  TAARA: tak čistě teoreticky, obojí více či méně vychází mimo jiné z Ericksona, resp. systemiky, nebo ze Satirový,takže to nějaký styčný body mít může, ale původní NLP s něčím takovým rozhodně neoperovalo. Bandler a Grinder a jejich první Structure of Magic jsou sedmdesátý léta, Hellingerovu metodu wiki datuje do osmdesátých, jestli se ptáš na tohle. Ale jinak ti nepovím, o NLP jsem dělala akorát referát, tak jsem přečetla dvě knížky, o konstelacích nevím dohromady vlastně pořádně nic.
  DARJEEL
  DARJEEL --- ---
  Noa když tu operujete s magií, je NLP už po těch letech podpořené nějakým solidním výzkumem nebo stále je to "jen" vědecky se tvářící metoda co pobrala trochu z teorie kybernetiky a trochu z praxe KBT?

  TAARA: mě osobně by spíš zajímalo, jak jdou tyhle dvě metody dohromady, jak se řeší bezpečí klienta a jak vypadá integrační práce následně po konstelaci...
  TAARA
  TAARA --- ---
  Ahoj, včera jsem byla zas na NLP tréninku, a probírali jsme sociální NLP, trenér do nich začlenil i rodinné konstelace. Je to tak, že se tam teď počítají? Já mám takový pocit, že byly konstelace předtím a NLP si je přivlastnilo... kdyžtak mně někdo opravte prosím :)
  DESTINYX
  DESTINYX --- ---
  TAARA: Ani NLP, ani magie. Je to slatanina.
  MELLOR
  MELLOR --- ---
  Čmolík je čistě magie.
  DARJEEL
  DARJEEL --- ---
  Institut pro NLP
  http://www.nlp.cz


  Uvod do NLP.pdf | Ulož.to
  http://www.ulozto.cz/xh62cqJ/uvod-do-nlp-pdf
  MADRONA
  MADRONA --- ---
  Ahoj, založila jsem tuto skupinu, protože v současné době dělám výcvik "NLP Practitioner a hypnóza podle Ericksona" a ráda se podělím o své zkušenosti, dojmy a informace s ostatními a doufám, že ostatní budou také sdělní.

  Na nástěnku postupně umístím nějakou doporučenou literaturu. Pokud máte zájem o odkazy na eknihy, napište mi do pošty svůj email a pozvu vás před dropbox ke zdroji. V dohledné době se zamyslím nad tím, jak uspořádat nástěnku. :)
  TONY9
  TONY9 --- ---
  Znáte někdo knihu Libora Činky "Ovládněte Svůj Mozek aneb poslední kniha o mozku a zrychleném učení, kterou budete potřebovat". Zajímalo by mě co na ní říkáte.
  TRISMEGISTOS
  TRISMEGISTOS --- ---
  Tak já začnu doporučením zajímavé literatury:

  Zbyněk Vybíral - Lži, polopravdy a pravda v lidské komunikaci

  Vladimír Smékal - Pozvání do psychologie osobnosti

  Dobře a srozumitelně hovoří o neurologii ve svých pracích František Koukolík.
  Jako přední český neuropatolog se pochopitelně zaměřuje především na dysfunkční a atipicky pracující mozkové systémy, ale pro pochopení základních vztahů myšlenkových cest a lepší vhled do komunikace mezi jednotlivými neuronálnimí sítěmi, jsou jeho eseje výborný materiál.