• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OTOMEVia Ferrata - podělte se se svými zážitky
    PUPU
    PUPU --- ---
    JAZ: taky to doporucuju spis na vylet s detmi ;-) c/d ferrata mi prisla nahodou dobra; ja ji ovsem bral ciste jako cvicnou - spodni cast idealni na vyzkouseni lezeni na treni (pekne ruckovani po drate, chyty a stupy misty proste nejsou), horni cast se da i bez lana a neni to uplne trivialni. jasne, je to kratky a ne moc hezky, ale na vyzkouseni a trening idealni. jeptisku i alpinegrat jsme zkouseli uz driv a jsou to veci, ktere maji ke skutecnym ferratam bliz, ale jeste porad je to takova pekna ukazka na piskovci, stejne jako Hantzschelstieg. ano, v hezcim prostredi a o neco delsi. pokud nekdo ocekava masakr dlouhy stovky metru, bude nutne zklaman a priste zamiri do Dolomit ;-)
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    DEAD_RAT: tam se chystáme zítra, podám report:)
    JAZ
    JAZ --- ---
    TLACHAC: Máš pravdu, Gosause je relativně krátká, ale i tak stojí za to :) Postalmklamm jsem ještě nestihl, ale brzy to chci napravit, slyším na něj jen samou chválu.

    PUPU: Mě naopak ten kopec u Oberoderwitzu moc nezaujal, ta hlavní C/D ferratka mi přišla extrémně krátká a tak nějak divně klouzala. Kousek odmatud jsou ale Alpiner Grat a hlavně Nonnensteig, to je jiný kafe, jak lezecky, tak výhledy okolo :)
    DEAD_RAT
    DEAD_RAT --- ---
    BESH: Loni sem tam sel Dachstein -> Adamek-Hutte a nejspis sme trochu sesli z doporuceny cesty a omilem se napojili pri sestupu na jednu feratu, jmeno sem bohuzel nikde nezjistil ale podle google prekladu clanku by to mohlo byt ono. Zacinaly sme v sedle pod Dachstainem mezi ledovci Hallstatter a Grosser a sestup to byl fakt paradni, stena asi 300 metru vysoka a s nalozenym batohem sme ruckovali dolu po pomerne dobre zajisteny ferate do nekonecny propasti :D Cesta nahoru bude asi trochu makacka, ale ty vyhledy byly fakt luxus! :)
    BESH
    BESH --- ---
    Moc pekna ferratka na Hohes Kreuz: http://www.bergsteigen.com/...ersteig/oberoesterreich/dachsteingebirge/amon-klettersteig-hohes-kreuz

    Pokud sestupujete na Adamek Hutte, tak se rozhodne pripravte na poctivy celodenni zazitek. :-)
    PUPU
    PUPU --- ---
    z jineho soudku - http://www.hudy.cz/data/soubory/prehled-zajistenych-cest-v-cr.pdf. zajimave. dneska jsme zkusili dve (ty u Oberoderwitz) a moc pekne - na jednodenni vylet s detmi zcela idealni. navic je v okoli spousta klasickych lezeckych terenu (jeden sektor obtiznost II-III, primo pro deti), pripadne bobova draha. mohu doporucit
    MIKEHO
    MIKEHO --- ---
    PYRO: Neni to aktualni.. byl jsem tam 2010. Ale doporucil bych mozna u Cerne madony odbocit na Königschusswand Steig. Vice o tom skromne pisu tady.. . Jako traverz potom nahore byl super jeste Bismarksteig.
    PHOB
    PHOB --- ---
    PYRO: byl jsem cca mesic a pul zpet. je v pohode, problem tam tusim byl na prvnim zebriku, predloni druhy zebrik jeste nebyl jisteny, ted uz je...
    jinak cca samotna ferata hodku a pul... vyrazeli jsme v 8 z parkoviste... a napohodu, jen par lidi... nevim ale jak ted... ale jak pise pupu, vyrazit brzo...
    pripadne photo ;]
    TLACHAC
    TLACHAC --- ---
    PYRO: jj přístupná je. dostala nová lana, místy více připevnili žebříky atd.
    PUPU
    PUPU --- ---
    PYRO: mela byt zavrena do 28.6.. pekna je/byla, ale taky tam byl pekny naval. vstante co nejdrive
    PYRO
    PYRO --- ---
    Planuju ted na vikend znova vyjet do raxalpe, jaka je ta udajne nejlepsi ferrata v rax?
    je to HAID-STEIG a co vim tak na jare se rekonstruovala, nevyte zda je uz pristupna?
    diky
    TLACHAC
    TLACHAC --- ---
    JAZ: pěkná je, ale přeci jen je taková kratičká (cca 45min), až skoro cvičná. nedaleko je podobně hravý, ale delší skvost Postalmklamm Klettersteig - www.bergsteigen.com/klettersteig/salzburg/salzkammergut-berge/postalmklamm-klettersteig-mit-f-variante ten má základní část v obtížnosti C (max C/D), která se leze v kaňonu řeky a má několik překvapení :-) a pro ty kterým to nestačí tak ještě alternativní a nepovinnou Déčkovou část s možným Fkovým nástupem :-)
    JAZ
    JAZ --- ---
    Prošel jsem si starší diskuzi o nejoblíbenějších ferratkách (super tipy!) a rád bych přihodil něco svého - Laserer Alpin nad Gosausee. Není vůbec složitá, oficiálně C, podle mě spíš B/C, ani nemá žádný cíl, no ale lézt po stěně nad průzračným jezerem s nádherným Dachsteinem v pozadí, to je balzám na duši :)

    Laserer alpin Klettersteig | Bergsteigen.com
    http://www.bergsteigen.com/klettersteig/oberoesterreich/dachsteingebirge/laserer-alpin-klettersteig
    OTOME
    OTOME --- ---
    WYMA
    WYMA --- ---
    MAROSHA: ferraty to budou hezký, ale obávám se, že TEPE se neshání po ferratách...
    MAROSHA
    MAROSHA --- ---
    tohle je dobrý.....http://www.voltek.cz/dolomity/masivy/sexten/f-alpiniweg_ferrata.htm
    MAROSHA
    MAROSHA --- ---
    TEPE:

    já mám, skvělá je myslím http://www.voltek.cz/dolomity/masivy/sexten/f-zandonella_ferrata.htm dělali jsem okruh 3,5 dne, se spaním na chatách, je toho tam víc, i kratších a lehčích, kdybys měl zájem můžu poslat víc info
    TEPE
    TEPE --- ---
    Ahoj, nemáte někdo prosím zkušenosti s lezením (horo-lezením :-) ) v Dolomitech? Oblast Sextenských Dolomit, popř. kolem Cortiny. Chystáme se tam na týden, ale nemůžeme najít nějakého volně stažitelného průvodce, nebo alespoň web s nějakými cestami / lezeckými oblastmi. Díky
    OTOME
    OTOME --- ---
    LADINEK: já mám Petzl Scorpio a musím říct, že jsem velmi spokojená. Má poutko na třetí karabinu, takže si můžeš odsednout, s těmi karabinami vertigo se dobře manipuluje a nezasekávají se a navíc je dostatečně dlouhý, což oceňují prcci jako jsem já :-)
    WYMA
    WYMA --- ---
    Akorát pozor k tomu Skylotecu první generace: http://www.cziml.org/index.php?option=com_content&view=article&id=124

    Ani na stránkách výrobce to není k nalezení.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam