• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Jinak dočetla jsem Mráz a hry...

    Chápu, proč nás lidi srovnávají - na základě některých vnějších/formálních znaků se tyhle dvě knihy holt mohou dostat do stejného pytle - ale jinak je Algor přímo antitezí Mycelia; skutečný protipól, pokud jde o autorský přístup a celkové pojetí :) Holt kdybych to dostala do ruky já, udělám to úplně, ale ÚPLNĚ jinak! :)
    (Ovšem nejdřív ze všeho bych uškrtila toho trubku Korwariana! :D)

    Ale každopádně knížka je to pěkná a je moc fajn, že takové vznikají!
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Zase se hlasuje o nej obálku
    Souboj knižních obálek (7) | blog | Databáze knih
    http://www.databazeknih.cz/blog/souboj-kniznich-obalek-7-1047
    Hlasujte, bonbónci...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Informační věk: každý prd je všude :D

    Píšou "Dokument lze získat přímo v katalogu", ovšem tentýž dokument lze získat především tady (zdarma PDF celého časopisu Škrabopisu ke stažení): http://www.spks.info/
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: K nevíře, co ti akademici všechno neindexují:
    Souborný katalog AV ČR - Možná jsem bytostná optimistka / Vilma Kadlečková ; připravila Zuzana Hloušková.
    http://www.lib.cas.cz/aleph-google/KNA01/00170/80/001708064.html
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Koukám na zadní stranu Mycelia dvojky a čtu: - a Džimi? Jakej Džimi, kruci, říkám si, tam žádnej Jimi přece nikde nebyl!!!
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    VANEK: Vlastně jsem napsal všechno ostatní vyjma ukázky z povídky a právě té úvodní poznámky kurzívou, ale co na tom záleží :-)
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    FIFI: Každopádně jsi to tam zadala moc hezky, díky a omlouvám se, že vám zlotřilí editoři dělají nepořádek v systému! :-)
    FIFI
    FIFI --- ---
    BRAMBOREENA: :-D jsem to nechtěla psát až takhle přímo :-D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    FIFI: "Editora Hyperiona"? :D
    No já mám ten odkaz otevřený, stejně si to chci koupit: http://www.kosmas.cz/knihy/189569/plnou-parou/
    FIFI
    FIFI --- ---
    VANEK: pardon, už to vidím. no nic, nechám ho tam, v anotaci je to pak již přesně:

    Nová antologie editora Hyperiona zachycuje v uceleném knižním souboru česky vůbec poprvé výrazný fenomén zahraniční fantastiky poslední doby. Můžete se těšit na dávno ztracenou romantikou obdařené příběhy zahalené parou z podivuhodných strojů. Povídky stvořené řadou známých tváří současné světové fantastiky vás přenesou nejen do minulosti, ale i na jiné světy a do dob, jež sice nikdy neexistovaly, ale bylo by krajně vzrušující, pokud bychom je mohli navštívit i jinak než jen na stránkách knih. Kdokoli s kouskem odvahy v srdci a lásky k mnohem jednodušší minulosti bez počítači řízeného života nalezne v knize světy, v nichž prožije doslova dech beroucí dobrodružství.
    VANEK
    VANEK --- ---
    FIFI: Ehm, jen jako autor článku, což znamená, že napsal tu anotaci kurzívou, respektive ji zaslal do redakce FP; ohledně knížky je všude "Martin Šust sest."
    (Aneb z bibliografie nám nikdo holubník dělat nebude!)
    FIFI
    FIFI --- ---
    BRAMBOREENA: tak tady http://fantasyplanet.cz/clanek/plnou-parou-antologie-retrofuturisticke-fantastiky je HYPERION též jako autor, tak to u nás takhle nechám, no :-)
    FIFI
    FIFI --- ---
    HYPERION: je možné, že jsem dnes pouštěla tu antologii, kde jsi editor?
    Máme s tím prostě problém, když je to "jen" editor, divně se nám to na těch webech zobrazuje, nakonec jsem byla přesvědčena, ať Tě dám jako autora. Je to tam divně neošetřené.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    GENTIANA: Učebnice není beletrie... a běž se raději vyspat, začínají být viditelné stopy myceliální intoxikace. :-)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BORGDOG: Tak to asi musím ještě pár neuronů prochlastat /zde se omlouvám za snířženou koherentnost, mám v sobě dvě sklenice cosi de Pierrevent a láhev merlotu z Mikulova), protože mně se moje písání vcelku zamlouvá i s odstupem. Ale pravda, učebnice je a si jiné kafe, než opravdová kniha.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: To je zádrhel, ale paměť je selektivní. Pokud si to fakt nepřečteš, časem obelžeš samu sebe, že to bylo vlastně fajn. Takový malý podomácku vyrobený Stříbřitý chlad.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BORGDOG: Já to nečtu, já si to pamatuju :D (Bohužel.)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    HYPERION: Tohle je přesně ten případ, kdy se zájmy autora a zájmy nakladatele rozcházejí. Bouchi by byl asi rád, kdyby Stavitelé zmizeli ze skladu, ale já bych byla ještě radši, kdyby nějakým zázrakem moje staré hříchy zmizely ze světa. (Teď mě ale napadá... možná by se dal sklad pojistit a pak zapálit; tím by se naše zájmy zas dostaly do krásného souladu.)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: To je důvod, proč NIKDY nečtu nic, co jsem napsal před víc jak půl rokem. Jinak bych se na tu mši fakt musel přihlásit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam