• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JENDAVBElektro centraly ,dieselagregaty
    STENNY
    STENNY --- ---
    TUTENSMUK: Dík za tenhle rozbor, protože mi došlo, že jsem nenapsal zásadní věc: Když budu potřebovat nahodit pilu, tak na tu chvíli, co pojede, můžu všechno ostatní odpojit. "Kritické spotřebiče" jsou zejména mrazák a osvětlovací okruh se třemi LED svítidly; největší nároky má jednoznačně pila, proto ji tak řeším.
    TUTENSMUK
    TUTENSMUK --- ---
    STENNY: tak pocitej,centrala ktera ma utahnout pilu plus spotrebice musi bejt 3fazova protoze tu jednu fazi si veme pila...zbili dve na ostatni spotrebice...takova centrala aby to bylo neco rozumnyho
    pocitej 30k a vice....
    njaka jednofazova centrala pouze na spotrebice 10k a vice + nova motorova pila mi proste vychazi levneji a jednoduseji

    pro njakou blizsi specifikaci by bylo dobry kdyby si uvedl jake spotrebyce chces udrzovat a kolik odebyraji watt
    pak se da kalkulovat jesi by ti stacila njaka mala jednofazovka nebo neco vic...dalsi vec je ze kdyz si poridis njakou slabou jebku a pila ji bude hodne zatezovat muzes mit pak podpeti v siti a ne vsechny spotrebyce tohle snesou....
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    STENNY: A jaký potřebuješ celkový výkon pro ostatní spotřebiče (mimo pily) ?
    STENNY
    STENNY --- ---
    SPECZ: To by bylo nejelegantnější řešení, ale se zkušenostmi za poslední roky musím "benzínová se využije i jindy a jinak" rozporovat (kabel zatím nikdy nebyl významně omezující faktor), čili to považuju za zbytečně nákladný postup pro řešení "co kdyby."
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    STENNY: No, v tom pripade mi prijde asi nejpricetnejsi (byt ne nejlevnejsi) reseni poridit ciste benzinovou verzi pily ( protoze ta se vyuzije i jindy a jinde ) a k tomu nejakou levnou centralu na ten zbytek spotrebicu ... Ja tim dotazem miril na to jestli je to "klasicka motorovka" nebo napr. nejaka stolni potvora, cirkularka nebo tak neco. Ona centrala by nejspis ustala rozjezd pily naprazdno, ale videl bych problem ve chvili kdy se ti nejak blbe kousne v materialu a potrebujes ji rozjet znovu ...
    STENNY
    STENNY --- ---
    SPECZ: Motorovka od Dolmaru, přesný model už nevím.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    STENNY: Imho levnejsi varianta bude pohanet pilu benzinem a zbytek veci nejakou low-cost centralou. Co je to za pilu ?
    STENNY
    STENNY --- ---
    Cca jednou za rok mi vypadne proud (obvykle když vítr/padající strom někde strhne dráty), zvažuju tudíž elektrocentrálu, která by mi krátkodobě pokryla kritické spotřebiče. Jenže jedna z věcí, které v takové situaci potřebuju nakrmit, je elektrická pila, která má 2000W. Vzhledem k financím bych se rád udržel pod deseti tisíci, ale obávám se, že nějaký Scheppach 3000 atd. náběh motorovky neustojí, i když má pila softstart. Za každý tip budu rád; je mi jasné, že za deset litrů žádnou top kvalitu neseženu, ale taky nejde o centrálu, kterou bych proháněl měsíc co měsíc.
    Díky za nasměrování :)
    LAKSYMO
    LAKSYMO --- ---
    ABDULAH: max 5h po 1kw? nebylo by lepší bateriové uložiště?
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    QNEDLEEQ: zadna konverze - bud plyn nebo benzin a vypoustet no ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    QNEDLEEQ: me to sezralo vstriky na aute - zmrdi E5 od eurooilu a auto po nastartovani smrdi chlastem :-DDD

    Spis sem si rikal jestli nejit do plynovy - lpg CNG ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    QNEDLEEQ: prosimte jak by jsi videl starnuti benzinu? preci jen to pobezi 2x 3x do roka ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    QNEDLEEQ: vyreseno - takze maximalne 5 hodin v kuse ... jdeme hledat :-)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    JENDAVB: to uz je zase moc slozite a za tu cenu bude jina centrala ... kolega jednu v praci takhle uvaril :-D nikde v navodu neni napsany ze se musi olej dolejvat s benzinem :-D po 3 hodinach dolil a hovno :-DDD sranda ten dnesni kapitalismus ...

    Zlata centrala z nejakyho tatrovackyho motoru ...
    JENDAVB
    JENDAVB --- ---
    ABDULAH: Co před to vrátit online UPS a mít dvě centrály na dobu toho přepnutí ti to podrží
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    QNEDLEEQ: no nevim ten plast - jinak no vis jak no cena neni spatna pokud to zvladne ... A drobne upravy jako vetsi nadrz neni problem jen doplnovani oleke - automaticke je problem ... aby se nemusela kazdou dvoj tri hodinu vypinat ... na dolejvani oleje kdyz uz udelas velkou nadrz :-D
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    Prosim Vas shanim elektrocentralu jako zalozni zdroj pro zarizeni co vyzaduje cisty sinus ... Staci mi 1KW ale problem je ze v pripade problemu muze bezet i 7 dni v kuse ...

    Nevite o necem za rozumnou cenu? Dekuji
    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    JENDAVB: líbí se mi tenhle na plyn ale 4kw sou málo.. na plyn možná ještě míň
    Elektrocentrála HERON 4kW - Zlín - Bazoš.cz
    https://stroje.bazos.cz/inzerat/110460686/Elektrcentrala-HERON-4000W.php
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam