• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    PETROS
    PETROS --- ---
    ahoj, tusim ze je to OT, ale zajimalo by mne jestli nevite nekdo kde by bylo mozne koupit cerstve " Pimientos de Padrón ". (idealne CR ;-) )
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    APPU: pohnojeno, dik.)
    NEMI
    NEMI --- ---
    Cau mam navic vetsi mnozstvi sazenic ktere by uz mohly do sveta druhy: Habanero white,Habanero red savina,Bolivian rainbow,Cilegia picante,Poinsettia,Fatalii orange,Squash Jamaican yellow,Trinidad habanero,Habanero Chocolate,Naga joloka, a nejaka moruga a bude jeste red petter pepper medusa .Vice info Posta
    APPU
    APPU --- ---
    FEFERONIE: Hnojit se nemá cca 14 dní před sklizní, takže klidně pohnoj
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    uz asi mesic mam na tech svych (na podzim zasazenych) obludach nedozrale papriky. jsem z toho nervozni a nevim, jestli prihnojit, abych tomu zrani pomohla, nebo to nechat. co doporucujete?
    UTRZENA_LANOWKA
    UTRZENA_LANOWKA --- ---
    moje orange habaněro rostoucí od loňského léta...
    Má tu bohužel celkem málo světla, ale snaží se :)
    hnojím chilli focusem a jede po tom krásně. Tak ještě zhruba 6–9 měsíců a budeme sklízet :D

    CAPTAIN_TACUD
    CAPTAIN_TACUD --- ---

    Indian women sort red chillies to dry at Shertha village in the western Indian state of Gujarat, Tuesday, March 4, 2014. A worker earns around fifteen Rupees (US$ 0.25) for removing the petiole of 20 kilograms (4.4 Pounds) of red chili. (Photo by Ajit Solanki/AP Photo)
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    PETPET: ja je davam klicit do normalniho substratu pro pokojovy kytky - tak 1-2 mm hluboko.
    Mam vyzkouseny. ze vyjedou i z 5 - 10 mm, ale je to zbytecny a hodne dlouho jim to trva.
    Tyhle vzesly behem cca dvou tydnu, daval jsem je fakt jen zdibicek pod povrch :


    a jinak kytky z lonskyho roku uz krute jedou na kvet :


    a dokonce uz se snazej i o potomky :
    UZEL
    UZEL --- ---
    PETPET: http://www.youtube.com/watch?v=-1s2kfCRFcA uz to tady bylo..nevim nekam se to podelo... jinak myslim ze na tom neni nic extra k vymejsleni ne???? strcis seminkko do rockwoolu, rockwool udrzujes mokrej (logicky, bez vody seminko neviklici...ze?? ) a az ti rostlinka vyroste tak ze z rockwoolu koukaj koreny tak presadis.... jak jinak se takova vec da udelat?????
    PETPET
    PETPET --- ---
    Ahojte, mam dotaz - asi uz jste to tady resili, ale nejak nemuzu najit informaci, kterou potrebuju... Koupila jsem si seminka chilli a chci je nechat naklicit. Mam parnicek a Rock Wool. A ted to dilema - na RW to mam jenom polozit a nechat naklicit a az budou mit seminka klicky tak poslat do zeme (jeste v parnicku) anebo to mam dat treba 2mm pod ten RW a nechat povyrust do malejch rostlinek a pak i s RW poslat do hliny? Diky za radu - letos to zkousim poprve, tak jsem zvedava :-)
    PIDLOOCKO
    PIDLOOCKO --- ---
    APPU: :D
    MION
    MION --- ---
    APPU: jo čekání je v poho :) na některé plodiny čekám mnohdy i déle :D
    APPU
    APPU --- ---
    MION: nejsložitější je to čekání :)
    MION
    MION --- ---
    APPU: super děkuji... tak to je jednoduché to se zvládne :) čekal jsem větší alchymii :)
    APPU
    APPU --- ---
    MION: Ahoj
    1) Cenu to má ale když teď začneš budeš sklízet tak nějak říjen
    2) Stačí sluníčko za oknem
    3) Jiffy tablety na klíčení pak substrát na papriky a rajčata do velkýho květináče. Až budou velký tak nejlepší přihnojit hoštickým hnojivem na rajčata a papriky.
    MION
    MION --- ---
    Zdravím vás :)
    1) Chci začít doma jen tak pro zábavu pěstovat papričky. Chci to dát za okno ale okno je směrované směr západ. Má to vůbec cenu za okno dávat?
    2) Zajímá mě kultivace papriček v indooru. Jaká je potřeba lampa? Stačí třeba několik zářivek?
    3) Rád bych věděl jaké pěstební medium a výživa je nejoptimalnější?
    Moc děkuji
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MAR3K1987: tak jsem na ní dneska byl. zazitkem pro me byla predevsim uroven obsluhy. polivka chutnala mirne dokysela, ve vyvaru se nachazela paprika vsech barev (pripomnelo mi to trojbarevny kapie v zatavene vanicce), dal porek, par kousku kureciho a nejake zampiony, asi. palivost pozvolne prichazejici, která hned po pár soustech dosahla svého maxima, které bylo pomerne mucive, lec snesitelne. plechova huba neni vsechno, pajsl dobre vedel ktera bije a proto s tim toxickym odpadem neotalel. sel bych do tom yum znovu, jen abych zjistil, jestli ten kuchar neusnul na vavrinu.
    FKA82
    FKA82 --- ---
    Máš to dost vytáhlé, dej to pak hlouběji do hlíny, po první listy, ať se ti nepolámou.
    APPU
    APPU --- ---
    A dneska budou do menších květináčů na parapet. Nějaký semínka ještě nejsou venku tak zase zavřu pařníky :)
    APPU
    APPU --- ---
    a Mix z leva Habanero pepper, Habanero yellow, Rodeo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam