• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OTOMEVia Ferrata - podělte se se svými zážitky
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    CORNELA: za tu mne pritelkyne taky nemela rada:)
    SISCO
    SISCO --- ---
    CORNELA: vypravuj.Kde jsi byla. Ja ciste Eckl jeste nedal tak co me ceka?
    PUPU
    PUPU --- ---
    CORNELA: no a ktera to nakonec byla?
    SISCO
    SISCO --- ---
    PHOB:
    PUPU:
    Urcite to zkuste, my jsme meli povoden takze je mozne ze se da zaprit na nejakem stupu vice pod vodou a pak to nebude zas takove lezeni po strope.
    Aktualne je predpoved na Alpy stale nestabilni a 2h feratka v nasich koncinach je skvele sportovne uzite odpoledne.
    Jen nevim kdybych potkal 5lidi v protismeru jak by jsme se obesli :)
    PUPU
    PUPU --- ---
    SISCO: no, uprimne receno, takhle mi to prijde jako mimoradna pakarna. tuhle atrakci si asi necham ujit... kazdopadne diky, i takove informace se hodi
    PHOB
    PHOB --- ---
    SISCO: ruce KO me dostaly :) tahle ferata jak sem se tak dival nebude asi moc o nohach :))))
    SISCO
    SISCO --- ---
    Vcera jsme dali onu ceskou nejtezsi ferratu Bechyne a vrele doporucuju
    Sestrihl jsem par zaberu z GOucka.
    Cesta nam zabrala 2h20min a nedali jsme to ani cele (zaverecny vystup a tam i zpet krome Misi jsme to dali po mostku, okolo = 10min navic).. Rekl bych ze je to i ceska nejdelsi ferata.

    p.s. odsedky 110% nutnost a dobry je mit nejakou s vetsi dirou. Je tam lano od lanovky a pritazenej na jedne ruce 30sec (protoze je to taktak) pokousejic se precvaknout karabinu pod previsem dost zere silu.

    Ferrata Bechyne D
    https://www.youtube.com/watch?v=L5i1AHygZDU&list=UUMPCt_F9X0lCB-STzBu2GAw
    BESH
    BESH --- ---
    CORNELA: Ja si posledni dobou vetsinou vystacim s kombinaci: slaba vlna na telo, silnejsi vlna 2. vrstva a gore bunda. Libovolne sundavam a nandavam dle potreby. V batohu vzdycky do zalohy fleece, nebo jeste lepsi perova vesta, nebo bunda (pro pripad prostoje nebo zaseku, pri lezeni na stand), nejaky technicky gate, vlneny ponozky. Vlnu jsem si za posledni leta fakt oblibil.
    PUPU
    PUPU --- ---
    CORNELA: tak to nebude ono, my az za dva tydny ;-) jestli vyjde pocasi...
    PUPU
    PUPU --- ---
    CORNELA: mimochodem, take zalezi na terenu. je rozdil mezi a/b v Sasku, na Traunstein a treba na Grosser Priel. jedno je zhruba ve vysce hory Rip, druhe Snezky a treti Gerlachu. to je take docela uzitecne vedet, nez tam vyrazis
    PUPU
    PUPU --- ---
    CORNELA: to mi napadne pripomina akci, na kterou se chystame my ;-) a lidi, kteri nemaji zkusenosti s lezenim, bych na to Dcko opravdu nebral... C/D je IMHO za hranici pro zacatecniky. mozna bys to dala, ale nejspis bys z toho nemela dobry pocit. doporucoval bych pro zacatek neco lehciho. A/B je chodak, ale pokud bude v peknem prostredi, muze stat za to.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    CORNELA:
    je to nejaka cestovka? znas alespon misto?
    PUPU
    PUPU --- ---
    CORNELA: uz jsem videl instruktory tahnouci zacatecniky na HTL Steig, coz je cesta kategorie D/E (na pomezi mezi velmi tezkou a extremni)...
    PUPU
    PUPU --- ---
    CORNELA: zalezi na tom, kdo to rika ;-) kazdopadne preji prijemnou zabavu a pamatuj, ze utect je pripadne treba vcas
    PUPU
    PUPU --- ---
    CORNELA: zeby znama strategie 'muzstvo s cili cesty seznamime az v okamziku, kdy neni mozno dezertovat'? osobne radim na seznameni s programem trvat - nebo se pak nedivit. existuji ferraty, na ktere coby zacatecnik opravdu nechces
    PUPU
    PUPU --- ---
    CORNELA: zjisti si, co to je za 'lehky cesty', nebo se budes divit :-) na netu jsou kompletni popisy vcetne map, videi a obrazku, tak uvidis. na bezne cesty staci trekove obuti, ale urcite ber dalsi vybaveni - sedak, ferratovy set, helmu
    PUPU
    PUPU --- ---
    vida, dalsi ceska ferrata. a vypada to, ze tahle bude ponekud kontroverznejsi. az sem slysim skripani zubu lezeckych klasiku...

    Lezec - Zpravodaj
    http://www.lezec.cz/clanek.php?key=11821&nazev=info_o_situaci_na_skalnim_objektu_kocici_kameny
    JAZ
    JAZ --- ---
    OTOME: I to "něco většího" už v ČR máme :) Byl jsem tam před dvěma týdny a naprostá bomba, ale rozhodně nic pro začátečníky. Tady je pár postřehů - https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.676793215747007&type=1
    OTOME
    OTOME --- ---
    Tak jsem minulý víkend vyzkoušela Děčínskou ferratu s přítelem, který nikdy ferraty ještě nelezl a bojí se výšek. Dali jsme Cestu hlupců. Pro mě je to lehoučká kratičká cvičná ferratka. Je pěkné, že ji máme u nás a můžem si zablbnout i v čechách, ale i tak bych raději vyrazila na něco většího. Přítel lezl poprvé a hodně se bál. Popravdě, já jsem se na své první ferratě v Grenoblu taky dost bála. Člověk se musí otrkat.

    Pak jsme si dali č.XI a č.X z HUDY průvodce (u Bad Schandau). XI jsme lezla v podstatě bez jištění a spíš mi to přišlo jen jako zpestření túry mezi pískovci než jako ferrata. Není tam ani jistící ocelové lano, takže pokud se bojíte, můžete se jistit přímo za kovové kramle, ale moc rizik tam nehrozí. Dále jsme pokračovali na druhou část č.X. Ta už aspoň vypadá jako ferrata, ale taky je to na mě kratičký a málo náročný, ale snažím se otrkat svého přítele. Leze se mezi dvěma skalami takovým komínem, takže tam není moc exponovaných míst a lidé se závratěmi se tam cítí bezpečně. Je to pěkné, jen ne moc "batoh freindly" :-D, protože je to opravdu uzoučké. Na konci komína přelezete na stěnu druhé skály, což může být pro začátečníky zážitek a pak na vrcholky pískovcových věží, kde je nádherný výhled (jak pro koho, někomu se dělalo špatně, někdo tam hopsal po kamenech jako laňka) :-) Celkový dojem: je to příjemné zpestření procházky, pro začátečníky supr příležitost se seznámit s ferratovým lezením a setem atp. Pokud jste ale zkušení ferratáři, budete se nudit a možná budete i trochu zklamaní. Já jsem čekala trochu víc, neb jsem zvyklá na tříhodinové ferraty ve Francii. Ale nešla jsem tam kvůli sobě, takže jsem si to užila z pohledu toho "zkušenějšího" ;-)



    WYMA
    WYMA --- ---
    PUPU: vcelku obvyklá chyba, žejo..
    něco podobného se stalo cca před 3 týdny češce na postalmklammu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam