• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OTOMEVia Ferrata - podělte se se svými zážitky
    PUPU
    PUPU --- ---
    Tak decinska ferrata pekna. Prave sedim nad ni po druhem prelezu. Zacatek trochu vydesi, neb se jde po schodech, potom ale zacnou varianty. 3x C a 2x nejake B. Dve Ccka jsou po kramlich, jedna jen s lanem a mozna by se dala i bez nej, pak je to velmi zajimave lezeni. Dojem trochu kazi hojne sanovana skala, chvilemi se leze po jakesi betonove smesi, caste jsou kovove roury a jine divne konstrukce. Ale celkovy dojem pozitivni! Casem snad bude i nejake video...
    JAZ
    JAZ --- ---
    PUPU: Vždyť já slušně odpověděl, ale zároveň snad i dost důrazně, aby se každý, koho něco takového napadne, trochu víc zamyslel, protože tady už jde reálně o život a s tím končí legrace...

    WOLFZOV: Na takové členy výpravy si dej pozor a za tenhle nápad je profackuj :)

    Připomnělo mi to cca tři týdny starý případ na Seewandu - http://www.lezec.cz/clanky.php?key=11689 V Alpách kalamita, pomalu zákaz vycházení ven na ulici, všichni poslechnou, jen milí Češi jdou slavně na jednu z nejtěžších ferrat. Taky si nemyslím, že by byli všichni tři smyslů zbavení, stačilo aby dva neměli žádné zkušenosti z hor a ten poslední jim hrdě oznámil, že počasí je v pohodě a není důvod se čehokoliv bát.
    BESH
    BESH --- ---
    OTOME: Jojo, ale tenhle pad by uz byl tak jako tak hrozna jeba a neobesla by se, obavam se, bez osklivych zraneni. :( Ale zivot ty sety asi zachrani, to jo. Kazdopadne, nepadat! :)
    OTOME
    OTOME --- ---
    když jsem si pořizovala set, viděla jsem tohle video a měla jsem jasno ;-)
    KLETTERSTEIGBREMSEN TEST
    http://www.youtube.com/watch?v=jOzhOs9SAws
    WOLFZOV
    WOLFZOV --- ---
    Děkuji všem za názor a tedy jako každý rok tak i letos si půjčím ferratový set z Hudy. Vaše odpovědi nasdílím i ostatním členům naší výpravy ať vidí co za blbost to zas vymysleli :-))
    BESH
    BESH --- ---
    WOLFZOV: Hele, na ferrate se sice nepada, ale pad do odsedky bude tvuj posledni. Takze porad bych volil ferrata sety, kde to sice porad bude jeba a zhmozdis se tak jako tak, ale prezijes.
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    tady je to is dyneemou
    How to Break Nylon & Dyneema® Slings [Vid] — Knowledge — DMM Climbing Equipment. Innovative climbing gear, made in Wales.
    http://dmmclimbing.com/knowledge/how-to-break-nylon-dyneema-slings/
    PUPU
    PUPU --- ---
    JAZ: alenotak. slusne se optal, tak zkus slusne odpovedet. ja si take nedokazal predstavit, jaka je to slupka, kdyz se clovek proleti.
    JAZ
    JAZ --- ---
    WOLFZOV: S takovýmhle uvažováním by jsi měl radši zůstat sedět doma, bude to lepší jak pro tebe, tak hlavně pro slušný a zodpovědný lidi okolo, který můžeš svým pádem na ferratě zabít...

    Proč jsou to vždycky jenom Češi, kdo v Alpách nerespuktuje žádný pravidla, kdo nemá před ničím úctu a jenom přemejšlí, kde co ochcat? Z toho mi je fakt smutno, dlouho se říkalo, že tohle myšlení je jen pozůstatek komunismu, jenže to vypadá, že ani za 25 let se nic nezlepšilo a navždycky zůstaneme nepřizpůsobivými burany :(
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    WOLFZOV: nekde na lezci je test odsedek,. co se stane, kdyz do nich mrdnes z metru, vetsina praskne....
    WYMA
    WYMA --- ---
    WOLFZOV: byť tedy si jenom odsedku na nějaký ty český kvaky beru, tak je to špatně.
    PUPU
    PUPU --- ---
    WOLFZOV: zapominas na to, ze na ferrate si neodsednes, ale poletis k nejblizsimu pevnemu bodu, coz muze byt klide 3-4m. plus pak ta odsedka. zkus si nekdy sletet rekneme 6m volnym padem do lana a odpovis si sam, jestli ti nejaka dynamicka odsedka pomuze. muj nazor je jasny - nebrat
    WOLFZOV
    WOLFZOV --- ---
    Mam otazku:

    Letos se chystam opet na ferraty do okoli Gardy (Sev. Italie), doted jsem kazdy rok pujcoval z Hudy ferratovy set, ale letos si rikam, ze bych se na to vykaslal a normalne ty ferraty odlezl jen s odsedkama, mam koupene od Ocunu ty dynamycke. Co si o tom myslite? Ja si nekdy na tech feratech rikam, ze ten set je vic nebezpecny, kdyby clovek fakt spadnul, tak se proleti do prvniho hrebu a pak jeste do te doby nez se napne ta trhaci brzda. S tou dynamickou odsedkou se clovek proleti o delku te brzdy min a tim, ze neni uplne staticka by se to mohlo dat i prezit bez vetsi ujmy.

    Jaky je vas nazor?? Predem diky za odpovedi.
    M4DLENKA
    M4DLENKA --- ---
    JAZ: to je Moleson kousek od Bernu. ale taky trochu je to opticky klam diky fisheye objektivu :)
    JAZ
    JAZ --- ---
    M4DLENKA: Pěkná fotka, to je Daubenhorn? :)
    M4DLENKA
    M4DLENKA --- ---
    nase svycarsko ... na podzim to budou dva roky ?!?! totoleti
    OTOME
    OTOME --- ---
    PUPU: Já se na ní určitě chystám :-) ale nevím kdy... bojím se jen, že tam budou neustále davy lidí (amatérů).
    PUPU
    PUPU --- ---
    Děčín - Otevření Via Ferrata - unikátní lezecká stěna ve středu města Děčín (REGIA TV)
    http://www.youtube.com/watch?v=g1vhKWqA4Cs


    uz to nekdo zkousel? my mozna pristi vikend v kombinaci s nejakym lehcim lezenim...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PUPU:
    Hmm me jde i klikat :o)

    No byla tam fronta cca na pulhodku az hodku... nevypadala narocne technicky ale spise byla proste kolma takze sil by rychle dochazelo... na fotkach v planem rozliseni jdou videt i ty "davy" v rade splhajicich lidi :(
    PUPU
    PUPU --- ---
    KOC256: Notice: Undefined offset: -80 in /var/www/virtual/jankocmanek.cz/htdocs/app/presenters/DefaultPresenter.php on line 27 Fatal error: Call to a member function getName() on a non-object in /var/www/virtual/jankocmanek.cz/htdocs/app/presenters/DefaultPresenter.php on line 27

    ale nahledy vypadaji dobre ;-) co ta HTL, jak nakonec vypadala? ted jsem koukal, ze uz to neni D/E, ale C/D, takze by to melo byt lidstejsi...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam