• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZUZKAOUVěci z hlíny - porcelán, kamenina, keramika a jejich příbuzní
    JOKERKA
    JOKERKA --- ---
    Tady se mi libi ta jemnost :)
    Lopes Zablocki


    JOKERKA
    JOKERKA --- ---
    Tak si zase neco dame ne? :)
    CrackedClay - pán vypaluje v peci na drevo a vypada to skvele, jako kdyby to vyrostlo nekde v lese!




    http://www.crackedclay.com/
    MIST
    MIST --- ---
    JOKERKA
    JOKERKA --- ---
    Co me hodne bavi je Katharine Morling a jeji ilustrovany porcelan. To je proste bozi! :) pro vice kras si zagooglete :)


    JOKERKA
    JOKERKA --- ---
    MIST: napodobne, taky mi to rvalo srdce :)
    MIST
    MIST --- ---
    JOKERKA: ..you broke my heart :(
    JOKERKA
    JOKERKA --- ---
    Corezone - obal na darek nebo vzkaz od Agnieszky Mazur a Doroty Skalske
    JOKERKA
    JOKERKA --- ---
    Od umelce z Bali - Putu Oka Mahendra mrknete na stranky
    Putu Oka Mahendra | NOVICA
    http://www.novica.com/artistdetail/?faid=2650

    JOKERKA
    JOKERKA --- ---
    Tak nejaka inspirace a potecha pro oko, ne? :)

    Z etsy AtelierStellaLondon
    ROZTE
    ROZTE --- ---
    KANAREK1: hlína stojí cca 150,- za 10 kg :)
    MIST
    MIST --- ---
    KANAREK1: tak zacni tim jednoduzsim a levnejsim, hlavy a obliceje nemusis palit, na to ti staci ten air dry. A kdyz se pak presunes na opravdovou hlinu, tak na sochani ti staci nizkoteplotni hlina a 2x bisque. Nemusis to komplikovat.
    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    MIST: než se na to aktivně vrhnu, tak si samozřejmě vše pořádně propočítám a zjistím, co je pro mě myslitelné.
    Raději bych různé dekorační předměty. Vázy, nějaký ty xichty a čert ví co mě během času ještě napadne.
    MIST
    MIST --- ---
    KANAREK1: dala jsem ti sem link, protoze se dneska objevil na tvoreni a protoze je tam Praha.

    Jediny co potrebujes je pristup k peci a glazuram. Za to platit budes a teda jeste zaplatis za hlinu. Ale jinak presne, jak uz tu bylo receno, skladovat ji neni problem...ja ji dokonce nemam ani v chladu, ani ve tme :P. Jen ji teda pravidelne strikam, aby nebyla moc sucha. Treba s porcelanem delam radsi, kdyz je hodne vlacny.

    Ale i kdyz ti hlina uschne, tak se nic nestane...dokud neprosla palenim, tak ji vzdycky namocis. Ja zrovna roztriskala nektere sve kusy, proste jsem je mela pripravene na bisque, porad mi na nich neco vadilo, takze tu ted mam misu plnou "strepu". Trva to dele, nez se to rozmoci a pak to chce teda poradne propracovat.

    Platim si clenstvi ve studiu, ale prevazne stejne delam doma u jidelniho stolu a pak si to dovezu k vypaleni. Jen teda pamatovat, ze ruce a naradi se nemyji ve drezu, jinak si ucpes odpad.

    A pokud si chces jen matlat a zatim neco zkouset, tak si kup hlinu urcenou ke schnuti jen na vzduchu ( teda jestli chapu dobre, tak nechces delat nadobi).
    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    MIST: jj, problém je v tom, že jsem odešel z placeného zaměstnání a šel se učit řemeslu a co se týká peněz, tak delší dobu budu žít z úspor, které chci dávat jen na základní podporu životních funkcí :) Kurzy tedy dávám stranou.
    Co jsem tak namátkou koukl, tak kus hlíny se dá sehnat za slušný peníz a s tím pálením bych si musel zjistit, ale jednou za čas bych to asi zvládl.


    GHOSTDOGG: díky, zní to pro mě realizovatelně, což je dobré :)
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    KANAREK1: Hlína je afaik v surovém stavu prakticky nezničitelná, jen když už je hodně, ne-li zcela, vyschlá, tak vrátit ji do modelovatelné podoby je trochu náročnější. Každopádně jak píše MILANVASEK, na uskladnění stačí nějaká pokud možno uzavíratelná nádoba (popř. pořádně zabalit do igelitu) přes hlínu hodit vlhkej hadr a jednou za čas to zkontrolovat popř. znova navlhčit (proto je lepší chlad). Na práci ti stačí v podstatě tolik místa, jak velký je výrobek. Rozdělaná práce se dá uchovávat stejně, tj. igelit, hadr.
    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    MILANVASEK: jsem z Prahy. Dobré zprávy :)
    MILANVASEK
    MILANVASEK --- ---
    KANAREK1: a odkud jsi? :)
    jinak sehnat dilnu by nemel byt problem, je jich spousta a keramici jsou vetsinou fajn lidi, se kterymi se da domluvit. jen je dobre zaroven se s nimi domluvit na jakou teplotu pali, at podle toho koupis hlinu.
    s tim skladovanim neni problem, idealni je treba sklep kde je tma, chlad... a dobre to uzavrit, pripadne obcas navlhcit
    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    Chci si taky zkusit nějaké věci z hlíny. Jako malý jsem na kurzy chodil a dělal sošky, tak na to rád vzpomínám. Mám poukaz na osm hodin, tak si zkusím nějakou vázu a budu na to zase léta vzpomínat, jelikož nejsou finance na to, abych mohl k někomu docházet :)
    Zajímalo by mě, je problematické koupit a skladovat hlínu doma? Nebo stačí jen místo a vlhký hadr?
    Chtěl bych zkusit nějaké pořádné propracované busty, tak si říkám, že bych to mohl kutit doma.
    Je velký problém sehnat nějakou dílnu, kde by mě případně nechali si výrobek vypálit?
    JOKERKA
    JOKERKA --- ---
    Tahle prezdobenost me bavi! :) Carol Long - http://www.carollongpottery.com/



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam