• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    DISIMA
    DISIMA --- ---
    LORAIN: tak to bude asi jinym nacasovanim i velkovym nastavenim. Lesu se mi zdalo okolo celkem dost, takze my chodime vetsinou na prochazky a ty atrakce nejsou nutnou podminkou pobytu. Ale me a me rodine dalsi deti vazne nevadi, spis mam problemy obcas s dospelaky
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    DISIMA: Viděla jsem asi hodinovou frontu na stezku v oblacích, další hodinovou na bobovou dráhu a další na mamutíkův park. A moje děti by na to fakt trpělivost neměly, to by raději v lese stavěly myškám domečky nebo házely kameny do potoka. Plus představa, že ještě bydlíme ve Vistě, kde bude z 300 ubytovaných ke dvěma stovkám dětí, mě žádným nadšením nenaplňovala :-) Přiznávám, že mám někdy problém tolerovat ty svoje. Ale zase na okolních chatách (Terezka, Slaměnka, Slon...), které ke komplexu patří, bych si to už představit dovedla.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    LORAIN: já to vidím tak, že se lidi dělí na dvě části....ty co jim děti (zejména cizí) nevadí a ty pak plní podobná zařízení a jsou happy, že jejich děti jsou happy a lidi, kteří se dětem v podstatě vyhýbají a v životě by do takového podniku nepáchli už jen proto, že je speciálně pro děti....a dle oblíbenosti podobných zařízení bych tipovala, že těch prvních je o dost víc ač já sama jsem velmi silně zakotvená v té druhé části :-)))
    DISIMA
    DISIMA --- ---
    LORAIN: uznavam, ze jsme byli dvakrat a vzdy na podzim od soboty do stredy. To tam skoro nikdo nebyl
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    DISIMA: Fakt vám to tam vyhovuje? Byla jsem tam v létě a přišlo mi to celkem jako mazec. Děsnejch lidí a hlavně dětí. A to mám sama tři :-)
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    DISIMA: diky moc, tam jsem kdysi byla na horach a zrovna to staveli :)
    DISIMA
    DISIMA --- ---
    IKARIE: my pokud chceme odpocinek jezdime sem http://www.hotel-dolnimorava.cz/ . Nic vic kidsfriedly jsem jeste nepotkala
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    chtela bych jet zacatkem kvetna s maminkou a v te dobe 9mesicnim nekam po CR na cca 3 noci. lokalita je nam celkem jedno, dojedem autem z prahy, zvazovala jsem treba jizni moravu - palavu treba. predstava:

    - babyfriendly
    - ubytovani spis apartman, ale neni uplne nutne, klidne i penzion nebo hotel
    - welness (masaze, sauna, vnitrni bazen)
    - hezke okoli - spis priroda nez mesto, na pesi vychazky
    - cenove mi to je vicemen jedno, ale petihvezdu nepotrebujem

    kdyby byly v te dobe pustene deti do resortu sv. kateriny, jedem mozna tam, ale tenhle termin je zrovna bez deti.
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    ANDREJKA: jo to bude ono: Další kusy dětského vybavení nad 2 bezplatné kusy si můžete nechat odbavit po zaplacení poplatku za kojenecké/dětské vybavení (maximální hmotnost 20 kg).

a v ceniku je 10E

    pokud jste letenky jeste nekoupili, tak to nezadavej
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    ANDREJKA: a nezadali jste si to jako dalsi zavazadlo navic (ktere se nepocita mezi ty zdarma)?
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    ANDREJKA: pokud si dobre pamatuji, Ryanair ma zdarma kocarek + autosedacku nebo podsedak nebo cestovni postylki
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Nemáte někdo dětský batoh Deuter Climber případně Junior? Hledám recenze, dojmy. Potřebuju pro kluka 7 let batoh a jeden z nich pravděpodobně zakoupím.
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    VENIKA: my jsme se z Říma teď vrátili. Byli jsme na 4 dny s dcerou (9m). Pronajali jsme si apartmán v Trastevere přes AirBnB a všude jsme chodili pěšky.

    Hodně turistů bylo na takových těch exponovaných místech - fontána di Trevi, španělské schody, Vatikán Colosseoum apod. My jsme v pohodě prošli centrum, šli jsme i do vatikánských muzeí s tím, že tam mají do sixtinské kaple bezbariérovou cestu, ale značení bylo nějaké zakryté, takže jsme skončili s přenášením kočárku po schodech a nakonec v kapli ve strašná tlačenici, ze který jsme hned utekli (takže muž si ani nevšiml toho slavnýho stropu :)). Naopak v Colosseu byla sice fronta a taky spousta lidí, ale nějak se to rozprostřelo a bylo to relativně v pohodě. mají tam výtah, takže se všude dalo v pohodě s kočárkem.

    Našli jsme 2 hřiště, kam jsme se vždycky jednou za den vypravili - jedno bylo v Trastevere u trhů se zeleninou a jedno za Castelo San Angelo. všude byla taková ta měkká gumová podlaha a bylo teplo, tak se dcera aspoň trochu prolezla a tak.

    Jídlo bylo v pohodě, všude je mraky restaurací. v centru je to trochu dražší, ale jakmile jsme zalezli do nějaký boční uličky, tak to na nás působilo přívětivěji. Nikde neměli problém s kočárkem i když byl stůl na stolu, občas někde i měli dětskou židličku. A Italové očividně milujou děti, takže pořád dělali na dceru nějaké opičky a pro všechno měli pochopení.
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    PETATA:
    MIDORI:
    KATIA:
    ANNAWA:
    MEDVED007:
    dekuju vsem. Ony ty Benatky byly pred 15+ lety, tak jsem to evidentne uplne vytesnila :)
    Barcelona je taky muj favorit, tam se mi kdysi libilo moc. Rim me trochu odrazuje mnozstvim turistu, ale uz se tam taky musime vydat :)

    Viden a Berlin jsou mimo tu kategorii "vic teplo", ale vlastne proc ne.
    Kdybyste pro vyse zminene meli nejake vychytavky, ktere bezne nevygoogluju, tak se klidne rozepiste.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    KATIA: presne :-)
    KATIA
    KATIA --- ---
    ANNAWA: my též, číhám na levnější letenky od ryana na podzim ;-)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    VENIKA: ale nevsimla jsem si, ze chces teplo, ja bych se nebala ani Rima.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    VENIKA: Benátky mam rada, ale s kocarkem nelze. My měli nositko.

    S malými detmi mame v oblbe viden a berlin, opakovane nadšeně overeno.


    KATIA: tu milujeme, a roky jsme tam nebyli, chystane se tam.
    KATIA
    KATIA --- ---
    VENIKA: barcelona. metro není plně bezbariérové, ale bohatě to vynahradí spousta možností co dělat a taky poměrně hodně hřišť všude po městě.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam