• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZUZKAOUVěci z hlíny - porcelán, kamenina, keramika a jejich příbuzní
    MIST
    MIST --- ---
    COURT: to budes palit s dratem? i kdyz to bude dute, tak musis mit dirku na odfuk
    COURT
    COURT --- ---
    MIST: uz jsem to vymyslela, duté to udělám... budu se modlit aby to nepopraskalo a nebouchlo, nedělala jsem s hlínou asi tak patnáct let :( a teď mám týden na to uplácat sošku...chjo.
    MIST
    MIST --- ---
    COURT: co to mas za material a co s tim budes delat? air dry? Ja mam plne hlavy maximalne velikosti golfovyho micku a belam spejli nebi jehlou v mistech, kde to neni videt, vpichy.
    COURT
    COURT --- ---
    prosím vás, mám dělat poměrně dost hubenou sošku(na drátku) s dosti velkou hlavou. musí být dutá? do kolika cm? bude velká cca jako tenisák. a když dutá, musí mít otvor"ven" nebo může být připláclá na krku?
    BIOH
    BIOH --- ---
    Zdravim, chtěl bych si začít míchat vlastni glazury a ne jen pouzivat koupene směsi. Vite o nejakem zdroji (web kniha) kde bych se mohl dočíst zaklady a pripadne receptury. Děkuji
    SNOWING
    SNOWING --- ---
    GHOSTDOGG:
    Matt Horne
    Previous Crystalline Ceramic Work - Matt Horne Pottery
    https://www.matthornepottery.co.uk/previous-work.html

    REEFER
    REEFER --- ---
    GHOSTDOGG: miluju jeho prace! koukal jsem na to na design bloku (muzu sem dat fotky odtama) a prislo mi to jako top expozice ... pohled na jeho veci me unasi daleko...

    my mezitim experimentujeme s mutantama, materialama, tavarama, post post svetem - glazury jsou dalsi na rade :))

    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    GHOSTDOGG: Ještě tady přímo na autora odkaz: http://www.milanpekar.com/
    DOUBI
    DOUBI --- ---
    Prodám hrnčířský kruh, více info v příloze. :)

    MGMBILL
    MGMBILL --- ---
    "Koupim pěnošamotové cihly na stavbu keramicke pece na drevo
    REEFER
    REEFER --- ---
    SLL_QUY: v cechach. ano. je to stejne ve vsech oborech. maly rybnik. proto jsem pridal ty dve veci, ktery povazuju za "originalni" i kdyz se tim ne uplne trapim, kdyz zjistim, ze delam neco, co delal nekdo jiny, spis me to potesi. rozhodne nechodim a nekoukam, co bych kde napodobil - leda techniku, kterou bych si rad zkusil, ne ideu. dik za reakci.
    REEFER
    REEFER --- ---
    SLL_QUY: Jasně. Ty jsou moc pěkný. Znám. Od tý doby, co to děláme mi to pořád někdo posílá. Děláme i jiný věci, který dělal Maxim i věci, který nedělal, ale připomínají věci, který dělal někdo jiný i věci, který dělal i Maxim i někdo jiný i věci, který se mi zdá, že ještě nikdo jiný nedělal. :)
    REEFER
    REEFER --- ---
    tak ja taky pospamuju neco nasi tvorby (stranky hrube pred opravdovym spustenim) http://meyou-meyou.com

    vic na nasem fb: https://www.facebook.com/meyoumeyoustudio/







    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    KANAREK1: za případnou pomoc předem děkuji
    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    Evidentně jsem jediný, kdo to tu spamuje, tak zase něco. Dnes jsem narazil za pár korun na keramickou vázu. Přišla mi trochu zajímavá a říkal jsem si, že něco vlastně tak ošklivého, co má profi tlačenou značku musí být od někoho, kdo má jméno (případně z Číny, které to chrlí v desítkách kusů :)) ).

    Neviděli jste to někdo a tušíte, kdo to dělal?

    Kdyby někdo chtěl, tak až dohledám výrobce, bude k dispozici. Mám úchylku hlavně na to hledání a honění ega, že jsem měl pro něco cit (nebo také vůbec ne :D Jen v porcelánu mi to jde dobře).

    Každý jistě pozná ženu držící na ramenou hrozny vína nebo jen kuličky bez hlubšího významu :)





    to není divný obličej, ale překreslená značka T I M
    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    Neviděl někdy někdo toto? Zajímalo by mě, kdo to mohl dělat. Trochu mám podezření, že je to nějaký suvenýr, ale má to zajímavý výraz a ze strany je podepsaná (nepřečtu to, jen rok 2015).

    Děkuji



    SOULFLY_BASS
    SOULFLY_BASS --- ---
    Ahoj, neměli byste prosím někdo tipy na nějakou literaturu, nebo třeba skripta zaměřený na technologie, materiály.. Potřebovala bych nasosat něco trochu o glazurách. ZN.: začátečník.
    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    Diky. U toho bude asi problem namichat presny odstin. Predstavoval jsem si neco vic profi.

    Zjistuji, ze porcelan je strasne uzavrene tema. Ac uz se jedna o sbirani nebo ty opravy, tak nikdo nikde nerekne ani slovo :)
    MIST
    MIST --- ---
    KANAREK1: videla jsem pouzivat na opravy a dekorace lak na nehty a pak prestrikat bezbarvym akrylem. Jestli to mas jako dekoraci, tak to bude ok.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam