• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RUTHLESSJídlo, pochutiny a kde je koupit?
    Jídlo, pochutiny, delikatesy ale i normální suroviny na každodenní vaření. Hledáte řezníka, zeleninu, vinotéku? Ptejte se zde, ať je vše na jednom místě. Asi zejména Praha ale i ostatní místa Čech, Moravy, Slezka či světa. Dejte kontakt na svého místního zásobitele!
    rozbalit záhlaví
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    (vubec nehodnotim, zda to vas web uvadi nebo neuvadi, ale nedavno jsem se tim predpisem zabyvala v jine veci a pamatovala jsem si, ze je tam tohle ustanoveni, takze to jen v dobrem umyslu preposilam)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    zajimavy
    jen pozor na tu propagaci lecivych ucinku.. na to je zakon

    Reklama na výrobky cílící na zdraví

    (1) Zakazuje se reklama na výrobek cílící na zdraví, který není léčivým přípravkem, ani zdravotnickým prostředkem, ani diagnostickým zdravotnickým prostředkem in vitro, ani potravinou pro zvláštní lékařské účely, která naznačuje, že výrobek je léčivým přípravkem, zdravotnickým prostředkem, diagnostickým zdravotnickým prostředkem in vitro nebo potravinou pro zvláštní lékařské účely.

    (2) Reklama na výrobek, který není léčivým přípravkem, zdravotnickým prostředkem, diagnostickým zdravotnickým prostředkem in vitro, potravinou pro zvláštní lékařské účely nebo jiným výrobkem, u něhož tento zákon stanoví jinak, nesmí

    a) naznačovat, že používáním výrobku se zlepší nebo zachová zdravotní stav toho, kdo jej užívá,

    b) naznačovat, že nepoužitím výrobku může být nepříznivě ovlivněn zdravotní stav osob,

    c) doporučovat výrobek s odvoláním na doporučení vědců, zdravotnických odborníků nebo osob, které jimi nejsou, ale které by díky svému skutečnému nebo předpokládanému společenskému postavení mohly podpořit používání výrobku.
    RUDA56
    RUDA56 --- ---
    Zdravím NYXáky, snad mě s tím nevyrazíte. Jsme jediné místo v ČR, kde se dá pořídit jablečný mošt bez tepelné úpravy konzervovaný křenem. Jeho užíváním si nakopnete imunitu přírodní cestou. Podrobnosti jsou zde:
    Křenový elixír nápoj z křenu a jablek vyrobený za studena
    https://www.storyfood.cz/
    ZANNA
    ZANNA --- ---
    MVEK: Ehrmann dělá našlehaný tvaroh.
    To už mi moc nešlo.
    Jurášek si říkal jogurt, ale chutnal jak ovocný dort bez piškotu! :-)
    MVEK
    MVEK --- ---
    ZANNA: To vypadá jako zajímavý tip. Ale to jsem také neviděl. Zkusil jsem jim napsat dotaz, jakým obchodům to dodávají (řetězce, zásilkové, nebo lokální v Praze), ale po odeslání jsem dostal prázdnou stránku, tak to možná vůbec neodešlo.
    Nějak mě nenapadlo hledat "našlehaný", tak vypadl ještě Ehrmann, tak až pojedu do Německa (vypadl mi tedy velkoobchod Madety, ale to mi asi nepomůže).

    Zapomněl jsem ještě na Pribináček, ale to se nikdy dost nepodobalo tomu Juráši.
    ZANNA
    ZANNA --- ---
    ZANNA: Pokud potkám tohle, tak to zkusím
    Dezerty « Kategorie produktů « Krajanka
    http://www.jednodusepoctiva.cz/kategorie-produkty/dezerty/
    ZANNA
    ZANNA --- ---
    MVEK: Na to si vzpomínám! To už je dávno.
    První jogurt, který mi chutnal.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Pletu se, nebo stále neexistuje ekvivalent devadesátkového pěnového krému od firmy Juráš v papírovém/tetrapackovém kelímku? Tehdy byl dostupný čokoládový, jahodový a broskvový (skutečně s kousky ovoce).
    Postupně to vymizelo a ještě se dal na přelomu století koupit "Jurášek", už jen čokoládový a jahodový v malém balení, laděný pro děti.

    A pak už dlouho nic. Ojediněle jsem třeba sehnal něco blízkého tomu čokoládovému, a to třeba nějaký moussé dezert v kelímku z Německa, ale v českém Kauflandu. A v Polsku jsem letos sehnal serek (a přívlastek byl něco jako našplunchaný, nebo tak:-), zkrátka nadýchaný) a to i v příchuti krówky nebo piškotů. Ale nic moc.


    Nezná někdo další alternativu z ČR/SR/Německa/Polska/Rakouska?
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    MOIRAIN: Dekuju. Mne to právě v ty televizi přišlo silene snadný. Proste to vyklopil a mel to. Což výrazně snižuje náročnost takovýho jídla :-) a člověk se muže soustredit na kvalitu naplní víc než na testo - to bude porad stejný.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    RUTHLESS: něco se koupit dá v Shinfood, mražené, nevím, na jaké druhy přesně, ale kupovala jsem tam nějaké kulaté, ještě jsem neotestovala, už bych měla
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Koukám zrovna na Jamieho Olivera a dela wonton knedlicky. Nicméně má to těsto už hotovy a na čtverce nakrájený. Da se to u nás někde koupit? Nebo on-line?
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    Zdravím. Kam v Praze pro opravdu dobrý bagely (tzn. žádný rozmražený hrůzy)?
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    JPLABS: sušené ořechy chutnají jako ořechy, jen nezplesniví
    KURE
    KURE --- ---
    JPLABS: rek bych taky tak 20kg, cca 50/50. imho vydrzi hoooodne. asi by se to i dalo prodavat.
    hle moudro internetu: https://www.vitalia.cz/clanky/jak-uchovat-vlasske-orechy-zavarte-je/

    ale ber to s rezervou, praktických zkuseností nemám.
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    JPLABS: jestli jsou nasuseny, tak prodat treba pres nejakou fb skupinu
    KURE
    KURE --- ---
    JPLABS: do medu.
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    RUTHLESS: Albert má teď bio citrony.
    LALAA
    LALAA --- ---
    RUTHLESS: Já používám bio citrony z Lidlu, jsou dobrý a za fakt rozumnou cenu.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Ahoj, kam byste sli v praze pro fakt dobry citrony? chci je nalozit. ale nejak nemam odvahu to udelat z citronu z tesca (a podobne). Klidne jeste pozkam, kdyz reknete, ze za dva emsice prece prijdou ty dobry odtud a odtud... :)
    GOGGA
    GOGGA --- ---
    TRAVIX: koupit robota s indukci (kenwood cooking chef), nasypat ingredience, nastavit teplotu, za 5 min je luxusni hollandaise hotova
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam