• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANARCHYAdvanced lifesaving
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    STENNY: V zasade jednak to, a druhak to, ze muzeme udelat kratsi prvni kurs, a na to pak navazat at uz treba nejakym workshopem s praktickymi ukazkami a nacviky, do ktereho se pak da zahrnout jednak to na co v kratsim kursu nebyl cas, a pripadne veci co nas po prvnim kursu napadnou jako doplneni.

    Ale neni to jeste fixni, pokud byste vsichni (az na Baala) chteli 3denni urs, tak to mozne je
    STENNY
    STENNY --- ---
    ANARCHY: Pro zajímavost, co tě nakonec vedlo k tomu, že jsi to specifikoval jako dvoudenní a ne třídenní? Hlas "ne" od BAALa?
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    Jinak pro lidi co se ptali v poste, tak zamereni kursu bych videl na svepomocnou medicinu v situacich, kdy pacient nemuze byt v horizntu dnu, tydnu nebo mesicu dopraven do nemocnice, s pripadnym pouzitim improvizovanych pomucek. Kurs by mel byt urcen pro lidi se znalosti alespon zakladni prvni pomoci - ani pro naproste zacatecniky a ani pro profesionalni zachranare, lekare a paramediky.
    Presny rozsah toho co se chceme dozvedet je mozne jeste presneji specifikovat ci doplnit, k tomu nastrelu co jsem sliboval jsem se jeste nedostal, ale nejpozdeji jak bude jasne kdo se tedy bude ucastnit, tak to spolecne nejak dame dohromady.
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---

    MIRA kurs - termin

    21 hlasy od 16 respondentů

      VAMPYRCIK
      VAMPYRCIK --- ---
      ANARCHY: nazdar, dostal jsem echo od wanga kapánek opožděně, zapiš mě prosím na seznam zájemců, uvidíme jak dopadnou termity, třeba se vlezu
      WOJTYLA
      WOJTYLA --- ---
      ANARCHY: Hele chci jet taky esli je to mozny objevil jsem to az ted.
      ANARCHY
      ANARCHY --- ---
      NAVARA: ok, Jak se dostanu k počítači
      ANARCHY
      ANARCHY --- ---
      OTAKAR: Budu počítat asi jen hlasy "ne", to by snad mohlo stačit k vyhodnocení
      NAVARA
      NAVARA --- ---
      btw. šlo by opravit / smazat ten obrázek ( http://www.defense.gov/dodcmsshare/newsphoto/2007-07/hires_070713-F-8769P-227.jpg ) ze záhlaví? jak neexistuje, ale je tam u něj rozměr, tak jsou příspěvky až na konci druhé stránky...
      OTAKAR
      OTAKAR --- ---
      Aha já zas hlasoval jen u třídenního, jakože ho preferuju, ale taky pochopitelně pojedu i na dvoudenní :)
      SWIST
      SWIST --- ---
      ANARCHY: koukám že jsem zahlasoval špatně, dal jsem ano jen u toho 3 denního. Samozřejmě že půjdu i na kratší..
      ANARCHY
      ANARCHY --- ---
      Zkusim teda nastrelit osnovu, a pak to proberu s tim skolitelem at rekne co je realne vmestnat do daneho poctu dnu
      STENNY
      STENNY --- ---
      ANARCHY: Lepší osnova nebyla, zůstalo to v podobě neupřesněného konceptu.
      Stomatologie by si zasloužila samostatný kurz, myslím - věnovat jí dvě tři hodiny v rámci MIRA mi nepřipadá moc smysluplné, snad s výjimkou první pomoci při traumatických poraněních zubů a čelisti.
      S oftalmologií souhlasím.

      Zbytek asi vypiš tady, ať účastníci brainstormují, co tam chtějí. Nejsem dostatečný odborník, abych byl schopný sestavit osnovu.
      Bude tedy záviset na tom, jestli to bude dvou- nebo třídenní kurz, ale ať tam nemáme trochu ode všeho a přitom nic do potřebné hloubky...
      NAVARA
      NAVARA --- ---
      ANARCHY: nevidím na mobilu osnovu těch kurzů, ale co jsem tam třeba nenašel jsou infekce
      ANARCHY
      ANARCHY --- ---
      STENNY: Nenasel jsem tu zadny jiny soupis temat pro tenhle kurs nez tenhle, je nekde neco dalsiho? Napada mne jeste dost dalsich temat z oftalmologie, stomatologie atd...
      ANARCHY
      ANARCHY --- ---
      [SERVER ERROR]
      ANARCHY
      ANARCHY --- ---
      ANARCHY: Tak ja to uzaviram, v tuto chvili se hlasi tito lide:
      BAAL
      DIMS
      GOBERS
      KADLIK
      LORD_WANG
      NAVARA
      OTAKAR
      RAHUF
      STENNY
      SWIST
      TABORACEK
      TRPASLICE
      TUILE
      VLADDRACUL
      ZYAN

      Zkusim zjistit mozne terminy a jak budu mit nejaky nastrel, tak sem dam anketu/doodle na vyber terminu.
      ERGOSUM
      ERGOSUM --- ---
      Nalezl jsem
      Mýtus 72 — Klíště napatlám indulonou a vytočím proti směru hodinových ručiček — PrPom — první pomoc zážitkem je teambuilding!
      http://www.prpom.cz/prvni-pomoc-mytus-72/
      obojí stojí za puštění :-)
      ERGOSUM
      ERGOSUM --- ---
      JINX: Mohu doporučit hledat jako jednotlivé problémy.
      záchrana tonoucího, zlomenin, poranění, jednotlivá onemocnění...
      jinak to bývá jako první pomoc. Jen ta úroveň bývá různá.

      http://www.donera.cz/images/krvaceni1.jpg
      JINX
      JINX --- ---
      Zrovna jsem nakouknul do lokalniho knihkupectvi a zjistil jsem ze literatura na urovni basic/advanced se pravdepodobne v CR moc nevyskytuje :( znate nekdo neco co byste mohli doporucit?
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam