• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    DUDEL
    DUDEL --- ---
    kurvy.jpg

    neviete niekto co je toto za kurvy???
    docela dost sa mi ich vyrojilo na rastlinach a su to fakt hnusne skarede rychle velke kurvy.
    a ocividne im nejako chuti vyciciavat papricky. vidite tie biele flaky?? tak vyzera aj zopar dalsich. jak keby ich nejak cucali
    alebo co. tu papricku som rozkrojil, vyzera celkom vpohode ale som z toho nejaky nesvoj... asi to zozrat mozem ale nepaci sa mi to
    :(((
    QUIP
    QUIP --- ---
    AIJA: Diky za tip. Zkusil jsem si o nich ted neco precist, ale moc mi to na ne nesedi. Vrtalku jsem tu mozna videl i nekde v okoli sedet na nejake kytce, ale podle obrazku na netu to dela trosku jinaci "cesticky".
    ONDRA_PATA
    ONDRA_PATA --- ---
    tak ja uz delal pasty i omacky.
    sklizeno (3-5ks od kazdyho/tyden) Lemon Drop, Apache, Peter Pepper.
    na Jolokie se stale ceka,ale uz jich tam par zelenych je
    AIJA
    AIJA --- ---
    QUIP:
    Vrtalky nebo třásněnky.
    QUIP
    QUIP --- ---
    AIJA & SMOKINGVENCA: byl jsem ted na dovoleny, tak se omlouvam za pozdni reakci. Ja na to koupil ten Svilustka STOP, coz je proste rozprasovac se samorozpustnou kapsli Nissorun 10 WP. Na zacatku to pomohlo, ale uz jsou tam zase "pavucinky". Kazdopadne tam svilusek neni tolik, jako bylo predtim.

    Ted mam k tomu jeste dalsi problem - na listech se objevili cesticky, jako by je neco vyziralo.
    Predpokladam, ze to ale neni od Svilusek.



    Na nekolika listech jsem zespodu nasel takovyhle breberky



    Jsou velky tak milimetr, cerny s bilejma prouzkama. Vzdalene to pripomina larvy berusek (ale ty jsou mnohem vetsi) Pohybuji se pomerne rychle (oproti sviluskam). Ale netusim, jestli to je to, co zpusobuje "vykousane" vesticky v listech, nebo je to naopak neco, co treba zere Svilusky.

    Jinak se paprikam za oknem do ulice (na jih) zacalo velmi darit, kdyz jsem je dal ven. Nasadily nove listy, kvety, maji tmavsi a pevnejsi stonky (misto do fialova)... akorat kdyz moc prazi slunicko, tka to nedavaji a musim je dat odpoledne dovnitr.
    Dal jsem tam s nima spolecne jeste jednu Mochyni peruanskou a ta za 10 dnu nabrala dvojnasobnou velikost. Se slunickem a vedrem se srovnava mnohem lip, nez ty papriky.
    SMOKINGVENCA
    SMOKINGVENCA --- ---
    QUIP: https://www.hornbach.cz/...sAE-bsH-UHin0PG_yBAmT1YNbIHf1_p_wvrmLMV6ZraXL6J7TXPCOzPnbxsEaAmhTEALw_wcB

    nebo semena vaněk na vltavské v praze ale doporučí asi to samé....
    AIJA
    AIJA --- ---
    QUIP:
    Zkoušela jsem otřít svilušky slivovicí, protože jsem na chatě tehdy nic jinýho neměla. Pomohlo to.
    PENTAFEKTEK
    PENTAFEKTEK --- ---
    HOUBA: to vlevo by klidně mohl být Long Slim Cayenne, který jsou paradoxně ke svýmu názvu hodně krátký :D ale nevim, takovejhle papriček jsou tuny druhů


    MAUGLI7: může to bý tim jojo
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    Me to prijde ze to je nejaky mix, jalepeno purple s cayene treba. Nebo ten apache s nejakym purple flash nebo tak nejak.
    FOSSIL666
    FOSSIL666 --- ---
    HOUBA: Hm to je fakt :-) kamos co ma pot black ma i nacernalej stonek na nekterejch mistech..
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    FOSSIL666: Netuším. Co jsem koukal na fotky Pot Black, tak by měly být trochu načernalé i listy, což tato nemá.
    FOSSIL666
    FOSSIL666 --- ---
    HOUBA: neni to vpravo Pot Black?
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    Mám dotaz - dokázal byste někdo určit tyto papričky? Semena měla být odrůda Apache, ale vyrostly z toho odva typy papriček - jedny s trčícími plody a druhé s visícími. Které z toho jsou ty Apache a co je případně to druhé? Dík.

    MAUGLI7
    MAUGLI7 --- ---
    Mě už se květy taky začínají chytat..chtělo to čas.
    Teď mi ale pro změnu opadávají listy, normálně zdravý, zelený. Žena tvrdí že by to mohlo bejt horkem(na balkoně při přímém slunečním svitu teplota vystřelí až k 50 stupňům)..to by mohlo být tím ,ne?
    RAHZUL
    RAHZUL --- ---
    JAYME: mně něco podobnýho stalo s jednim druhem habanera. Taky plodilo až druhym rokem.
    JAYME
    JAYME --- ---
    Mně Moruga dokonce plodila až druhej rok po přezimování, a i ten druhej rok z ní strašně dlouho jen opadávaly květy, pod kytkou (no, v tu dobu už spíš stromkem) byla nastlaná souvislá vrstva jak pod nějakým ovocným stromem. Pak nasadila a úroda byla šílená. A další rok zase. Pak jsem se jí radši zbavil :) Přezimovat ji není těžké.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    SALAMAN: Moruga ma pomaly startm stejne jako Habanero.
    Ze zacatku maji 3-4 patra a neplodi. Pozdeji zacnou (me ve skleniku okolo pulky srpna)
    Zaciname sazet uz v unoru, koncem brezna se presazuje a hnoji. Kveten jdou ven do parniku/skleniku

    Pri dlouhem letu poslednich dobou budes asi v pohode, pokud jsou zdrave, tak je pak muzes vzit domu.
    Rozhodne se neboj rozdilu mezi Jalapeno a Moruga - Jalapeno zacne rychle a pak teprve uvidis problemy jako male plody, lamaci se stonky a podobne.
    APPU
    APPU --- ---
    SALAMAN: morugy a dalsi jim podobny je potreba sazet uz unor. Trva jim dlouho nez zacnou plodit a hodne dlouho nez dozrajou.
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    SALAMAN: Ještě mě napadlo ji šoupnout do domácího skleníku, který se ale na parapet nevejde...
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    Zdravím místní pěstitele. Letos jsem poprvé zasadil - dostal jsem od kamaráda sazenice Jalapeno a Trinidad Scorpion Moruga. Zatímco Jalapeno krásně vyrostla, odkvetla a už se na ní tvoří první plody, tak ten škorpík nedělá nic. Mám je v květináčích na parapetu a nijak jsem nehnojil. Ten kamarád je má normálně v zemi na zahradě a prý stejná situace. Dělám něco špatně? Nebo si musím ještě počkat? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam