• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    Náhodou mě přišel charakter Pinky docela srozumitelný a uvěřitelný, asi je to tím, že se do její role dokážu vcítit. Myslím nerozhodnost a apod.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    Vidím, že nebohá Pinky to schytává stejně jako Martinova Sansa ve Hře o trůny. Přitom princip je stejný: nemůžou být všechny hrdinky Mary Sue.
    T_ANA_
    T_ANA_ --- ---
    IDLE: Souhlas. Další díl číst chci a těším se na něj :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    T_ANA_: A to já bych ji taky občas propleskla, ne že ne. Ale zážitek mi to tak moc nezkazilo. Asi už jsme to probraly dostatečně. :)
    T_ANA_
    T_ANA_ --- ---
    IDLE: Zřejmě se prostě neshodneme. Podle mně její charakter velmi kolísá a ohýbá se dle potřeby, nehledě na ovlivňování, a při čtení bych jí nejraději nafackovala. Pokazilo mi to stoprocentní zážitek z knihy.
    JULIANNE
    JULIANNE --- ---
    VANEK: Já naopak jeden přidávám za "micelium". To bolí.
    VANEK
    VANEK --- ---
    Zandlovi škrtám pár černých puntíků:
    Marigold.cz » Neočekávaná recenze miceliální pentalogie Vilmy Kadlečkové
    http://www.marigold.cz/item/neocekavana-recenze-micelialni-pentalogie-vilmy-kadleckove
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BORGDOG: Jo, doufám, že Fioně se stane něco kreativně ošklivého.

    SHEALA: DELLAMORTE: Já věděla, proč jsem si nakoupila do zásoby, takže mi i po rozdání vlastní výtisk zbyl:D
    IDLE
    IDLE --- ---
    T_ANA_: Rozhodnout a stát si za tím nevím, ale nepříjemné věci odsunout někam do koutku vědomí a nešťourat do nich, to je normální a dělá to každý. Navíc to "skoro denně" bylo tuším fakt jen pár dní, posledních pár kapitol tam Pinky ani nebyla, takže o jejích případných výčitkách toho moc nevíme.
    T_ANA_
    T_ANA_ --- ---
    IDLE: To není tak docela pravda. Ke konci je s Lucasem skoro denně a povšimni si výčitek svědomí, někam se vypařili. Myslíš, že člověk jako ona je schopen se definitivně rozhodnout a stát si za tím, bez váhání a pochybností? Navíc když to má denně na talíři a to všechno vzniklo právě kvůli tomuhle?
    IDLE
    IDLE --- ---
    T_ANA_: Tím řešením jsem měla na mysli to, že si konečně vyříkali, jak na tom jsou. A dokonce podle toho i jednali!

    A dopis: tam je taky potřeba připočítat psychické ovlivňování zvenku, nejen Pinkiny přirozené vlastnosti.
    T_ANA_
    T_ANA_ --- ---
    ALONSY: Koukám, že v ostatních postavách se shodneme :) Lucasova sestra se mi líbí, škoda, že tam nebyla více. A i když s Fionou nesouhlasím, chápu ji, takže ji beru.

    IDLE: Tak to řešení jsem tedy nějak nepostřehla, myslím, že se nevyřešilo nic a odsouvá se to, právě jak říkáš.

    Já netvrdím, že neexistují nesmělí lidé. Ale tohle byl extrém extrémní, použitý právě proto, aby se to celé mohlo odsunout a o dopise se mluvilo, ale neřeklo nic. To ohýbání tam jde vidět a to dle mého názoru degraduje celou tu zápletku. Škoda.
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    SHEALA: Já se díval minulý týden na České a taky to tam už neměli.
    Btw. když jsem to tam kupoval tak mi to prodavač vychvaloval do nebes, že je to super i přes to, že je to paperback. Nevím jak přišel na to, že by mi tohle vadilo, ale potěšilo mě to, že to asi fakt i četl.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    Dneska jsem prisla do Dobrovskyho do Vankovky a nemeli to tam. Asi umru. Nebo pro to nekoho poslu.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Pěkná houba :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    IDLE: (Případně na třetí stranu, nějak jsem se při úpravách příspěvku nedopočítala.)
    IDLE
    IDLE --- ---
    T_ANA_: Co se Pinky týče, nemůžu sice říct, že by to byla moje hrdinka, ale na druhou stranu se v tom jejím váhání dost vidím, takže jí raději nic nevyčítám. (Na druhou stranu bych rozhodně nemohla dělat trenérku.) Co se "telenovely" týče, brala jsem to tak, že když si to nevyříkali kdysi dávno, tak se to aspoň vyřešilo a odškrtlo relativně na začátku příběhu a ne na konci posledního dílu, jak by to bylo v dívčím čtivu.
    PIPIN
    PIPIN --- ---
    ALONSY:
    BORGDOG:
    Ad Giles a Lucasova matka - viz Lunaprak Luna!
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ALONSY: Lucasova sestra by mě také zajímala. Giles by měl podle mě zůstat co nejvíc "ve stínech," víc detailů jeho postavě uškodí. A Fiona je bohužel VELMI uvěřitelná. Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že takoví lidé existují a tady se autorce povedla DOKONALÁ paralela.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Ano - více sestry!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam