• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    VANEK: Moje přezdívka Ocelová játra pochází již z Prahy, ale přepiju i zedníky. Pravda, za barpult se schová půllitr, kam se ta slivovice, co přivezli v demižonu, odlejvala na nějaké další použití, třeba rozpouštění těsnění, ale to už zase nemusí ti zedníci vědět. Zdravou, ač nedostačující dávku cynismu jsem nabrala někdy v gründerských letech českého kapitalismu. Domorodci dvakrát malební nejsou. Ale kulturní náraz to byl vydatný a jak zříti vidno, stále mám mentální otřes mozku.
    ZOIDBERG: Než toto, tak se radši vrhnu do Velké kotliny a pohřbí mě vedle profesora Kolenatiho, proslulého botanika zahynuvšího pádem tamtéž, na místním krchůvku. Mám hromadu poznámek na téma Dnes mě zase něco vytočilo/jak jen může někdo být takový blb, ale než Hanule by to bylo asi něco mezi Ostravakem, Silvestry Vladimíra Menšíka a tropickým šílenstvím. Myslím, že v blázinci bude trochu času, takže budu příst vlnu, překládat Mycelium a dám to dohromady pro zájemce. Provizorní název je Katastrofická křivka.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    VANEK: Máš recht, to jsem zrovna nedávno četl.
    VANEK
    VANEK --- ---
    ZOIDBERG: To už bylo v Jozově Hanuli / Želarech :-(
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    VANEK: No jo, Gentianin příběh, to by mohl být námět na seriál typu Zdivočelá země - naivní dívka z velkoměsta se přistěhovala do divokého pohraničí, plného malebných, leč nespolupracujících domorodců... Ještě by tam mohla najít svou životní lásku, stylový by byl pologramotný dřevorubec - se kterým by šťastně žila až do konce života v jeho roubence (a místo vysedávání u internetu by spolu popíjeli lavorovici z hořčičáků:-)
    VANEK
    VANEK --- ---
    PISKVOR: Jak "prvně", ty pomlouvači?! Jestli si GENTIANA do toho divokého kraje už i převedla bydliště (upřímnou soustrast), pak už nepochybně umí pít, jak se na bruntálce sluší a patří.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    PISKVOR: mělo být oberu, ale to je jedno.

    Nojo, moruše, ale co teprve dřínky! (a jmení!)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GENTIANA: (GENTIANA a moruse spolu popijeji vycepni lihovinu; prvne jmenovana posleze pada ze schudku)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Já objevila moruši, když jsem šla na ouřad pro občanku. Pěkně na křižovatce, a lidi se v tom božském ovoci šlapali. Je nízká, stačily by schůdky na mytí oken, takže příští léto ji ožeru a všecko sežeru.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    RIP: U nás by se zralé plody moruší dlouho pod stromem neválely, bezprizorné ovoce obsahující cukr, jde v našem stále žíznivém kraji rovnou do sudu, a pak do destilačního aparátu…
    RIP
    RIP --- ---
    Tady se to mění na Morušelium :-)
    My máme dva vzrostlé stromy v parčíku pár metrů od domu a je fakt, že když to zraje, přestěhuje se tam všecek hmyz z vesnice a chodník pod tím je pokrytý souvislou vrstvou koncentrované glukózy :-)
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    GALE: a taky u hřbitova pod vozouvnou, poslední dvě sezony je tam chodím ozobávat, dobré to je
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    BRAMBOREENA: stylové, i když ne úplně nejlevnější, by bylo křtít Mycelium nějakým botrytickým vínem
    GALE
    GALE --- ---
    Moruše jsou na parkovišti u Katastrálního úřadu na Kobylisích. Parkovat pod tím v době zrání není žádný štěstí.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    SHEALA: Myceliální moruše. :-)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    BRAMBOREENA: takze sou to moruse schvaleny Akkutlixem? (Za tohle asi skoncim v pekle)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    AXTHEB: ... hnojí je tam sebevrazi...
    (pardon, nemohla jsem si pomoct :D)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Dobry moruse sou v Praze pod Nuselakem, v Ciklove ulici ;)
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    AXTHEB: Pardon, necumim a zdrobneliny automaticky vytesnuju, a obcas je to holt ten spravnej vyraz.
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    Moruši měla kamarádka na dvoře. Bylo to větší než chalupa a byl z toho příšernej bordel, ale dobrý to teda bylo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam