• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIBizarní rostliny a houby
    Bizarní rostliny a houby



    Fotky rostlin a hub. Zajímavé instalace, použití či využití rostlin také!


    diskuze k tématu vítána





    rozbalit záhlaví
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    BOB_GALLOWS: česky Hnilák:)

    MONOTROPA UNIFLORA L. – hnilák / hniliak | BOTANY.cz
    https://botany.cz/cs/monotropa-uniflora/
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    Monotropa uniflora

    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    It’s a mycoheterotroph that doesn’t have roots but uses mycorrhizal fungi to tap into the underground flow of nutrients from other plants.

    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    VVOODDAA: ahoj, na jogurtu se mi dvakrát vyskytla nějaká nádherně oranžovorůžová matérie
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---

    This 115-Million-Year-Old Mushroom Is the Oldest Fossilized Fungus |Smart News | Smithsonian Magazine
    https://www.smithsonianmag.com/...rt-news/115m-year-old-mushroom-oldest-fossilized-fungus-180963634/
    FJERTIL
    FJERTIL --- ---
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    A ať jen nekecám, jeden místní, krásně sametový šiškovec černý, lidově cigaňka.
    Jedlý, ale nepříliš valné chuti (spíš fakt nevalné). Uvolňuje ale hodně černé barvy, takže zařídí, aby jídlo vypadalo správně démonicky. Člověk si ho nesplete a loni jsem jich našla desítky.

    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    Mívali jsme v práci "náčelníka chleba". Odložená půlka chleba v sáčku začala plesnivět. Po pár měsících jsme mu přidali druhý sáček, když plíseň začala prokvétat, zaizolovali jsme do dalšího a tak dál, než se to ustálilo na obrovské, modro zeleno šedé hroudě, kterému jsme nalepili googly eyes a povýšili na nového nadřízeného. Náš stávající nadřízený z toho moc nadšený nebyl, ale Náčelník Chleba vydržel na své pozici minimálně tři roky. Schvaloval všechny procesy, dovolené a nařizoval přesčasy.

    Každopádně je lepší houbu izolovat, ať to člověk nedýchá. Tlející maso a žluklé tuky nelze doporučit vůbec, i když nepochybuji, že takový klobás musel být skutečně "jedlý".
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SCHWAB: to mi připomnělo nějakej devadesatkovej report, jak borec nechal růst plísně v petlahvi.
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    SALVATOR: samozřejmě :) bohužel v té době jsem neměl čím to zdokumentovat, páč foťák jsem měl v servisu a telefon to neuměl a noťas neměl webkameru
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    SCHWAB: To zní až podezřele specificky... Zkušenost ze života?
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    ETERNITY: hrachová kaše pod pokličkou, v ní kousky klobásy a dvě okurky, zakápnuté pivem, nech odstát na parapetu u nejsvětelnějšího okna. Odjeď na týden nebo raději deset dní pryč. To co tam vznikne, ti bude líto vyhodit.
    JIRZIN9
    JIRZIN9 --- ---
    VVOODDAA: zkusil bych vse rosit roztokem ala Liqid Culture, tedy treba voda z brambor plus trosku kukuricneho sirupu, a hlavne bez pruvanu, plisne uz si cestu najdou, spory jsou temer vsude...
    VVOODDAA
    VVOODDAA --- ---
    ETERNITY: díky...já to potřebuju do filmu....takový zátiší s věcma, porostlý plísní :-)
    ETERNITY
    ETERNITY --- ---
    VVOODDAA: Nech chvili nekde neco lezet (nejlepe u peciva), ono se to chytne samo. Nejsametovejsi kozisek mivaji citrusy, nejlepe se plisen drzi na ryzi. Kdyz uvidis prvni znamky plisne, hod to do akvarka pod strecovou folii a ros to, at ti nelitaji spory vsude kolem.
    Vsechny zdejsi kultury jsou cerne az sedozelene, zajimavych barev asi nedosahnes (ta ryze jde trochu do zluta).
    A vubec... proc by si nekdo doma chtel pestovat plisnovy povlak? Alespon lysohlavky, kdyz uz...
    VVOODDAA
    VVOODDAA --- ---
    ahoj. nevite jak si rychle na necem vypestovat houbový, nejak treba zajimavý, houbový/plísnový povlak? d. :-)
    FJERTIL
    FJERTIL --- ---
    This Killer Fungus Turns Flies into Zombies | Deep Look
    https://www.youtube.com/watch?v=C2Jw5ib-s_I&feature=emb_title
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    KEVIN00: viz obálka aktuálního čísla Vesmíru
    Pohled na houby - Časopis Vesmír
    https://vesmir.cz/cz/casopis/archiv-casopisu/2020/cislo-2/pohled-houby.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam