• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    KRMITK0
    KRMITK0 --- ---
    Díky :) Rocoto je boží hlavně plněná masem a osmažená
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    + Rocoto je nesmrtelná, může přežít a plodit několik let.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    KRMITK0: Jestli máš skleník nebo místo indoor, kde to necháš dozrát,tak jo. Aji (lemon drop,bubba) jsem sklízel ve skleníku v prosinci.
    KRMITK0
    KRMITK0 --- ---
    Ahoj akorat si vezu seminka papriky z Peru (Aji, Rocoto) ma jeste cenu je vysazovat letos?
    TULEN
    TULEN --- ---
    RAHZUL: pokud resis misto, tak treba chilli papriky a rajcata jdou pestovat vzhuru nohama:] Osobne jsem este nezkousel, ale letos to chci zkusit:]

    APPU
    APPU --- ---
    DIVER: on ten rukáv dobře funguje proti větru, aby se nezlomily.
    ZELCA
    ZELCA --- ---
    DIVER: mam zkusenost se sklenikem a zahonem. Rozhidne toho dozraje mnohem vic. I na zahonu se i podarilo jet superpalivy papriky ale dozralo jich dost malo, bylo videt ze by klidne jeste nejakej tejden az mesic rostly a zraly. Nemel sem to u steny a i niceho jinyho. Letos budu stavet velkej parnik tak sem zvedavej
    RAHZUL
    RAHZUL --- ---
    já mám naštěst balkon (lodžii) na jih, ale jsem zvědavej jak se mi tam vše, co chci tenhle rok pěsti, vejde.. Zkusim dát taky něco na zahradu k jedné vysluněné zdi, kde kdysi bylo hroznové víno. Tak jsem zvědav jak se tam bude papričkám dařit..
    DIVER
    DIVER --- ---
    APPU: já se jako nebojim o to, že by to pomrzlo. zatím to ani ven dávat nechci, ale to teplo v noci (zeď/skleník/folie) je prý důležitý, aby papričky dozrály. takže toho moc neotestujeme - buď to klapne nebo ne :)

    spíš mě zajímaly zkušenosti pěstitelů. moc se mi do toho hnusnýho foliovníku nechce, ale asi budu muset. a jako nejschůdnější varinata se mi jeví ten "rukáv" s odkrytým vrškem...
    APPU
    APPU --- ---
    DIVER: zahradník mi tady u nás řikal to samé. Já už teď testnu dvě sazenice ven do květináče zakrytý propíchanou petkou.
    DIVER
    DIVER --- ---
    dotaz: už jedu doma sazenice (scorpion, habanero, jolokia... celkem sedm druhů). ale chtěl bych je dát ven.

    buď přijdou na zahrádku do záhonu nebo na terasu do velkých květináčů. ale teď mi jeden člověk z botanický zahrady tvrdil, že ty superpálivý papričky potřebujou buď skleník nebo pařník anebo zasadit k jižní zdi, od který sálá v noci teplo.

    jižní zeď nemám, skleník taky ne. zbývá pařník. ten bych asi i nějak vyrobil, ale matka s otcem mi říkali, že papriky vždycky pěstovali v igelitovym "rukávu". prostě tři čtyři klacky obtočený dokola igelitem, ale shora nic nebylo.

    plánuju to takhle udělat buď na ten záhon nebo jako nástavbu na květináče.

    co myslíte?
    HAJECEK7
    HAJECEK7 --- ---
    Pařník jsem používal minulý rok. Letos jsem přesedlal na větší kalibr, ale pařník používám na klíčení semínek - topítko + větráček a teplota je přesně 28°C. Už mám vysazeno 10 (na obr. jen 4) rostlinek. To ostatní jsou rajčata, bazalka a pažitka...Uvidíme na podzim :)







    RAHZUL
    RAHZUL --- ---
    KING_JOHN_KILL: ven ještě nee :) zatim všechno pěkně v miskách
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    JEHLAN: já mám pařník s dírama na vrchu. Skleníky se také odvětrávají aby se to nepřehnalo s teplotou nebo vlhkostí, takže ideálně nějakou menší díru potřebuješ.
    WIXIN
    WIXIN --- ---
    My máme v plastovém krytu pár direk, aby to trošku odvětrávalo.
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    PETROS: Ja ho mam otevrenej nakonec, protoze dve seminka chytly plisen :/
    JEHLAN
    JEHLAN --- ---
    PETROS: Koupil jsem si něco takového poprvé viď, tak se radši zeptám ;) jsem zvedavej jak to poroste :) svítí mi na ně téměř celej den :)
    PETROS
    PETROS --- ---
    JEHLAN: uzavřeny :-) proto se to jmenuje pařník ;-)
    KING_JOHN_KILL
    KING_JOHN_KILL --- ---
    RAHZUL: to uz sazis ven? Ja mam teda zatim vsechno vevnitr, ale jsem zacatecnik, tak nevim...
    JEHLAN
    JEHLAN --- ---
    Tak jsem taky zasadil :) pořídil jsem na vykliceni tohle.. Mám to nechat otevřený, nebo uzavřený?:)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam