• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    SICKPOT: Ja bohuzel fotku nevidim -asi me to blokuje prace.
    V mnoha castech rustu papricky se muze tvarit, ze je rust pomaly a muze to byl zbytecny poplach.

    Zatim jsem nevidel, ze by to bylo nedostatkem hnojiva - takze to bych nehrotil.
    Videl jsem, ze je kvetina prelita a nedokaze zpracovat vodu - koreny vznikaji pomalu a nemusi byt pro ne dost prostoru.
    No a nedostatek svetla zhorsuje vsechno.

    Snad ti pomuze nekdo identifikovat z obrazku.

    Za me to opatrne presad do kvetinace velikosti dna 2l lahve. (Levna alternativa), velmi opatrne zalevej a dodej poctivy 12h cyklus - tma/svetlo
    SICKPOT
    SICKPOT --- ---
    zdarec, chci se zeptat na mé sazenice.. přijde mi ze se zasekli a moc nerostou. sou to - 7 pot tr., carolina, habanera, atd..
    Už rostou třeba dva měsíce a pořád to jsou taký skrčci, teda až na tu vpravo ale stejně je taková mrňavá.. Mám pod tím rádoby topnou podložku, tak že zima jim není.. když nesvítí slunce tak přisvicuju zářivkou..
    Je to normální u tady těch paprik? nejaké rady?
    S pěstováním paprik nemám moc zkušeností..

    sory za velikost obrázku, neumím to zmenšit..
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    DIVER: běžně dělám dvoj-sazenice - nemají problém po přepíchnutí do kelímku ani pak venku v kýblech se zeminou - jsou sice "jen" asi tak 3/4 než rostlina pěstovaná samostatně, ale zase se hezky podpíraj.
    Praktikuju na obyčejnějších typech co rostou jak houby po dešti (jako jsou Jalapeňa, kayeny, kulatý maďarský feferonky, apod.). U bilivian rainbow jsem zaznamenal ještě o něco menší vzrůst (asi tak poloviční kytky) - ale zas jsem jel v omezeném počtu kýblů a kontajnerů při velké nadprodukci sazenic - takže nula od nuly pošla, výnos byl stejný ze dvou malých jako z jedné velké. Habanera a jolokie pěstuju po samostatných rostlinách s VIP péčí :-)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    PALEONTOLOG: Ber, mám cca 20 aunumek, z toho jsou dve menší tak půlku než ostatní a 2 úplný mrzáčci, tj náhodně se prostě kus nepovede..
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    Tak jste me prehlasovali. Beru to jako anomalii.
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    PALEONTOLOG: Už jsme to spolu řešili loni. Jestli se ti někdy stalo tohle, tě jedna byla větší s druhá menší, OK .. rozhodne pravidlo to není a nestává se to běžně. Loni jsem měl krásný kytky, jak venku tak ve skleníku a úrodu kolem 90kg. To ze bych měl jednu velkou a jednu malou, která tu druhou usikanovala jsem neměl.
    DIVER
    DIVER --- ---
    PALEONTOLOG: MCKIDNEY: no mě to loni taky normálně vyrostlo po dvou. tak přes půl metru kytky to byly. ale je otázkou, jestli by samostatně nebyly třeba větší, košatější.

    no co, už to asi nechám. je mi líto holky uštípnout :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    PALEONTOLOG: Na to bacha, i kdyz to tak vypada, tak te to pak muze prekvapit.

    Ja je neredukuju, protoze mam sazenic vzdy dost - ale rozhodne kontroluji vcas zastrihnu.

    Ve skleniku to rostlo tak rychle, ze jsem mel 2 rostliny 30cm vysoke co jsem vazal jako jednu. (Uz me to prislo blby)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    DIVER: v zemi by dve prostor nasly ale mam zkusenost ze jedna ziska navrch a defacto druhoz udusi
    DIVER
    DIVER --- ---
    já teda na těch prckách ještě žádný květy nemám, ale dostal jsem včera carolinu reaper od kámoše. dvě sazeničky. a koukám, že je zaštípal snad za prvním nebo druhým patrem listů.

    mám to udělat i se svýma?

    a když už jsem v tom: sazenice jsem dělal po dvou vedle sebe a takhle jsem je i zasadil. včera jsem se dozvěděl, že se to sice u paprik dělá, ale u těch normálních. mám ty rostlinky zredukovat vždycky jen na jednu?

    dík
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    DOUPLE:
    EXCITE:
    OK, diky, jdu to ostipat.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ROMANICAK: Když necháš narůst z prvních květů papriky, výrazně si limituješ další růst rostliny a úrodu.
    DOUPLE
    DOUPLE --- ---
    ROMANICAK: protoze kytka mensiho vzrustu napere vsechny ziviny do tech nekolika malo papricek co (pokud vubec) by vyrostly
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    DOUPLE:
    EXCITE:
    Prosim vysvetli mi nekdo, proc se maji kvety ted stipat?
    KRMITK0
    KRMITK0 --- ---
    No tak papriky jsem s úspěchem schoval dovnitř, ale 4 sazenice, který jsem neuváženě položil na zem mi ohlodal pes :D
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Snad mate FB - Fatalii yellow krasne roste

    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    KRMITK0:
    Takovej jeden aktualni :-0
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    DOUPLE: ano
    DOUPLE
    DOUPLE --- ---
    aktualni kvety u 4-patrovejch jalapeno asi ustipat, co?
    KRMITK0
    KRMITK0 --- ---
    Tak jsem dneska vyšoupnul 5-6 let starou papriku ven, musím akorát hlídat jestli nebudou hlásit mrazy, ale to v Praze snad nehrozí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam