• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIBizarní rostliny a houby
    MNR
    MNR --- ---
    Uncarina grandidieri (Pedaliaceae) - plod

    MNR
    MNR --- ---
    Strophanthus preussii (Apocynaceae)

    ZCR
    ZCR --- ---
    EVZENECEK: to je hezké, ale jednak teda mají taky blbě ten název (moruše je fakt něco jiného; v popisku moruška ok), ale vyzkoušel jsem všechny ty nabízené obchodní domy, a ve všech mi to hlásí, že se tam produkt nedá koupit...
    FJERTIL
    FJERTIL --- ---
    ZCR: A co teprv moruškovice...
    ZCR
    ZCR --- ---
    ATUARFIK: tím se to pak maže na chleba
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    DA_NIELA: Vtip, nikdy bych tam na houby nejel,)
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    ZCR: Nebuď srab, určitě k tomu dávají imbus.
    ZCR
    ZCR --- ---
    ATUARFIK: no jo, možná vede, ale kdo si ji má z těch jednotlivých kuliček skládat... (jinak přišel jsem k ní blahé paměti právě tak - kamarád byl někde ve Švédsku a dovezl tři skleničky exotických polárních marmelád, ty další dvě si už nepamatuju, a ostružiník moruška stejně s přehledem zvítězil...
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    SALAMAN: 137 Cs mňam mňam.
    Já vím, že bys toho musel sníst tuny, aby ti to prokazatelně uškodilo, ale jakoby těch všech toxicit nebylo dost i tak.
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    HYSTERIA: ZCR: Potvrzuji mňamóznost. Velmi populární i v Norsku / Švédsku (nor. multe / šv. hjortron), takže mě napadá - nevedla by onu marmeládu Ikea?
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    BRAMBOREENA: Jo jo a Ukrajina taky není marná. Když jsem houbařil v okolí Pripjati, tak to tam bylo dost podobný.
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    BRAMBOREENA:
    ZCR:

    dobré vědět, díky :)
    ZCR
    ZCR --- ---
    BRAMBOREENA: doplňuji, že je to ostružiník moruška, neplést s moruší apod. je to chladnomilný severský druh, u nás jako ledovcový relikt na hřebenech krkonoš, ale skoro neplodí, je tam na něj teplo... anglicky se tomu říká cloudberry a je z toho naprosto špičková marmeláda, hotová mana.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    HYSTERIA: Dávala jsem ten odkaz taky vedle do svého auditka o mimozemských houbách, a tam to ID Gentiana identifikovala: [ GENTIANA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ]
    ZCR
    ZCR --- ---
    BRAMBOREENA: my o kombajnu, a on mykokombajn!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ZCR: chce to gazik. Nebo rolbu s radlicí :)
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ZCR:sušený houby vydrží roky:)
    ZCR
    ZCR --- ---
    87HIGHFLYER: no zhruba podobně se asi před dvěma lety zhruba touhle dobou zbláznily i lesy u nás, místy nebylo pro plodnici kam šlápnout - holubinky jak malované, i jedůvek spousta, a rostlo úplně všecko... (a taky jsem jednou viděl doslova přízračnou mladou smrčinu, kde byly tisíce a tisíce plodnic ryzce smrkového)... obecně ale musím říct, že podobné scenerie mě vlastně spíš paralyzují, protože i kdyby to člověk vysbíral, tak to neunese, a i kdyby to unesl, tak to nezpracuje, a i kdyby to zpracoval, tak to nesežere, a i kdyby to sežral, tak se z toho...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam