• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    BRAMBOREENA: Stydím se, můj Asimov se s Myceliem přímo tříská.
    IDLE
    IDLE --- ---
    BRAMBOREENA: Aha, tuhle obálku vůbec neznám, četla jsem tu starší verzi. :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ... a jinak včera jsme byli u kamarádů a na stole se válel tenhle Asimov; pěkná dvojice vznikla, když jsem vedle položila Mycelium :) Ale musím úplně nestranně konstatovat, že verze na mycélku je tisíckrát hezčí :D

    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: jo, to miluju, tyhle typy, kteří pod článek o scifi, syrečkách nebo Angole chvátají napsat, že scifi, syrečky nebo Angola jsou blbosti nehodné pozornosti slušného člověka.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BORGDOG: Tu odpověď, stejně jako onen proslulý obraz Ijli Řepkina-Olejkina jakožto historik samozřejmě znám, příjemné, doporučuji.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    BRAMBOREENA: A tohle platí i na tu odpověď "Možná si pletete sci-fi s fantasy".


    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Ještě zapomněla dodat, že má zajisté aspoň dva doktoráty právě proto, že se na rozdíl od těch podřadných tvorů čtoucích bláboly věnovala praktičtější činnosti. Tento postoj v trochu mírnější podobě je mimochodem důvod, proč se mi ekluje Dawkins.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BORGDOG: Kdepak, žádná odpověď nebude! Usušíme a sežerem, než se zmůžou na nějaký dopis. :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GROBENIUS: ... a diskuse pod tou recenzí, grrr... Scifisti prý mají rádi sci-fi z lenosti :D
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Hlavně sem nedávej i tu odpověď... jsou zde dámy. ;-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GENTIANA: Kozáka?! Jen do něj!!! Všichni kozáci budou zaživa usušeni a následně sežráni!

    "Jako sultán, syn Mohameda, bratr slunce a měsíce, vnuk a vicekrál Alláha, vládce království Makedonie, Balylonu, Jeruzaléma, Horního a Dolního Egypta, císař nad císaři, panovník nad panovníky, vyjímečný rytíř, nikdy neporažený, vytrvalý strážce hrobky Ježíše Krista, správce vybraný samotným Alláhem, naděje a útěcha muslimů, vítěz nad křesťany a jejich velký ochránce - nařizuji vám, záporožským kozákům, abyste se mi dobrovolně a bez odporu podřídili, a zdrželi se obtěžování dalšími útoky!"
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Našla jsem dnes kozáka, je přípustné ho usušit a sněst?
    VANEK
    VANEK --- ---
    Ve Víkendu MfD velký rozhovor se starým skladatelem, co slyší melodie jednotlivých druhů hub a zachycuje je; vedle http://www.advojka.cz/archiv/2006/36/hudebni-atlas-hub je autorem Mykokosmické symfonie. Na webu bohužel zdá se je jen starší
    Houby sbírá v pražské psychiatrické léčebně. Ale chovanec to není - iDNES.cz
    http://hobby.idnes.cz/jiri-baier-myty-o-houbach-0xw-/houby.aspx?c=A120808_163946_houby_mce
    - ano, "houbový likér, vyrobený zhruba z dvacítky hub a stejně tolika bylinek" je jistě ještě lepší než houbový čaj.
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    Kdo nečetl v Interkomu, tak Ivo Fencl zde:
    KNIHA: Jantarové oči - Neviditelný pes
    http://neviditelnypes.lidovky.cz/...-jantarove-oci-0o9-/p_kultura.asp?c=A130905_212518_p_kultura_wag
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    WITTGENSTEIN: Tak a teď jsem si na stránkách Církve ještě kapku drsně přisadil. :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GENTIANA: ... takže doufejme, že se teď tvá sestřenice nezmění v Lenina... :) Ale jinak mám radost!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (Aha, vložilo se, jen preview to neukázal)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (A ještě chci dát na FB Církve boží video o tom, že Lenin byl houba, jen jsem ještě nevymyslela dost ftipný komentář... ono těžko k tomu něco dodat :)
    Dám sem jenom odkaz, nějak se mi nedaří to vložit:
    Sergey Kuryokhin: Lenin was a mushroom / С.Курехин: Ленин был грибом, part 1 - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=h2cs8QLnxlU

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    WITTGENSTEIN: Šup s tím na web Církve!
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Psala mi sestřenice, kterou jsem myceliem před dvěma týdny podarovala: Už to dočítám, chci druhý díl.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    Bohouš Sobotka houbový, no nepostněte to:

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VANEK: Rozhodně; Nikita/Veronika byla naživo fakt sympatická, absolutně nic proti.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam