• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANARCHYAdvanced lifesaving

    Techniky vojenske prvni pomoci
    TCCC
    Care under fire
    Improvizovana medicina a prvni pomoc

    rozbalit záhlaví
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    WOJTYLA: Ano, sterilitu ma smysl resit jen na sterilnim operacnim sale a i ten je dost komplikovany udrzet sterilni, to samozrejmne vim a proto jsem ji zminil, nemusis mi to znovu vysvetlovat:)

    Nicmene, pokud jsi nekde v pousti, nemyslim, ze ten rozdil mezi tim mit a nemit rukavice je tak drastickej aby bylo nutny ho resit, ty rukavice chrani predevsim toho osetruijciho, nikoliv osetrovaneho. I kdyz za situace kdy mas ruce od kolomazi to urcity smysl ma...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    TABORACEK: sterilita je naprostej mýtus u jakýkoliv PP, sterilita je relevantní jen a pouze ve sterilním prostředí na sále a podobně, jakmile cokoliv sterilního otevřeš v nesterilním prostředí stává se to nesterilním, nicméně špína z rukou a z poza nehtů a v nehtovejch lůžkách je naprsto zbytečná aby přišla do kontaktu s poraněnou tkání, nebo ránou...v rámci tepennýho krvácení máš sice pravdu, ale vratme se zpátky do reality od střelnejch poranění a amputací a tepenejch krvácení, k poraněním běžnejm s kterejma se spíš setkáme v běžnym životě...
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    PRAASHEK: šipka v prdeli je jasná, šlo mi spíš o hrudník. nedávno jsem si tam totiž málem zapíchnul větev. a tam je povětšinou masivní krvácení tutovka.
    mně kulky a šipky moc neohrožujou, spíš takovýhle dobroty...
    Motorcycle Facial Impalement - OFFICIAL VIDEO - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=3ImuTpUYa-4
    KADLIK
    KADLIK --- ---
    TABORACEK: tak nějak jsem to myslel jen to neumím tak hezky formulovat ;)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    WOJTYLA: vzhledem k tomu ze uprostred pouste ty rukavice stejne nejsou sterilni, nemyslim ze je nutne se obavat nejakeho zaneseni bordelu. Stejne pri penetrujicich zranenich ten clovek stejne skonci na IV antibiotikach jen tak pro jistotu.

    Jinak plati to co vzdycky, snazit se do rany zatahnout co nejmin sajrajtu, ale imho rukavice v situace staveni tepeneho krvaceni jdou trochu stranou...
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    to záleží na tom, odkud trčí :) pokud nehrozí extrémní krvácení (jakože většinou asi jo, ale dá to odhadnout), tak klidně vytáhnout a případnému krvácení zamezit pomocí dostupných prostředků. pokud dostaneš šipku do prdele, tak je asi postup jasnej :)
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    jak koukám na ty záplaty na pneumothorax, tak pokud z rány kouká předmět, kterej poranění způsobil, tak je to stejně k ničemu a je lepší to tam nechat, co? (eventuálně pokud je to možný, tak ten předmět zkrátit)
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    KADLIK: pokial je clovek v terene, mal by si na bordel do rany dat bacha dvojnasobne.

    lebo ze sa podari zastavit krvacanie bude vo vysledku prd platne, ak zraneny za dva dni zhegne na sepsu.
    KADLIK
    KADLIK --- ---
    WOJTYLA: no pokud si někde v terénu tak nějakej bordel je myslim to poslední co řešíš ale je fakt že i kvůli dobrýmu návyku je fajn cvičit vše v rukavicích a i jejich bleskový navlečení což u NARovejch BearClawů neni jen tak ;)
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    KADLIK: mno vono to funguje na obě strany...proc partákovi do tech ran zanášet připadnej bordel z rukou...
    KADLIK
    KADLIK --- ---
    WOJTYLA: na parťáka bych se s nima taky nezdržoval vím že parťák je zdravej
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    GOBERS: že nikdo z nich nemá rukavice...
    EL_CHUPAKABRA
    EL_CHUPAKABRA --- ---
    GOBERS: To je v prdeli, člověk koukne na Nyx a zjistí, že jeho bejvalá,co šest let neviděl, si běhá po Afgoši ;)
    DIMS
    DIMS --- ---
    njn :-) sry ...
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    DIMS: Bez těch 3 teček se to i zobrazí. ;)

    Nácvik CLS (combat lifesaver), FOB Shank, Afghanistan, ISAF, 11. PRT - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=xV-N1vIxdJ4
    DIMS
    DIMS --- ---
    Zdravím, možná už bylo...http://www.youtube.com/watch?v=xV-N1vIxdJ4 ...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    Shoparamedik do toho pekne slape:

    Rescue - náhlý porod | První pomoc |SHOPARAMEDIK®
    http://www.shoparamedik.cz/prvnipomoc/rescue-nahlyporod%5BPPB003%5D?ItemIdx=2
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    LIBRIUM: aha, nejak mi necvaklo ze se bavime o hemostatikach. Ja zadny hemostatika v lekarnicce nemam, takze me to nejak neseplo...
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    aha tak QuickClot Combat Gauze je nanensena syntetickym kaolinom. tam by som cakal expiraciu
    ako u Smecty, tj. minimum 48-50 mesiacov ak zostane sucha v neporusenom povodnom obale.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    LIBRIUM: Ne, Quikclot je s kaolinem, neni v nem nic organickeho puvodu...
    Chitosan je treba v Celoxu...
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    TABORACEK: nie je nahodou vybavena vrstvou chitosanu?
    ak ano tak by som daval bacha na to ju drzat v suchu, tme, pri teplote do 30 °C
    a neporuseny obal. ale inak ak ich clovek nasklada do viacerych PE ziplock vreciek,
    mali by v tme ulozene vydrzat imo aspon 5-10 rokov, ak nezvlhnu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam