• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko


    Vše o pěstování i konzumaci feferonek. Jak správně pěstovat, fotky, co se sklizní atd.
    rozbalit záhlaví
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    AIJA: Vyfotim. Občas tam nějaká muska prolitne.
    AIJA
    AIJA --- ---
    NOPOLICE:
    Tipla bych to na svilušky nebo podobný mrchy.
    AIJA
    AIJA --- ---
    NOPOLICE:
    Můžeš vyfotit spodek listů?
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    Takhle to vypadá

    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    AIJA: Muže být, i když jsem teď zalivky ubral. Zalévám ráno, pak 2 dny nic a pak zase ráno. Na netu to vadnuti a spaleniny popisujou jako hardening off, tedy proces, kdy si kytka zvyká na přímý slunce (jako sazenice byla pod lampou).
    AIJA
    AIJA --- ---
    NOPOLICE:
    Jestli je máš moc na slunci a hodně zalitý, tak se jim přehřívají kořeny. Je lepší je zalít brzy ráno nebo večer. Nebo obojí, ale neutopit.
    DUDEL
    DUDEL --- ---
    NOPOLICE: podla mna blbost. ja som vzdycky daval odmalicka na priame slnko a nikdy to nevadilo. praveze oni to tak maju rady...
    ak vyzera zvadnuta tak ju tam tak nechaj. podla mna sa prisposobi. ked ma dostatok vody samozrejme :))
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    HREBICK: ok, díky. no, rostou, jak jsem psal, už to vypadá, že odpadnul šok z přesazení, ale pořád na sluníčku dají jen pár minut. když mám možnost, tak je přesouvám dovnitř, ale to nejde vždycky.
    co na ně dát třeba nějakou síť, kterí část paprsků odrazí?
    HREBICK
    HREBICK --- ---
    NOPOLICE:jj,todle mam taky :-) hnojim az kdyz presadim do finalu pak davam 1x za 14dni potom prechazim na hosticky se slepicincema a to davam 1x tejdne...jinak jak vam rostou? :-) ja od vikendu uz mam msice :-( vcera jsem udelal nikotinovej postrik tak snad
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    A ještě jeden dotaz - jak často hnojíte? Mám hoštický na rajčata a papriky, kde se píše 4 lžíce na začátku a v průběhu vegetace, nerad bych je spálil, není lepší přihnojovat postupně - např. 1 lžíce týdně? Díky
    NOPOLICE
    NOPOLICE --- ---
    Jak dlouho necháte zvykat rostliny na přímý slunce? Sazeni jsem si nechal poslat, když dorazily, tak jsem je přesadil, 10 dní nechal ve stínu a teď tak 4 dny dávám na slunce, ale vydrží to vždy tak 15 minut, pak začnou vadnout listy nebo se barvit do bíla.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    POZITRON: heled ja taky ted sazim, sazivam takhle pokazdy, nikdy v unoru a vyrostou, trrbas budou mensi. Spozdsni ma vzdy jinej dzvod. Letos jsem objednal fatalii yellow a red z holandu a prisly pozde
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    HREBICK: neoznacila jsem je, takze bud Kongo Black Habanero nebo Chilli
    HREBICK
    HREBICK --- ---
    POZITRON: Můžou, máš ještě tak 4 měsíce. Co to je za papričku? V nejhorším budeš mít zelený jako já minulej rok a pak jsem z nich dělal výborný guacamole ;)




    POZITRON
    POZITRON --- ---
    QUIP: prave, muzou z toho pri vysazeni v tuhle dobu vubec nejaky papricky bejt? skoda ze papricky se nedelaj nejaky samonakvetaci za 2 mesice rustu jako trava :)
    QUIP
    QUIP --- ---
    POZITRON: Vyklicene seminko z mrazaku me teda vazne prekvapilo, to bych necekal. Ale gratuluju.
    Ovsem ma smysl jeste takhle pozde sazet?
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    PALEONTOLOG: tak jedno seminko z mrazaku uz vyklicilo, slava. :) i kdyz problem ted samozrejme zase je, ze ho zasadim ponekud pozde.
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    HREBICK: anketa dobra, jen celej cerven nemuzu :D
    HREBICK
    HREBICK --- ---
    ANKETA NA NÁSTĚNCE ;)
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    E_D: taky jsem zkousel kde co a zabral prave mospilan.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam