• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MOMENTKávovary - mašiny, mašinfírové a jejich spokojení cestující
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    JAKOUBEK: Oki, děkuji za radu :-)
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    TRIPLT: No řeší se to tu v periodách... ty příspěvky by se už měly nějak tagovat, ať se to dá dohledat :) Z vlastní zkušenosti... doma mám Rancilio Silvia a návštěvám a mojí ženě to stačí. Espresso ucházející, šlehání výborné. I když doma si dám espresso málokdy. V práci mám Rocket R58 a to už je trochu lepší. Domácí stroj s profi parametry.

    Nicméně na opravdu dobré espresso stejně chodím k profíkům (co maj ty kávovary za 200-500 tisíc a umí je používat).

    PS: Silvia má dobrý poměr cena/výkon. Po třech letech s pravidelnou údržbou jsem nezaznamenal výraznější problém. Jako jednobojlerový kávovar má třeba tu nevýhodu, že když chceš po šlehání mléka dělat kafe, musíš bojler "odsyčet", což je trochu opruz, ale dá se to vydržet.

    Dřív jsme doma mívali Gaggii Color a je to k vzteku. Této cenové hladině bych se vyhnul.
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    Ahoj! :)
    Rád bych poprosil o radu po jakém druhu kávovaru a hlavně za kolik se koukat. Co jsem již koukal různě po internetu, tak se dá narazit na kávovar za 2500 i klidně za 200 000... :-D
    - domácí použití,
    - očekávám od něj, že mi připraví výborné espresso (vím, je třeba kvalitní káva),
    - měl by umět našlehat mléko - pro návštěvy,
    - nechci kapsle... piji jen espresso... sem tam si ho dopřeji s mlékem, ale převážně bez... :)

    Moc děkuji za případné rady, je to pro mě Španělská vesnice...
    PRASOLET
    PRASOLET --- ---
    KOLU: proc ne, ja na to nespecham :) hlavne aby to byla s laskou opraveno
    KOLU
    KOLU --- ---
    PRASOLET: teď jsem jednu Faemu/Ariete s dvěma manuálníma E61 hlavama rozebral, vyměnil těsnění, vyčistil a během příštího tejdne zase složím a zprovozním.
    jestli na to tedy nepospícháš... :) jinak servis coffeesource to dělá určitě taky. tyhle mašiny jsou běžně známý do posledního šroubku.
    PRASOLET
    PRASOLET --- ---
    ahoj, mel bych dotaz na mistni osazenstvo - mate nejaky overeny servis na starsi masiny? vlastnim faemu e61 z roku 65 a potreboval bych ji trosku zrevitalizovat, odeslo tesneni v hlave, takze tece a zaroven bych byl rad, kdyby se mi na ni nekdo poradne kouknul. diky za jakykoliv tip...
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    ZABICZKA: Já jsem Catlera projel odstraňovačem vodního kamene z DM (1 pytlíček prášku na 0,5 l roztoku), a potom jsem tím prohnal asi litr a půl vody, abych měl pocit, že je to dobře vypláchnuté.
    Chtělo to taky sundat kryt sprchy a vysypat větší kousky, které se uvolnily, ale nerozpustily a zůstaly tam. Jinak se ucpávají otvory a voda stříká šikmo a sprchuje okolí...

    KOLU: Tak mohlo to bejt horší - třeba kdyby si koupila ES8010, jako mám já ,)
    ZABICZKA
    ZABICZKA --- ---
    KOLU: Myslím si, že jsem ho měla za hpdně dbré peníze... Ale to neřeš... Mizerný stroj to simyslím, že na ostravské kamenné prodejny to není nejhorší a každý máme své požadavky jinde:))
    KOLU
    KOLU --- ---
    ZABICZKA: Gratuluji k mizerný mašině za hromadu peněz.
    Vytvoříš odvápňovací roztok (prodávají se tablety a nebo koupíš kyselinu citronovou na zavařování), naleješ do nádržky na vodu, proženeš to kávovarem a pak to proplachuješ tak dlouho normální vodou, až z toho ten citron neni cejtit.
    ZABICZKA
    ZABICZKA --- ---
    Čaute.. Koupila jsem si Catler es8012 a nedočetla jsé se v návodu jak ho odvápnit... Je tam sice filtr aleten si myslím mi moc nepomůže, když máme doma brutálně tvrdpu vodu..
    KOLU
    KOLU --- ---
    VIXLE: Gaggii Classic a k tomu Rancilio Rocky a nebo alespoň Gaggii MDF. Nic z toho, co je tam v nabídce na espresso, nelze označit za "kvalitu" (nebo bych si to alespoň nedovolil).
    VIXLE
    VIXLE --- ---
    zdravim ve spolek, chtel bych poprosit o radu.. v kavovarech se vubec nevyznam ale naskytla se mi moznost poridit nejakej z http://www.lekarna.cz/elektro-kavovary/?sort=cenaDESC&amount=90&dtype=list&skryt_nedostupne=1

    krome dvou nejdrazsich muzu vybirat ze vseho, rad bych vedel jestli ma cenu jit do nekteryho z tech drazsich, nebo poridit nejakej obycejnejsi a usetrit. chci to jen do domacnosti, nepotrebuju zadny zazraky ale pokud se to vyplati, radsi si priplatim za kvalitu.

    pokud z tyhle nabidky nic nestoji za rec, budu vdecnej i za takovou informaci..
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    Tak a je doma ,) Rocket R58. Pocity zatím smíšené... očekávání však stále vysoká.



    STANTHA
    STANTHA --- ---
    KOLU: z jednoho sem to dal uz pryc
    STANTHA
    STANTHA --- ---
    KOLU: dal sem to dvou..v klidu
    KOLU
    KOLU --- ---
    STANTHA: Ještě do nějakýho klubu to máš v plánu poslat?
    STANTHA
    STANTHA --- ---
    nekdo prosim vetsi zkusenosti s kavovarama?
    shanime kavovar pro malej provoz..

    mame tip na tyhle dva

    http://www.orchestrale.com.au/etnica ( jednopákovej)
    ISOMAC - since 1977 espresso & cappuccino machines
    ISOMAC - since 1977 espresso & cappuccino machines
    http://www.isomac.it/model.asp?id=25

    budu rad za kazdou radu
    diky
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    LUKAS87: Společný nákup se zdá být nejlepší. tolik peněz to nestojí a člověk bude mít doma Made in USA :)
    Ericova redukce má navíc systém, kdy zavedená sonda nemůže vyletět ven, na principu jednocestného ventilu.


    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    MOMENT: To je skvělá věc. dostal jsem nabídku na rozloženej Grimac la Uno, a vážně uvažuju, že si na něj našetřím, takže pak budu potřebovat něco na hlídání teploty grupy. Popravdě si myslim, že by to dokázat vytočit i někdo tady - a nebo bychom mohli uspořádat group-buy, že by klesly náhlady na poštovný.
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam