• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko


    Vše o pěstování i konzumaci feferonek. Jak správně pěstovat, fotky, co se sklizní atd.
    rozbalit záhlaví
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    Nabízím sazenice chilli:

    Jamaican hot yellow
    Peter pepper
    Tabasco
    Piment de padron
    Lingua di fuoco
    Jalapeno
    Jalapeno purple
    Giant jalapeno
    Habanero red
    Lemon drop
    Maraba orange

    V květináčích 9x9x10 nebo kelímcích od 500g jogurtů.

    Cena 70 Kč.

    Praha 2.

    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    PENTAFEKTEK: mas to pekny a o dost vetsi nez ja :)

    Konecne prvni plod na prezimovanem habaneru :)

    PENTAFEKTEK
    PENTAFEKTEK --- ---
    že prej jestli sem se s těma sazenicema letos neposral :))

    PETD
    PETD --- ---
    Neplánuje někdo sázet Bolivijskou duhu? Mně nějak nechtějí klíčit, už jsou to dost stará semínka, tak bych velmi rád adoptoval cizí sazeničky, pokud by někomu 2 či 3 přebyly.
    ONDYXINNYX
    ONDYXINNYX --- ---
    taky to mám v plánu :)
    AIJA
    AIJA --- ---
    No to mě děsíte! Tak já založím o víkendu....:-)
    PENTAFEKTEK
    PENTAFEKTEK --- ---
    já už mam Habanera dokonce i přesazený :D
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    ONDYXINNYX: zalezi dle me na druhu. Jalapena treba dle me muzou pockat, ale habanera cim driv, tim lip.
    ONDYXINNYX
    ONDYXINNYX --- ---
    Není ještě brzo ? Já dam klíčit nejdřív za 14 dní počítám ..
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    DUDEL: to se mi jen zda :)
    DUDEL
    DUDEL --- ---
    POHODAVOLE: kurva, uplne som na to zabudol :-D
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Tak uz klicite? :)
    PENTAFEKTEK
    PENTAFEKTEK --- ---
    čaute, nechtěl by tady někdo světlo na předpěst?
    přešel jsem na ledkový světla takže se zbavuji moji letitý trubicový služebnice.. řekněme za 200 + doprava, celý je to 68cm dlouhý, trubice samotná má 60cm a ještě tu mám jednu novou navíc, je to NARVA BIO VITAL
    akorát kvůli délce asi nepůjde použít zásilkovna

    FOSSIL666
    FOSSIL666 --- ---
    AIJA: Horni foto netusim. Dole Jakapeños podle me..
    AIJA
    AIJA --- ---
    Netušíte někdo, co to je za palivce? Měla jsem víc druhů, tyhle nedozrály na záhoně, tak jsem je přesadila do truhlíku za okno. Cedulky jsem pochopitelně poztrácela...

    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Dalsi z tech prezimovanych v kanclu. Miluju ty barvy :)

    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DUDEL: Prepisu znovu, at to neni z mobilu.

    Sacky: https://www.alza.cz/EN/guzzanti-gz-302-d3852873.htm
    Ano, jsou to profilove sacky na vakuovani v levne vakuovacce. Mam jich dost kvuli sous vide a skladovani porazeneho masa.
    Ano, jsou zatavene, ne nejsou vakuovane. Metodika je water displacement jak u kvasiciho hrnce, tak tady. Ponorenim otevreneho sacku vytlacis velke bubliny nahoru a zustane pouze kapalina. U kvasiciho hrnce se pouziva keramicka vlozka (nebo kamen a listy od vina).

    Ne, ono to nevybuchne. Plast vydrzi 4ATM obdobne jako plastova lahev. Protoze je to plne pouze z 1/2 tak se bavime o obrovske tvorbe CO2. Po tydnu je jak polstarek.
    Ja pak mash oddelim na susinu (dablik) a jemny mash(nefiltrovane, nepasterizovane tabasco). Doplnim vodu a sul a muzu klidne dal kvasit vedo skla/plastu/keramiky se stepkama sudu (opravdove tabasco) Jinak muzes upustit CO2, zkontrolovat smrad a nasledne zatavit znovu.

    tl;dr Funguje to na stejnem principu jako kvasici hrnec a ten ma svoje vyhody. Ja to potreboval prevezt v aute. Je to legitimni moznost jak zpracovat vetsi mnozstvi papricek. Idealni v kombinaci s robotem na maso, ktery protlacuje tkan dirou veci nez jsou seminka. (musi zustat neporusena)
    DUDEL
    DUDEL --- ---
    MCKIDNEY: hmm, v tom sacku ti to nevybuchne?
    to mas tie sacky na vakuovanie hej? len tak zatavene? nevakuoval si to ne?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Mraziky uz znicili tkane i ve skleniku, tak posledni sklizen 4.3Kg, mash letos kvaseny v sacku (3% sul, pridana kultura z Hollandia)

    Dneska ochucena prvni varka a uz se pasterizuje.

    Kdyz jsem resil kvasinky a cisteni skla, tak jede i zazvorove pivo s troskou Hungarian Vaxky.

    QUIP
    QUIP --- ---
    POHODAVOLE: K tomu sezenes za rozumne penize i male cerpadlo, co ti to bude cerpat ze sudu / kubikovky. Nedavno jsem to hledal jen tak pro zajimavost a dalo se neco najit pod litr (kdyz to nemusi cerpat vodu nikdam do kopce).
    Pak by ti k tomu stacily spinaci hodiny za stovku pro to cerpadlo a nemusel bys mit uz ten el. ventil.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam