• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    Cestujete s vasimi ratolestmi? Mate tipy na pekna mista pro deti v Cechach ci jinem kraji? Cestujete autem, vlakem, na kole, letadlem ci pesky? Vite o peknem, levnem ubytovani zamerenem pro deti? ...SUP SEM S VASIMI ZKUSENOSTMI. CESTOVAT SE DA V JAKEMKOLI ROCNIM OBDOBI.
    rozbalit záhlaví
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    IFKA: taky jsem to u Ryanair moc nepochopila. My letíme v létě, tak se chci předem optat. Případně, letíte-li dřív, optám se vás, jak jste dopadli.
    IFKA
    IFKA --- ---
    VENIKA: z ryanairu vypadla celá plejáda poplatků :) ale v podmínkách nikdo nespecifikuje, o jakou autosedačku se jedná, tak snad i o tu větší.
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    IFKA: vueling na prvnim odkaze tvrdi jenom kocarek, postylku a korbu - carrycot by mozna mohlo byt i vajicko? (https://www.vueling.com/en/vueling-services/prepare-your-trip/travelling-with-children#scene3), ryanair vypada, ze dve veci k diteti vcetne autosedacky bere zdarma https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/fees.
    Ale nevim, jestli to berou do dvou let, nebo vic, zrovna ten ryainair tam ma infant/child.
    IFKA
    IFKA --- ---
    VENIKA: letíme vueling a ryanair. bohatě by stačil zavazadlový prostor, když už to není vajíčko.
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    IFKA: Zalezi na letecke spolecnosti, nektere to umoznuji zdarma, nektere za priplatek. Autopujcovny ty poplatky za sedacky maji casto pomerne vysoke, takze se muze vyplatit si tu prepravu “prikoupit”. S kym letite?
    (btw kdybys ji chtela vyslovene na palubu, tak tam potom nekdy i vyzaduji specialni certifikaci)
    IFKA
    IFKA --- ---
    Je možné si převážet letadlem sedačky pro děti 9-18 kg zadarmo? Nebo je lepší si půjčit pak z půjčovny na letišti spolu s autem?
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    MEDVED007: mně se teď hodně líbil Andělský hrd, je to zážitek.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    IBERIA:
    QUANTI: já jsem v Sixtinské kapli ještě nebyla, kvůli kombinaci moc lidí, času i peněz, je to vlastně součást vatikánských muzeií.
    Ale pokud jde o Vatikán, vystáli jsme s většími dětmi při minulé návštěvě Říma frontu na bezpečnostní kontroly u Svatého Petra a pak mimo jiné vyjeli výtahem do kopule (to se platí, ale stojí to za to)
    Děti bavila i Ostia Antica, někdejší pískem zasypané a pak zase vykopané přístavní město u starověkého ústí Tibery - tam jede příměstský vlak za cenu MHD, když budeš pokračovat dál, dostaneš se na lístek MHD až k moři v Lido di Ostia, je to snad 40 minut z centra s jedním snadným přestupem.
    Měli jsme sedmidenní lístky na MHD za 24 euro, jedna jízda stojí 1,50.
    Metro a vlaky jsou spolehlivé, autobusy méně, ale jejich síť je nejhustší, tramvají mají málo.
    Až tam budete, měla by jezdit už cel linka C metra, zatím chybí napojení v centru, zase tam našli nějaké vykopávky a tak se to zaseklo :-)
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    IBERIA: mně se zrovna Vatikán líbil nejvíc.....byli jsme tam večer, za námi zavírali, fronty minimální a šli jsme jen do svatopetrského chrámu...je úžasný
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    PETATA: a jo, Lucifer, to jsem zapomnela. U tovarny je, myslim, Bukovka.
    SHUKI
    SHUKI --- ---
    PETATA: http://www.skilucifer.cz/skilucifer/cs/lyzarske-vleky-ski-arealu-lucifer/
    mozna tam je nove,to bohuzel nevim,ale pocitam,ze to je tam,co myslis :-)staci takhle ten web?
    PETATA
    PETATA --- ---
    SHUKI: tam je nekde pas? my jezdili vzdycky jen nad tou tovarnou a nebyval tam, ale letos jsme tam nebyli
    ubytko nehledej, strejda tam ma chatu, tak tam obcas jezdime, kdyz tam neni, ale zajima me, kde je ten vlek
    diky
    SHUKI
    SHUKI --- ---
    PETATA: sice uz pozde,ale treba do budoucna,my byli minuly tyden v josefove dole a vsichni si to tam moc chvalili-pas i naslednou pomu. pripadne dohledam i ubytko,cca kilak od vleku....
    PETATA
    PETATA --- ---
    diky vsem za tipy
    vsechno je beznadejne plne, jedine, co mi nabidli, byl ten zminovany hotel Bara na Benecku, ale 5 tis za vikend je darda
    nakonec budeme bydlet v Turnove a nekam za snehem a pojizdnym kobercem dojedem :)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    IBERIA: mně se v Sixtinské kapli stejně moc nelíbilo :))) nejhezčí mi v Římě přišel Palantin.
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    IBERIA: palazzo del freddo - nejstarsi zmrzlinarna v rime:

    http://www.gelateriafassi.com/?lang=en

    Palazzo del Freddo Giovanni Fassi, Řím - recenze restaurace - TripAdvisor
    https://www.tripadvisor.cz/...791-d1023845-Reviews-Palazzo_del_Freddo_Giovanni_Fassi-Rome_Lazio.html

    pripadne se deti muzou naucit, jak se vyrabi zmrzlina: https://www.eatingitalyfoodtours.com/blog/gelato-classes-in-rome/


    IBERIA
    IBERIA --- ---
    ANNAWA: diky. Muzea, vystavy, pamatky apod. zvladaji dobre. My tam budeme v top sezone na par dni. Vycetla jsem, ze jsou fronty vsude a ze je lepsi priplatit si rezervacku. Planuji Coloseum a Forum Romanum, pak Pantheon. Vatikan jsem vyhodnotila jako prilis drahy, chceme-li "jen" do Sixtinske kaple, ale bude mi to rvat srdce:)
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    PETATA: Pás jsem minulý týden viděla v Rokytnici a v již zmiňovaných Hraběticích, u obou byla pomalá poma, na které to pak zvládly vyjet i lehce otrkaní začátečníci (po dni s pásem dali další den pomu).
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    IBERIA: hotel Bára si hodně chválila moje kamarádka s malými dětmi
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    IBERIA: jenže to hodně záleží na tom, jak tvé dětí snášejí muzea a podobné věci, nás třeba nadchla galerie moderního umění Maxxi od Zahy Hadid, ale my to milujeme, stejně jako nás bavila galerie Centrale Montemartini, kde jsou antické sochy mezi vybavením staré elektrárny a kde v podstatě nikdo nebyl.
    Asi bych děti netahala nikam, kde jsou dlouhé fronty a kde je to na den, což jsou třeba Vatikánská muzea (lístek se dá koupit předem přes web, ale je to dražší), do Vily Borghese to tuším už ani jinak než předem přes web nemá smysl - park kolem je hodně děti friendly. Nejslavnější zmrzlinárna je Giolitti, to by mohlo být ono?
    Asi bych doporučila i Andělský hrad, je to impozantní a nám se to líbilo.
    Když jsme byli v Římě před lety se třemi dětmi 9 - 11 let, bavilo je Forum Romanum i Coloseum, dost se tam vyblbli, že jich bylo víc, hráli si nějaké svoje hry, zároveň je to i zajímalo a bavilo, zaujal je i kostel Pantheon, protože má tu obří díru ve střeše.
    PETATA
    PETATA --- ---
    HUJERKA: na Sneka jsem taky slysela velmi pozitivni ohlasy
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam