• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    MUFLONEK: Diky!
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    MIDORI: Pokud chcete bobovat, sáňkovat, tak doporučuji výlet na Černou studnici (rozhledna) - výdejní okénko funguje... Případně pokud jen výlet tak Prosečská chata nad Jabloncem (výdejní okénko také funguje. Vyhněte se všem profláklým lokacím(Hrabětice, Královka...). Jsou natřískané... Ve Smržovce je kdyžtak ještě Finkstein a ve Smržovce taky funguje určitě někde nějaké výdejní okénko. Možná by se dal i Bramberk (zaparkovat v Maxově (to je asi tak max 2 km. Nebo v Jablonci dojet k sádkám a vzít to rovnou do kopce Jindřichovskou cestou na Jindřichov (Jindřichovka má také výdejní okénko) a pak rovnou za nosem nahoru na Bramberk (to je trasa asi 5 km, ale pořád do kopce). A v Maxově mají výdejní okenko určitě jak Antoníček, tak i hroch.
    ANNAWA: Bedřichov je totál zabitý... o víkendu už několik let, místňáci o víkendu do hor raději nelezou (v mém okolí).

    Nácvak by nemusel být ani na Javorníku (výlet nahoru k obřímu sudu) - to je ještě před Jabloncem i Libercem...
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    COQUINE: Bedřichov byl dneska tak plný, ze tam policajti zavírali silnice. Nebyla jsem tam, ale četla jsem to na webu.
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    jdu sem odlozit letosni zkusenost se zoopark olovnice.

    Zoopark Olovnice - Úvodní stránka
    http://www.zooparkolovnice.cz/

    kousek od kralup nad vltavou, vetsi zoopark, stravili jsme tam prijemne dve hodinky, pohladili si velblouda aj., fajn lidi a maji stale otevreno. zazemi pro navstevy, pokud jsem se neprehledla, zadne. nicmene deti byly nadsene, mise splnena. vstupne jako prispevek na krmeni 100/60 kc.
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    MIDORI: pred par dny bedrichov, resp. severak. vydejni okenka fungovala primo u sjezdovkach. 2 jidla, pho bo, smazak v housce apod.
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    Nebyl jste nekdo v posledni dobe v Jizerkach? Chteli bysme na otocku na vylet, tak me zajima, jak jsou na tom vydejni okenka, jestli je moznost nekde neco koupit. Diky.
    KATIA
    KATIA --- ---
    HOJ_TY_STEDRY: ja jsem loni dávala pár postřehů ze Slovinska, ale byli jsme jen asi tři noci...
    HOJ_TY_STEDRY
    HOJ_TY_STEDRY --- ---
    Nemáte někdo nějaké tipy na ubytovani 1-2 rodin s dětmi ve Slovinsku? Chtěli bychom prostridat pobyt v horách s pobytem u moře, takže klidně dvě různá ubytování.
    PETATA
    PETATA --- ---
    IKARIE: bude to naopak lepe dostupne od vlaku, pokud nekdo pojme navstevu jako vylet, coz v tech Letech nebylo uplne stastne, i kdyz ten prostor byl nadherny

    drzim jim palce
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    IKARIE: tak to me mrzi, byla to moc pekna herna, na ceske pomery neobvykla. ale revnice daleko nejsou :)
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    EUFORIA: německý portál familotel.de má spoustu rodinných hotelů v nabídce
    EUFORIA
    EUFORIA --- ---
    DYNK: super, diky, to vypada dobre, cena taky cca 1200eur za tyden pro dva dospely a maly deti.
    ten dachsteinkoenig je prave cca 3500eur za tyden :-O a to jeste ted v low season
    DYNK
    DYNK --- ---
    EUFORIA: Nekoukal jsem na ceny ani u jednoho, ale měl jsem kdysi vyhlidnujet https://www.falkensteiner.com/en/club-funimation-katschberg

    Pak mám ještě něco v Serfausu, ale tam to bude ještě dražší vzhledem k lokalitě.

    Jen bych teda radši ověřil jestli jsou požadované atrakce otevřené. V Rakousku jsem teď byl jednu noc a venkovní dětský atrakce fungovaly, vnitřní nevím. Ale třeba ve Francii bylo téměř vše pozavírané, včetně dětských hřišť.
    EUFORIA
    EUFORIA --- ---
    ahoj, prosim nema nekdo typ na pekny detsky hotel v Rakousku ( s bazen s klouzackou, detsky koutek )? Neco jako https://www.dachsteinkoenig.at , ale trochu levneji? :-))))
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    PETATA: laa an der thaya....máme ten aquapark rádi. a nevím, jestli máš kluky nebo holky, ale kdyby holky, tak top je zámek milotice s možností objednat si princeznovské šaty a půl hodiny si je užit. my to využili už několikrát :-)
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    moc jsme si ted užili týden v Železných Horách (Vysočina) a okolí, s dětmi 2,5r a 4,5r, tak než zapomenu:
    - absolutní highlight-už mimo oblast, ale v dojezdové vzdálenosti: Babiččin Dvoreček - zážitkový statek se zvířaty, hlazení a krmení zvířat inclusive, kavárna pro rodiče, která nabízí i menší jídla, super, o víkendech ježdění na koníkovi, bez front a za příhodnou cenu
    Babiččin dvoreček Licibořice
    https://www.dvorecek-liciborice.cz
    - dále pak nejen pro fanoušky Keltů: keltský skanzen: moc pěkně udělané, přijdou si na své děti i dospělí. posezónová vychytávka je, že mimo víkendové otevírací hodiny je také otevřeno, za dobrovolné vstupné, sice bez prohlídek (které jsou určitě zajímavé pro starší děti), zato bez davů
    Úvod - Země Keltů
    https://zemekeltu.cz/
    - před pár lety jsme byli ve SKanzenu Veselý Kopec, tam se nám taky moc líbilo, ale letošní zkušenost nemám
    - pronajímatel chatičky nám doporučoval Peklo Čertovina v Hlinsku - podle stránek je to asi pro větší děti a dospělé, zdálo se mi, že malé děti by byly spíš přehlcené, a navíc je to indoor, tak jsme nešli.
    - letos jsme nebyli, ale známe z minula: Údolí řeky Doubravy - krásná cesta podél kamenitého řečiště, absolutně nevhodné pro kočárky a nevyzpytatelná batolata
    - klášter Žďár nad Sázavou a poutní místo Zelená Hora (Unesco) - klášter krásně zrekonstruovaný, poutní místo od Santiniho stojí rozhodně za to vidět, ale za mě až se staršími dětmi
    - celkově krásná příroda, minimálně lidí, ideální na toulání se v lese, cyklistiku
    - co mě překvapilo byla úroveň restaurací: sice většina klasické vesnické hospody, ale najíst se tam dalo docela slušně (pominu-li chybějící diverzitu v jídlech pro děti, po týdnu palačinek a hranolek začly děti samy vyžadovat zeleninu :) a hlavně měly ty restaurace otevřeno témeř každý den, i pro brzké hladovce, a bylo tam vždycky plno-např. Henry Burgers / Na Radnici v Trhové Kamenici (poblíž rozhledna Zubří), Restaurace Pod Lipou v Nasavrkách - ta byla jediná trochu slabší, Hrom do Police v Chotěboři
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    PETATA: tento víkend? nápodobně :)
    PETATA
    PETATA --- ---
    máte prosím nějaké tipy na zajímavá místa na Moravě, kolem Pálavy?
    jedeme sice na cyklodovolenou, ale vzhledem k předpovědi počasí to bude asi na náhradní program
    máme prolezlý Mikulov, Lednici, Archeopark, rozhledny a vláčky v Brně
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam