• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZUZKAOUVěci z hlíny - porcelán, kamenina, keramika a jejich příbuzní
    REEFER
    REEFER --- ---
    tak ja taky pospamuju neco nasi tvorby (stranky hrube pred opravdovym spustenim) http://meyou-meyou.com

    vic na nasem fb: https://www.facebook.com/meyoumeyoustudio/







    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    KANAREK1: za případnou pomoc předem děkuji
    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    Evidentně jsem jediný, kdo to tu spamuje, tak zase něco. Dnes jsem narazil za pár korun na keramickou vázu. Přišla mi trochu zajímavá a říkal jsem si, že něco vlastně tak ošklivého, co má profi tlačenou značku musí být od někoho, kdo má jméno (případně z Číny, které to chrlí v desítkách kusů :)) ).

    Neviděli jste to někdo a tušíte, kdo to dělal?

    Kdyby někdo chtěl, tak až dohledám výrobce, bude k dispozici. Mám úchylku hlavně na to hledání a honění ega, že jsem měl pro něco cit (nebo také vůbec ne :D Jen v porcelánu mi to jde dobře).

    Každý jistě pozná ženu držící na ramenou hrozny vína nebo jen kuličky bez hlubšího významu :)





    to není divný obličej, ale překreslená značka T I M
    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    Neviděl někdy někdo toto? Zajímalo by mě, kdo to mohl dělat. Trochu mám podezření, že je to nějaký suvenýr, ale má to zajímavý výraz a ze strany je podepsaná (nepřečtu to, jen rok 2015).

    Děkuji



    SOULFLY_BASS
    SOULFLY_BASS --- ---
    Ahoj, neměli byste prosím někdo tipy na nějakou literaturu, nebo třeba skripta zaměřený na technologie, materiály.. Potřebovala bych nasosat něco trochu o glazurách. ZN.: začátečník.
    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    Diky. U toho bude asi problem namichat presny odstin. Predstavoval jsem si neco vic profi.

    Zjistuji, ze porcelan je strasne uzavrene tema. Ac uz se jedna o sbirani nebo ty opravy, tak nikdo nikde nerekne ani slovo :)
    MIST
    MIST --- ---
    KANAREK1: videla jsem pouzivat na opravy a dekorace lak na nehty a pak prestrikat bezbarvym akrylem. Jestli to mas jako dekoraci, tak to bude ok.
    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    Ještě něco k porcelánu (nebo šířeji). Mám porcelánový šálek, který má malbu na glazuře. Je tam taková linka, kterou bych chtěl obnovit. Jaké barvy na to použít? Stačil by akryl? Nebudu to už ničím přetírat (imitací glazury). Jde o to, aby se to nesetřelo, když se na to sáhne. Ne aby to vydrželo nějaké pravidelné mytí. Je to jen dekorace.

    Děkuji
    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    Ahoj, chtěl jsem poprosit. Nevíte někdo o nějakých stránkách, které by se věnovaly restaurování keramiky? Samozřejmě co nejodbornějších. Našel jsem jednu či dvě, kde se to bere tak "co se dá udělat", ale je tam pro mě několik věcí nezodpovězených.
    Zajímala by mě i literatura (pouze v ČJ). Předpokládám, že podle něčeho se to musí učit.

    Děkuji

    PS: vím, že to sem asi úplně nepatří, ale mám na prodej nějaký porcelán, tak pokud by se někomu něco líbilo. Myslím, že i jen na pokoukání je to příjemné :)
    www.sbazar.cz/sbirkaporcelanu
    KAAA1903
    KAAA1903 --- ---
    aa už sem našel, je to ten džbánek vedle té ženy v červeném, je krásně vidět jak je děrovaný...


    KAAA1903
    KAAA1903 --- ---
    Ahoj,
    našel by se tu někdo, kdo by byl schopen vyrobit mi z keramiky nádobu na pečení kaštanů. Před lety když sem byl v portugalsku, tak tam na to používali takový keramický džbány. Prostě klasický džbán na pivo, ale se 2 uchy a džbán byl děravej....kdyžtak vysvětlím osobně. Zkoušel sem něco vygůglit, ale sem docela marnej...
    Nejlépe někdo z Prahy - to kvůli tý domluvě.
    Díky za ohlasy, prosím do pošty.
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    KANAREK1: Dekuju, to se tedy divim, ta firma uz asi neexistuje, ze?
    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    Je to ceska znacka. Jilove u Prahy.
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    Ahoj, mam talirky po prarodicich ze Sudet, pravdepodobne to bude nejaka nemecka znacka. Poznavate ji nekdo ? Pismena G.M. a znak sovy.



    MGMBILL
    MGMBILL --- ---


    MGMBILL
    MGMBILL --- ---
    ahoj, znate nekoho, kdo ma zkusenosti se stavbou keramicke pece na drevo?
    ROZTE
    ROZTE --- ---

    SLL_QUY: jee:) myslíte, že se to dá nějak nasimulovat v domácích podmínkách?:)
    SLL_QUY
    SLL_QUY --- ---
    odvedle
    MGMBILL
    MGMBILL --- ---
    koupim, elektricky kruh shimpo, a veskere vybaveni do keramickeho atelieru
    ILIEN
    ILIEN --- ---
    Tenhle pán dělá zajímavý věci. třeba 2:30 je to vidět
    陶芸作家 原田省平さん Japanese Ceramic Artist - Shohei Harada
    https://www.youtube.com/watch?v=ImGK_EAbbLA
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam