• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MOMENTKávovary - mašiny, mašinfírové a jejich spokojení cestující




    Jde o výměnu informací okolo servisu, oprav a provozu kávovarů. Na nyxu něco podobného uplně chybí, přitom mi celé téma přijde důležité.
    O strojích a jejich úpravách, repasech atd. existují na internetu velmi rozsáhlá fóra s vysokou úrovní a plná kvalitních a podrobných informací; ale převážně americká, německá aj.
    Věřím, že se najde nemalý počet 'mašinfírů', kteří se rádi podělí o své poznatky a nápady.

    home-barista
    coffeeparts
    coffeegeek
    atd.
    *


    rozbalit záhlaví
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    KOLU: super. Diky.
    KOLU
    KOLU --- ---
    BLACK_ONYX: Buď protéká Expanzní ventil a nebo to má za sebou čerpadlo. Občas uvnitř praskne jedna z pruzinek a pak to sice tlačí, ale málo.
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    KOLU: Ten týpek na youtube píše 12,1x2,7, našel jsem v lokálním obchodě za 18,- viton. Tak to snad bude ok. Díky :)
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Když budeš mít změřeno, zkus mi napsat. Něco bych mohl vyhrabat a silikon taky mám.

    Když už jsme u toho lelitu. Jednomu našemu zákazníkovi prý přestal jít při extrakci do tlaku - 3-5 bar max. V patek to přiveze. Koukal jsem na rozkres, že má na nastavení tlaku ventil. Může to být ještě něco jiného? Moc se v těchto domácích kávovarech s vibrační pumpou nevyznám.
    KOLU
    KOLU --- ---
    jj, o-krouzek

    pokud nechces davat vyrobcum majlant za kus gumy tak vem do ruky supleru a zmer vnejsi rozmer parni trubky (ten o-rkouzek bude zevntir zhruba tak velkej, aby tim ta trubka sla prostrcit) a rozmer toho zlabku v matce kam se vlozi (a to mas pak obvod toho o-krouzku) - podle toho urcite najdes nejakej typickej tabulkovej rozmer o-krouzku co tam bude pasovat. typicky material byva EPDM a nebo Viton, klasickou pryz (Buna, NBR aka nitrile butadien) bych tam necpal bo za tech teplot dlouho nevydrzi. nejlepsi je teflon, pokud sezenes (pozor, nemazat nicim, klouze to pak moc). hezky tu gumu napakuj tukem (molykote 111 nebo nejakej jinej food-safe high temperature compound/silikon, obyc sanitarni opet nezvladaj tyhle teploty) a mas na par let vystarano.
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    EAT_ME: Tak bude asi stačit sehnat o-kroužek
    pl82t pl81t pl91t steam wand MC742 steam wand_O-ring 8700009 replacement pl82t (ex MC742/6)
    https://youtu.be/u_gkYaZNGk8?si=wuDhwjouL16Sl2Pa
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    Lelit PL81T
    Začala mi protejkat voda přeš kloub od trysky na páru. Rozebral jsem to a to těsnění vypadá, že to má za sebou (viz youtube link)... ono to teda spíš působí jak nějakej silikon či co..
    Co s tim? Dá se někde sehnat náhradní díl?
    Water leaks around ball joint of steam wand. I took it apart and this is how it looks.
    https://youtube.com/shorts/SC-KOq6PHA0

    HAYES
    HAYES --- ---
    nemáte někdo doma kávovar Jura E4? Hledal jsem automat jen na espresso bez displeje a mléčných sračiček a tenhle vypadá velice schopně... Má smysl jít do Jury? Nebo není nějaká levnější alernativa?
    JANEK_MAD
    JANEK_MAD --- ---
    Ahoj, mám dotaz na kavovary tohohle rázu, se kterými se roztrhl pytel v poslední době se mi zda.

    Gaggia Espresso De Luxe zelená - Domácí kávovary
    https://www.domacikavovary.cz/gaggia-espresso-de-luxe-zelena/

    Je to úplně špatně když se třeba použije jinej než ten defaultni tlakovej portafiltr? Viděl jsem nedávno video kde právě manik s tímhle kavovarem použil bottomless portafiltr a nemělo to podle nej špatnej výsledek.
    MIKLO
    MIKLO --- ---
    Nevíte náhodou někdo, jestli nějaká firma v ČR je oficiální distributor/servis pro Mazzer? Před lety jsem nějakou našel, ale teď je nějak nemůžu dohledat, tak nevím, jestli skončili nebo blbě hledám.
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    WITTGENSTEIN: Ja jsem nakonec vzal DF64 druhe generace. Ted ho naskladnili slovaci za supr cenu.
    DF64 II 2023 mlynček na kávu - Coffegarden
    https://www.coffegarden.sk/df64-ii-2023--mlyncek-na-kavu/
    Vsude jinde je za 500.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    MATEJICEKKK: Tak vždycky je tu Niche Duo, že. (Pro ten jsem se nakonec rozhodl, maje s IMS košíčkem úplně stejný problém.)
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    KOLU: Super. Tak vemu asi ten, co jsem googlil, tak mi prijde ze za podobny penize je to asi to nejlepsi co muzu poridit. Nebo mas tip jeste na neco jineho?
    KOLU
    KOLU --- ---
    MATEJICEKKK: Masivne
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    KOLU: Co treba Niche zero? Pomuzu si tim nejak?
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    jestli to dobře chápu, tak precizní sítka umí zajistit při vyšší hustotě kafe (díky jemnějšímu mletí) stejný průtok, takže teoreticky můžu použít méně kávy na "stejnou" výslednou extraxi?
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    KOLU: Presne tak. Na normalnich miskach je to ok, ale s VST uz ten channeling nejde zastavit.
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    KOLU: aha dik, našel jsem v popisu produktu jen obě možnosti.
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    MESKALITO: 50mm ploche kameny.
    IMS precision basket B702TCh26E 16/20g | GourmetKava
    https://www.gourmetkava.cz/en/espresso-machines/ims-precision-basket-b702tch26e-16-20g-717p
    Kavovar ECM Casa V.
    KOLU
    KOLU --- ---
    MESKALITO: Mignon ma 50mm placaty kaminky. Na normalni misky to jeste jde, ale u VST/IMS misek s mensim inherentnim odporem mele clovek uz prilis najemno vuci tomu, co takovy mlynek je schopen konzistentne zvladnout.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam