• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MOMENTKávovary - mašiny, mašinfírové a jejich spokojení cestující
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    SPYYDY: PID nebo PD regulátor je absolutní nutnost :) Takhle si můžu štelovat teplotu po desetinách °C (líp to napětí indikující teplotu na PT1000 senzoru nezměřím, mám levnej měřák) a sledovat jakej to má vliv na chuť.
    SPYYDY
    SPYYDY --- ---
    LUKAS87: Jo, nahazuj, to mě zajímá :) Já skončil na svym Classicu u výměny termostatu na 98st. a trysky za tu ze Sylvie. Btw je to rozdíl jako prase (a ani jsem nemusel řezat původní trysku pro sundání matky). Co se termostatu týče, je to fakt dost ošemetný, protože u takovýhodle stroje se celkově dost špatně hlídá teplota, ale myslím, že obecně platí (jako u všeho), že výsledek přípravy kávy ovlivňuje hrozně moc faktorů a nižší teplota může některejm kávám pomoci stejně tak jako je trochu zabít..
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    to je presne ono. diky za prispevek.
    nahod fotky.
    my mame tuhle spanelskou faemu

    chceme dat do tech hlav teplotni sondy.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    Sice je to low-end domácí kávovar, ale úspěšně jsem vylepšil Gaggia New Espresso Dose přidáním funkčního nastavitelnýho přetlakovýho ventilu (OPV), utěsněním self-priming valve na boileru a doplněním o analogovej PID. Mám se tady o tom trochu rozepsat (mám i pár fotek) a nebo je to mimo rámec tohohle klubu (přecijen je to takový domácí cmrndátko - i když se z něj touhle úpravou stane použitelnej kávovar)?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam