• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TWORBOgrand trunk road cinema project
    projekt nomadniho kina /projektor, generator, laptop - nalozenej na slapaci cykloriksu/ - a kocovani po Grand Trunk Road /G.T. Road/ ktera spojuje Kabul /afghanistan/ a Kalkatu /indie/ s drobnymi odbockami a zajizdkami.... - kazdy vecer pousteni filmu chudym lidem cestou potkavsim /zvlast zamereno na projekce v slumech a zaostalejch ruralnich oblastech/ -rad bych zacal promitat cca. 11/2013
    rozbalit záhlaví
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    ZIVA: to mi pripomina kamarady "vypraveni o vypraveni pohadky o Otesankovi skupine mistnich", pry to pro ne bylo solidni WTF:)

    TIGRE: uradu bych se v tomhle pripade nebal, ta Indie je porad hrozne decentralizovana a cizinec je sahib (ne 100%, ale jo:)
    ZIVA
    ZIVA --- ---
    LA_PIOVRA: takovej svankmajer....:)
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    já jsem "dělal" doku klub ve slumu v brazílii, ale to je techologizovaný čtvrtý svět, navíc náš civilizační okruh. snažil jsem se vybírat dokumenty v místním jazyce (s anglickýma titulkama), většinou sociální témata, ideálně tematicky blízká, aby na to navazovala hezky diskuze, kte které má každý co říct...

    jinak mi zrovna pro tenhle region příjde zkousnutelná aj + pro lidi, který jí nevládnou, to může být příjemná atrakce. Jinak mi příjde, že spolupráce s nějakou neziskovkou, případně lokálními neziskovkami, je nabíledni, už jenom praktickým věcem, tlumočení, uchlácholení úřadů apod.
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    no zvlast v dobe kdy nedotknutelni ze slumu mohou disponovat dotykacema a videama z jutubu....
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    TWORBO: uz jsem mu napsal.

    TWORBO: nazor nejakyho svagrova Karzaiho synovce z IV. kolene, co dostal flek na Ambasade v nejakym miniaturnim stredoecropskym protektoratu je zcela o hovne at uz bude takovy, nebo makovy, ale jak myslis:)

    TWORBO: premyslim, do jakym miry jsou kulturne prenositelny a zda by nevzbuzovaly spis otazky:)
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    LA_PIOVRA: nebo nemy grotesky, coz byl puvodni zamer
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    LA_PIOVRA: ted jsem volal na afghance, chtej zvaci dopis, /novinka oproti minulejm letem, a turisticke vizum davaji jen na mesic a jednovstupovka coz by nevadilo. ohledne prekroceni hranice pani nevedela, myslela ze volam ohledne vcerejsiho unosu tech divek:) mam poslat mejl a bradaty diplomati nad tim zaspekulujou a daj vedit
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    LA_PIOVRA: je to tu otevreny vsem...
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    GIMEL: viz TWORBO:
    jako mel jsem dva semestry hindi, takze bych jim mohl pomoci rukou a nohou vysvetlit ze ty bambusovy tyce provazy a kabely , a ostatni vybava da posle ze dohromady celek - jez bude slouzit k tomu, ze se soumrakem promitnu nejaky dilo...
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    GIMEL: ty mi to beres, ted jsem chtel napsat, ze pbrat to do sledku, tak bys mohl postet leda Baraku/Qatsi:)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    TWORBO: dam varle na to, ze je to tak, uz to mam ze tri zdroju.

    TWORBO: dej pristp ID Tigre, toho urcite neco napadne.
    Jinak bych nezatracioval ani anglictinu, minimalni slovni zasobu ma skoro kazdej a nektery temata jsou srozumitelny. Ja byl loni v Tamlnadu na filmu v tamilstine a i pres 3h stopaz jsem se vyborne bavil
    GIMEL
    GIMEL --- ---
    TWORBO: A jak máš vymyšlený to samotný promítání? Vždyť tam ti taky lidi nebudou rozumět/umět číst titulky, zvlášť když budeš promítat v rurálních oblastech, kde kolikrát nebudou mluvit hindi či jiným oficiálním jazykem. Nebo budeš pouštět Baraku? :)
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    hlavne bych tu uvital nejaky namety na dilka tem chudakum promitana. puvodne sem si rikal spojit se s nejakou neziskovkou indickou a zkusit /jako predfilm/ vyziskat nejakej instruktazak ohledne hygieny, ochrany pitny vody apod... a az pak po odbyti si vzdelavaci casti by zacla cast zabavni.
    otazkla je co pro ruznorode publikum /pocitam deti aj starci, ekonomicky spis dno spolecnosti/ poustet tak, aby to bylo srozumitelny naprice generacema, nebylo potreba mit tam titulky/ne vsichni musej umet cist/ -(tj zuzuje se vyber na film v puvodnim zneni nebo nemej/
    ...je to k dikuzi.
    nejaky tipy?
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    a co se dopravniho prostredku videl bych to na neco ve ctylu load winner nebo super deluxe load master. /typologie na nastence/
    nahore by to bylo prekryty plachtou z baneroviny /s logem projektu;) na kterou by se to/po rozendani celeho cirkusu/ promitalo..
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    no ja jeste po neuspechu dovolani se na pakis or afghanis ambasadu to jeste zkusim. no pripadne by to bylo jak rikas.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Takze prvni konstruktivni: vzhledem k situaci na trase Jalalabad - Peshawar a neboznost prekrocit hhranice pres Chajbarskej prusmyk: bude to tedy Peshawar - Kalkata?
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    :)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    prga!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam