• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    ZUZKAOU: a že Conan je vskutku strašlivý brak.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CORNHOLIO: no bojím se že úroveň marketingových výzumů českých nakladatelů není moc vysoká a hlavně nemám pocit, že by to vůbec někdo zkoušel jinak. REspektive Mycelium se prodává, ne? A tam je míra abstrakce už vcelku slušná. A dokonce tam nejsou ani žádná prsa v kůži!

    Respektive jinak - jsou všechny ty knihy s obálkou, co řve laciný fantasy brak skutečně laciným fantasy brakem?

    Ostatně Conan v kůži!



    The Complete Chronicles of Conan: Robert E. Howard: 9780575077669: Amazon.com: Books
    http://www.amazon.com/Complete-Chronicles-Conan-Robert-Howard/dp/0575077662
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    A jinak dekuji za pochvalne poznamky o obalce a omlouvam se za cestin,pisu z mobilu... Je ale zajimave,ze o tehle obalce jsem se nekdy v dobe vydani bavil s Michaelem Broncem,kteremu pripadala strasne odvazna a riskantni v tom,jak je podle nej minimalisticka,mel obavu,aby to tu knizku nepohrbilo... Coz moc nechapu,podle me je ta obalka na hrane klasickeho klise hrdina zezdu cuci na panorama:)
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    ZUZKAOU: zalezi na tom, koho se zeptas:) Pokud vytvarnika, odpoved zni "naopak, urcite by se to prodavalo lip, nervalo by to z dalky - jsem knizka pro nerdy - kez by vydavatele meli vic vkusu".Zeptas-li se vydavatele, rekne ti "samozrejme, ze by se to prodvalo hur. Umelcke obalky jsou velka sazka do loterie, ctenar chce vedet,co dostane". Bohuzel,tvrda cisla o prodejich zna opravdu spis ten vydavatel...
    IDLE
    IDLE --- ---
    GENTIANA: I to je možné.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    IDLE: on v tom bude nějakej telepatickej fígl, nepropadej klidu.
    IDLE
    IDLE --- ---
    VLCACKA: Výhoda elektronického čtení: člověk nemusí přemýšlet, jakými spórami jsou ty stránky asi napuštěné. :)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    IDLE: Jako zapřisáhlý antikonzument čehokoliv omamného za sebe můžu říct, že se mi ta obálka prostě sprostě líbí. :-)
    IDLE
    IDLE --- ---
    HYPERION: Vyloučit to pochopitelně nemůžu. :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Hele fakt by se fantasy/scifi méně prodávalo, kdyby mělo na obálkách něco méně doslovného?
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    IDLE: Jasný... ale taky je to možná tím, že ti mycelium ovlivňuje zrakové vjemy :-)
    IDLE
    IDLE --- ---
    HYPERION: Ono je "blbý", že ta obálka je fakt pěkná, takže se těžko rozlišuje, kdo je nadopovaný houbama a komu se prostě líbí. :)
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    BRAMBOREENA: Jo, jo. Houbařská sekta už tam naběhla a hlasuje... Já jsem se to bál tady propálit, ale věděl jsem, že se to neutají...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    No a jak vidno, na XBéčku je Mycelium právě v bitvě knižních obálek: http://www.casopisxb1.cz/aktuality/bitva-kniznich-obalek-11/ :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    HYPERION: Pěkná recenze!
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Jo, dnešek patří na XB-1 právě Danielovi, vedle rozhovoru tam vyšla také recenze Umrlčího tance...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    JULIANNE: My jsme s D.T. trochu na podobné vlně - osobně ho sice neznám (akorát jsme spolu mluvili letmo na conu - tak asi minutu), ale četla jsem Umrlčí tanec a je to moc fajn kniha, jeho přístup a styl a fantazie mi přesně sedne - čili není úplně vyloučené, že to funguje i opačným směrem a jemu se zas trefí do vkusu ty moje věci. :) Mimochodem, v Umrlčím tanci je postava jménem Lusi, zatímco já mám Luse; tak zjevně i na jména máme podobný fkus :)
    JULIANNE
    JULIANNE --- ---
    Dan Tučka také chválí Mycelium :):
    XB-1 » Daniel Tučka umí psaním bavit nejen sebe, ale i čtenáře…
    http://www.casopisxb1.cz/aktuality/daniel-tucka-umi-psanim-bavit-nejen-sebe-ale-i-ctenare/
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    GROBENIUS: nemáš chlastat houbovici:D
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    Divnej sen:
    Zdálo se mi na dnešek, že mě někdo upozornil, že mu papír Mycelia nějak zhnědnul, až skoro nejde přečíst text.
    Podíval jsem se na svůj výtisk, a vskutku, stránky (v tom snu vytištěné na lesklejším jakoby fotopapíru) od krajů hnědly.
    Zapátral jsem a zjistil, že se to děje každému, asi špatná volba papíru, který pro osvětlení a okysličení začne fotoreagovat. Na/ne/štěstí si toho dlouho nikdo nevšiml, protože kdo Mycelium otevřel, hned ho také najednou do druhého dne celé přečetl.

    Tak jsem šel do Arga za Geňou, zeptat se, zda lze tiskárnu i po několika měsících dohnat k nápravě, a pokud ano, zda by jí šlo podstrčit PDF s opravenými překlepy, v tom snu jich bylo nějak víc než v naší realitě, už si nepamatuju, k čemu jsme došli, ale bylo to v podnikové jídelně a u nápojového pultíku obsluhoval Ricarderon :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam