• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANARCHYAdvanced lifesaving
    381007
    381007 --- ---
    381007: zapomněl jsem uvést sadu náplastí a EDC IFAK Kit ;)
    381007
    381007 --- ---
    Nazdar Lidé dobří, potřebuju poradit se sestavou vybavení do first respondera. Protože je o ně velkej zájem. 90% lidí, kteří jej chtějí jsou rozpadlíci, EDCčkaři, preppeři. Neřešte, tedy prosím, jestli splňují, nebo nesplňují legislativní požadavky na používání toho vybavení. Zadání zní:

    UNIVERZÁLNÍ SESTAVA VYBAVENÍ PRO HORSKÝ TREK / VÝCVIKOVÝ TÁBOR / DOMÁCÍ LÉKÁRNA / ROZŠÍŘENĚJŠÍ AUTOLÉKÁRNA

    Moje sestava, kterou tam mám a je zřejmé, že se tam v pohodě vejde je na fotce níže. Budu rád, když se k ní vyjádříte. Co byste doplnili, co vyřadili... ;)

    Její obsah:

    SWAT-T Tourniket
    Izraelák 6"
    Celox A (aplikátor) - v sestavách na prodej bude nahrazen hemostatickou gázou
    NPA 7; 7,5; 8 + lubrikanty
    OPA celá sada 8ks od dětských po dospělé velikosti
    Tonometr (aneroid) s fonendoskopem
    Teploměr (já tam mám Hg i Digi, do sad půjde asi jen digi)
    Diagnostická svítilna KaWe
    Waterjel 120ml
    Betadine 30ml
    Akutol Spray
    Fyziologický roztok 100ml (na výplachy/oplachy a čištění ran)
    SamSplint - skládací dlaha
    Obinadla + čtverce + role tejpy (různé počty a velikosti...)
    2x kohezivní obinadlo
    elastické obinadlo
    trojcípák
    izotermická folie
    5 párů nitrilek
    sterilní stáčené tampony
    10ml buchna + růžové jehly (na nabrání toho fýzáku na oplachy)
    Zubařské zrcátko
    Pinzeta na klíšťata
    Univerzální nůžky s mikrozubem (oblečení, boty, pásy, dráty...)
    Lightstick červený
    Lihový fix

    Základní léky (Paralen, Ataralgin, Tramal, Nimesil, Endiaron, Imodium, Uhlí....)

    Souprava pro drobné chirurgické zákroky - její obsah:
    MIS #1 - Sutura rány (Jehelec, Nůžky, Pinzeta)
    MIS #2 - Revize rány (Skalpel rovný, skalpel zahnutý, hrotantý rovný nůžky, desinfekční polštářky, pinzeta, chirurgcký pean, zakrývací rouška
    Šití - soupravy návleků s jehlama 4ks (2x nevstřebatelné, 2x vstřebatelné štichy)
    Chirurgické rukavice sterilní 1pár
    MediSet - Rouška, tampony, miska, pean, pinzeta
    Marcaine 0,5% s buchnou a jehlama

    SESTAVY NA PRODEJ NEOBSAHUJÍ MEDIKAMENTY!

    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    Co vas v TTTC kursech asi neucili ;-)

    381007
    381007 --- ---
    Jinak všem přítomným si dovolím představit EDC IFAK Belt Bag. Je to opaskové pouzdro vyrobené ze zátěrovaného reflexně červeného polyesteru 600D. Zapínání pouzdra je realizováno 20mm trojzubcem s výkonnou píšťalkou. Na víku pouzdra je pruh reflexního materiálu. Pouzdro se upevňuje na opasek dvěma průvleky šíře 60mm (i pro služební opasky). Na povrchu pouzdra je našita popruhová MOLLE vazba pro umístění dalšího materiálu. Na vazbě pouzdra jsou umístěny nůžky a pinzeta. Uvnitř pouzdra je umístěna vakuově balená souprava EDC IFAK KIT XL o složení:

    4ks krytí z netkané textilie (7,5x7,5cm)
    4ks krytí z netkané textilie (10x20cm)
    2páry latexové vyšetřovací rukavice "L"
    2ks obinadlo hydrofilní
    1ks ostrá čepelka
    2ks sterilních injekčních jehel
    1ks tlakový obvaz + 2ks zavírací špendlíky
    1ks sada náplastí s polštářkem (různé rozměry, 20ks)
    2ks desinfekční polštářek

    V pouzdru je dostatek místa pro umístění dalšího materiálu. Rozměr pouzdra je 15x13x4cm, hmotnost vybaveného pouzdra je 260g. Cena plně vybaveného pouzdra je 499Kč. Kdyby měl někdo zájem, prosím do PM :)

    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    WOJTYLA: Covece tebe uz clovek nemuze ani v klidu trochu popichnout:)
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    TABORACEK: mno kdyz uz to je nutny vazne vysvetlovat tak - neocekavam ze se tu nekdo verejne ozve ze ma morfin a ze mi ho doda. Nicmene vetsina co tu jsme se zname osobne tedy jsou jiny kanaly jak tyhle veci doresit. Myslim ze to zname z jinejch temat nez jsou leky. Mam se tu i vykakat nebo je to jasne?
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    WOJTYLA: Ja te za blbce rozhodne nepovazuju, jen me obcas prekvapis...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    TABORACEK: zeme povazuje za blbce Whitewind - ok. Nezname se, ale ty?
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    TABORACEK: Resp. chtel jsem ti hlavne naznacit to, ze pri tom o jaky riziko postihu se pro pripadneho dodavatele jedna, je ponekud naivni tuhle otazku pokladat na verejnem foru...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    WOJTYLA: Kdyz sezenes, tak si to nemusis nechavat pro sebe, ale radsi bych o tom nikde na verejnosti nemluvil:)
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    TABORACEK: Ok nebudu vas zatahivat do takovejch ilegalnisti. Kdyz sezenu radeji si to necham pro sebe.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    WOJTYLA: obavam se ale, ze se do toho tem lekarnikum moc chtit nebude. Jeste tak ty ruzny lidokainy a novokainy, ale opiaty uz jsou trosku vetsi papirovacka...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    WHITEWIND: no vzhledem k tomu ze koupit se da i mnohem onacejsi latky tak jiste pujde koupit i tohle.
    WHITEWIND
    WHITEWIND --- ---
    Tak dík moc :), já bych sám asi věděl. To ale stejně neřeší tu dostupnost.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    Ber to odeme jako darek.

    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    WHITEWIND
    WHITEWIND --- ---
    Jinak expirace je na všech lécích vyražena, buď na platíčku s tabletkama, nebo na krabičce.
    WHITEWIND
    WHITEWIND --- ---
    Wojtyla: Tak jelikož je morfin sledovaná látka, kterou nelze napsat bez diagnózy, tak asi těžko. Obdobně je tomu i u ostatních takto silných analgetik. Nehledě na obtížnost použití, jak odhadneš kolik máš dát? Neb tyto látky obecně tlumí dechové centrum, což v mnoha případech použití spíše brání.
    O exspiraci se taky asi nebudeme bavit, jelikož všude ti dají to nejstarší co na skladě mají, aby se jim to tam neválelo. A dost těžko budeš někde zdůvodňovat, proč chceš ampule s co nejdelší expirací.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    WOJTYLA: EXP 12 mesiacov ma inak adrenalin sol. inj. tie treba obmienat podla datumu na obale/ampulkach a skladovat v tme pri 5-25 °C.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    LIBRIUM: aha mel jsem za to ze ma trvanlivost jen rok. 5let je gut.

    Dokazete nekdo sehnat dve tri ampule morfinu? Predesilam ze to naprosto nechci fetovat. Chci to na FHTF situaci.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam