• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JENDAVBElektro centraly ,dieselagregaty
    O elektro centrálách Rady a typy Kde jste si půjčily co jste si půjčily jaka byla spokojenost. Mate vlastni ? Popřípadě jakou ? Půjčujete svojí krásku ? Mate dobrej servis ? Zkušenosti rady typy atd...
    rozbalit záhlaví
    ZAJDIC
    ZAJDIC --- ---
    Máte někdo zkušenost s touto značkou/typem?
    Případně prosím o Váš názor z hlediska dlouhodobého užití a servisu. Táhlo by to čistě naši stage (zvuk, bar, světla, odposlechy, ...), kterou nyní táhneme Heronem (benzin) slabšího výkonu. Díky za info!

    ONDRASM
    ONDRASM --- ---
    JENDAVB: Mensi uz nedava smysl, 1kw jsou max cca 4,3A na zasuvce.
    JENDAVB
    JENDAVB --- ---
    Dělá se něco menšího než je honda i 10 ? jako třeba velikostně poloviční ??
    KARAMARA
    KARAMARA --- ---
    Ahoj, máte někdo centrálu: Kipor IG2600 ?? Přemýšlím že si ji pořídim jako domácí elektrárnu...dobijeni trakcnich i startovacích baterií, na dílnu (flexa,pila..), na muziku.. zkrátka bude makat dost často. Díky
    JENDAVB
    JENDAVB --- ---
    DIM42: co v tom je za motor ?
    DIM42
    DIM42 --- ---
    co si myslite o tomhle: https://aukro.cz/generator-elektrocentrala-diesel-kraftwele-sdg16000-6970953548 ?
    a o kraftwele obecne? zda se mi to nejak podezrele levny... a podezrele lehky - je mozny aby kapotovamej 16kw diesel vazil jenom 210kg?
    PAJUS
    PAJUS --- ---
    NOZISS: bych věděl napiš sz
    NOZISS
    NOZISS --- ---
    Nevíte někdo o agroši tak 7KW na půjčení na 23.-27.7. prosím???
    LAKSYMO
    LAKSYMO --- ---
    HOUH: na pár akciček za rok ti bude sloužit cokoliv. ale musíš počítat s vysokou poruchovostí (zkušenost s heronem).
    HOUH
    HOUH --- ---
    LAKSYMO: Jo plyn, to jsem vybral omylem, bude to klasika benzín. A máš prosím typ na něco lepšího teda +- v podobné cenové relaci a výkonu? Já Vím, že hondy jsou asi top ale stojí o 10k víc :).
    LAKSYMO
    LAKSYMO --- ---
    HOUH: heron obecně je funkční, ale kvalita nic moc a brzy odejde. ale to se zde dočteš všude. proč proboha cng??
    HOUH
    HOUH --- ---
    Co si myslíte o téhle, bylo by to jen na privátní akcičky s bednou a chlaďákem? Případně napadá Vás nějaká lepší/levnější alternativa pro tyhle účely?

    HERON - elektrocentrála benzínová a plynová (LGP/NG) 6,3HP/2,4kW, elektrický start
    http://www.heron-motor.cz/cs/produkty/plynove-elektrocentraly/8896317/
    TUTENSMUK
    TUTENSMUK --- ---
    EA 3000 - jednofázová elektrocentrála Honda
    https://www.ancer.cz/cz-detail-1183274-ea-3000-jednofazova-elektrocentrala-honda.html#top
    Todle pouzivame v praci
    TUTENSMUK
    TUTENSMUK --- ---
    STENNY: tak treba tohle pouzivame v praci na el. Naradi...vrtacky,pily,bouraci kladiva atd...a v pohode to dava vse...jen proste nevim jesi by to utahl njakej levnejsi stroj...
    Mel sem treba levnejsi centralu za 5k a kdyz sem ji ttochu vic zatizil okamzite schorel stabilizator napeti...
    Myslim ze treba tohle by tu pilu melo taky utahnout...zalezi jakou to bude mit zivotnost
    https://www.domacitechnika.cz/produkt/heron-eph-50-8895101
    STENNY
    STENNY --- ---
    LAKSYMO: Den a půl běžně, pamatuju tří a čtyřdenní... a to místo, kde strom překáží, byl za toho třídenního i dům.
    LAKSYMO
    LAKSYMO --- ---
    STENNY: jasný, taky žiju na "větrné hůrce" a výpadky proudu jsou u nás při každé větší bouřce víceméně jistotou. jenže než bych se dostal k likvidaci škod tak proud v řádu hodin opět funguje.. u vás vypadává na delší dobu, tj několik dní?
    STENNY
    STENNY --- ---
    SPECZ: Dik, na tuhle kombinaci mrknu.

    LAKSYMO: Pokud je takový vítr, že shazuje stromy (což je u mě tak jednou za dva roky) tak občas pila není něco, co by se dalo odložit, protože si strom lehne někam, kde fakt překáží :)
    LAKSYMO
    LAKSYMO --- ---
    STENNY: jen tak ze zvědavosti, to tu pilu potřebuješ denně?
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    STENNY: Takze za klidu odber skoro nic, a pak pilu 2kW. Hmm, na to mi prijde centrala hrozne neefektivni - bud pobezi na doraz, a nebo "skoro naprazdno" - mrazak bezi jednou za cas a led skoro nejsou zatez - to mi prijde pricetnejsi mit LED a mrazak na AKU, ktery prinejhorsim pri delsim vypadku jednou za cas dobijes z centraly - je dost pakarna startovat centralu a nechavat bezet (palit benzin, smrdet a hlavne rachotit) kvuli sviceni, jeste blbejsi je chodit startovat jen kdyz si chci rozsvitit ... Takze pokud jde jen o samotnou pilu, asi nejlepsi by bylo zkusit ukecat nekoho kdo ma centralu co vypada ze by to mohla zvladnout, a udelat praktickou zkousku - takhle od stolu ti to imho nikdo nedokaze kvalifikovane rict pro tvou konkretni situaci, tak aby centrala nebyla zbytecne predimenzovana. Ale treba me nekdo zkusenejsi vyvede z omylu.
    STENNY
    STENNY --- ---
    TUTENSMUK: Dík za tenhle rozbor, protože mi došlo, že jsem nenapsal zásadní věc: Když budu potřebovat nahodit pilu, tak na tu chvíli, co pojede, můžu všechno ostatní odpojit. "Kritické spotřebiče" jsou zejména mrazák a osvětlovací okruh se třemi LED svítidly; největší nároky má jednoznačně pila, proto ji tak řeším.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam