• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    HREBICK
    HREBICK --- ---
    RAHZUL: Ano,musi byt plne dozrala ;-)
    RAHZUL
    RAHZUL --- ---
    Měl bych dotaz.. kdy přesně dozrávají semínka? Jinými slovy řečeno, je nutné pro funkci a kvalitu semen, aby byla plně dozrálá paprika?
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    AIJA: řešil jsem minulý rok mospilanem, letos naštěstí dost prší, takže na venku umístěných rostlinách se mi neudrží - ale já mám vychozenou zemědělku a nebojím se ani umělých hnojiv, ani stříkání. Alternativněji založení kolegové ti možná doporučí různé bylinné roztoky a nálevy. Jinak pokud nechceš řešit chemií, můžeš se jich zkusit opatrně zbavit proudem vody - většinou se to používá na mšice, ale jako první krok na zkoušku proč ne...
    AIJA: hele, už je všechno sežraný. Mám to jako mix obyčejných a pálivějších odrůd jalap, takže někteří kolegové byli dojati až k slzám a smáli jsme se, jak se za břicha popadali :-D
    SKAFF
    SKAFF --- ---
    FORACE: krome roztocu, ktery vzdycky chcipli - jesli mas moznost, vem kytky proudem vody, sprchou, hadici. To sejme velkou cast, zaprvy je splacnes pryc a zadruhy nemaj radi vodu. A pak postrikat VERMITEC ktery zabiji i larvy a umi projit skrz list na druhou stranu, nebo prirodnim rock effect bez ochranne lhuty
    FORACE
    FORACE --- ---
    AIJA: urcite, hromada pavucinek..znam z pestovani ganji.. zkusim skocit pro roztoce, treba aspon neco zachranim..
    AIJA
    AIJA --- ---
    FORACE:
    A jsou fakt svilušky?
    Každopádně na tyhle mrchy platí roztoči, dají se koupit v různých bauhausech. Stačí i pár berušek posbíraných venku.
    Zkoušela jsem to stříkat i vodou s jarem...ten tam působí i jako smáčedlo. Jo, a osvědčil se i výluch z tabáku. Kolegům na dvoře napršelo do popelníku a fakt to funguje:-)
    FORACE
    FORACE --- ---
    resil tu nekdo svilusky? v praci se mi pres vikend vrhly na kytky, a dve skoro zabili a siri se dal. co s tim? smutnice jsem vyresil kremicitym piskem a tema lepicima zalozkama, ale se sviluskama vubec nevim..
    AIJA
    AIJA --- ---
    RIVEEK:
    A kde jsi v práci?:-)
    AIJA
    AIJA --- ---
    Krásná úroda!
    Jen se zeptám...molice nebo svilušky vůbec neřešíte? Na některých fotkách jsou i vidět.
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    SCIFI: jalapen mám asi šest - sedm kytek - ve velkejch plastovejch kýblích, poměrně nízký rostliny (mám je venku a u nás na zahradě hodně fouká) ale mám je zas vždy hodně obalený. Na chilli pastu mi zbude bohatě (ještě teď dojíždím zásoby z loňska) a to dneska máme v práci další ochutnávku s balkánským sýrem a příští týden plánuju další žranici :-)
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    RIVEEK: Kolik mas kytek tech jalapen? Ja bych je nechal na stirachu :)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    A nakonec tu Carolina Reaper a celkovej zaber.



    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Dal tu mame Fatalii Yellow



    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Pokracujeme s Bhut Ghost Jolokia Red



    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Tak nejaky chlubenicko - uz to zacina zrat, mozna uz je neco na sklizen, co myslite? Teda krome tech CR - ta je sice nejvetsi, ale jsou tam snad jen dva kousky a furt nezraje.

    Vsechno nakoupeno u http://www.chillipikanterie.cz/katalog/chilli-seminka , seminka byly z minulyho roku uz.

    Zacneme Jalapeno Red Giant



    EMK
    EMK --- ---
    Nevíte někdo pls co je to za odrůdu?
    Jsem to včera dostal... Díky. ;)

    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    EXCITE: co se naskytne - něco měkčího tučnějšího ala blaťácké zlato, čedar, super jsou i balkánského sýra. Jinak když si chci pohrát, ještě je jemně podmazávám majonézou a trošičku je pak přisolím (tada ne ty s balkánem:-)

    btw. tohle je druhá várka, příští týden budu česat další nadílku (letos mi ty jalapena fakt jedou)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    RIVEEK: jaký sýr či sýry používáš? taky se mi blíží jalapeňo harvest .)
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    komu se nelení, tomu se zelení zapečený jalapena se sýrem :-)

    SCIFI
    SCIFI --- ---
    Jo uz se to barvi :)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam