• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    GENTIANA: pravděpodobně proto: [ CORNHOLIO @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ]
    Ale jestli znají Vogueho, zmíněj se mu o mě...:)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    CORNHOLIO: Proč oni nedělaj ilustrátora pro Vogue?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Kamëlë a stříbřitý chlad! :)
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    Teaser...
    Obálka je téměř hotová, už jen ladím kontrasty, barevnost a textury.

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Mycelium: Jantarové oči - Vilma Kadlečková | Moje fantazijní světy
    http://taive.blog.cz/1402/mycelium-jantarove-oci-vilma-kadleckova
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ZOIDBERG: Jasně že smlouva je zvlášť, taky je to jiná firma, ale některé věci se budou sdílet (grafika třeba).
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    BRAMBOREENA: Tak ve shodě, Argo na tebe asi těžko má exkluzivní práva, má právo vydat knihu, ale audiokniha je něco jiného. Na to s tebou přece museli uzavřít smlouvu zvlášť.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    FIFI: Díky moc. Já myslím, že se v pravý čas ozvou - s Argem to každopádně mají domluvené, na to jsem se ptala hned na začátku, čili předpokládám, že se to bude šířit tak nějak společně a ve shodě.
    FIFI
    FIFI --- ---
    BRAMBOREENA: tak v distribuci zatim oficialne nevime, ze se to pripravuje, specielne jsem vznesla dotaz, ale je zacatek dubna, to je pro OneHotbook jeste brzy.
    FIFI
    FIFI --- ---
    BRAMBOREENA: doufam, ze vsechno s OneHotBook bude OK a daji to distribuce tem, kteri maji na Mycelium vyhradku:)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VANEK: Doufám, že mi to nevyfouknou... tedy tu scénu z pátého dílu, kdy si to rozdává Aš-šád s Lucasem za pomoci anální houby. :)
    VANEK
    VANEK --- ---
    VANEK: Do blurbů: "Opět silně doporučuji. Myslím, že zábavnější dílo české autorky aktuálně stěží nalezneme."
    Led pod kůží (Vilma Kadlečková)
    http://jarmik.pise.cz/763-led-pod-kuzi-vilma-kadleckova.html

    Interně k našim nedávným diskusím pak též:

    Ještě bych rád uvedl, že kniha je pěkně připravená i pro případ, že by vzniklo z o Myceliu fanfiction. Takto například přichází ztepilý záhadný telepat-bojovník (jmenuje se Aš-šád) na návštěvu k sestře hlavního hrdiny (jmenuje se Sofie): […citace pasáže …]
    No, a potom už není o jiskření mezi Aš-šádem a Sofii nic detailního; jen její bratr Lucas se až zpětně dozví (dle dvou sklenic od vína na krbu), že Aš-šád u Sofie bydlel celý týden. Já myslím, že scéna pro fanfiction krásněji být připravena nemůže! Samozřejmě za předpokladu, že Sofie by zmizela a za Aš-šádem přijede nějaký jeho milenec, kterému dá Aš-šád před Sofií přednost... :-))). Ještě je zapotřebí dodat, že hrdina Aš-šád má dlouhé vlasy.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    DELLAMORTE: "Mycelium aneb Jak Rákosníček zachránil Vesmírný kruh Dokonalého Bytí před zlým ateistou z Gerdy."
    Neee! Jdu se utopit do rybníčku Brčálník!
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    WITTGENSTEIN: Jo a ona se vrátí s batohem argenitu, raděj pěkně na Sluníčko. ;)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    DELLAMORTE: Bohdalku prosím vlákat do klaewentu a teleportem odeslat do nějakého Zakázaného směru.
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    BRAMBOREENA: Démonická Bohdalka!! :D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Mail z nakladatelství OneHotBook, kde vzniká audiokniha:

    "Mycelium připravujeme, počítám s tím, musí být hotovo do 12. května. Nakonec jsem se rozhodl pro obsazení každé z postav, to nám trochu komplikuje harmonogram... ale výsledek by měl stát za to."

    Tak jsem zvědavá. Těším se na démonickou velekněžku!!! :)
    FIFI
    FIFI --- ---
    BRAMBOREENA: v distribuci zatim predbezne bez ceny a obalky:

    Mycelium III : Pád do temnot - Vilma Kadlečková | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    http://www.kosmas.cz/knihy/193372/mycelium-iii-pad-do-temnot/
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Jinak na webu Arga už je záznam a anotace: http://www.argo.cz/knihy/193372/mycelium-iii-pad-do-temnot/ . Tak to asi fakt bude :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (Tess si zrovna vytahuje dýku z boty - vzápětí ji hodí do publika)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VLCACKA: Tak to jsem ráda, že se líbilo :) Jinak Sombra dala na web fotky jak z téhle naší besedy, tak z následného křtu Zpěvu kovových velryb, je to na http://sombrik.rajce.idnes.cz/Krest_Zpev_kovovych_velryb2014 . Pro lidi trpící cetofobií (to jest panickou hrůzou z internetových odkazů obsahujících slovo "velryba") jeden náhled zde :)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam