• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    LIA09: ehm... no... můj web je velmi trapná kapitola :D Sypu si popel všude možně, už to fakt napravím!

    JARMIK: Přesně! Naprosto souhlasím, to je paradox známý všem tvůrcům čehokoliv či organizátorům her apod.: "Čím víc se baví člověk při vymýšlení, tím míň se pak baví hráči/uživatelé/příjemci". Ale nelze podceňovat funkci hub coby roznětky brainstormingu na diskusních fórech. :D

    RICARDERON: jo, to Grobeniovo je imho použitelné, ale líbí se mi i KAROLINA_F - jak říkal Geňa tuhle v rozhovoru, lidi baví brutalita, sex a násilí, sex teď ve trojce nějaký bude, ale hlavní téma to není, tak aspoň ty "krvavé lidské oběti" by se měly využít :)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    JARMIK: Taky si myslím, raději zdůraznit církev před houbami.
    JARMIK
    JARMIK --- ---
    Negativní: přiznám se, že houbové hlášky pro mě jako zákazníka moc prodejně atraktivní nejsou.

    Pozitivní: spíš bych to stavěl na mimozemské církvi či sektě. P. Váchal i p. Dan Brown přesvědčivě dokládají, že v zábavném žánru je nadčasovou stálicí tématika "jezovité proti zednářům". Takže pro Mycelium "syn pozemského profesora proti mocné mimozemské církvi".
    LIA09
    LIA09 --- ---
    FIFI: Super! Vilmo, kam máme klikat, když chceme, abys dostala nějaké to pidiprocento z prodeje? Nepodařilo se mi to na argenitových stránkách najít...
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Vyhrává Grobenius. Neříká to nic a přitom všechno. To tam dáme.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Už jste hlasovali?
    ANKETA: Vyberte českou knihu, která si zaslouží cenu ze Světa knihy - iDNES.cz
    http://kultura.idnes.cz/cena-svet-knihy-0g7-/literatura.aspx?c=A140507_115226_literatura_ts
    KAROLINA_F
    KAROLINA_F --- ---
    Temná mystika, krvavé oběti, myceliální technologie... Velká hra o osud lidstva pokračuje.
    FIFI
    FIFI --- ---
    Už v prodeji!

    Mycelium III : Pád do temnot - Vilma Kadlečková | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    http://www.kosmas.cz/knihy/193372/mycelium-iii-pad-do-temnot/

    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    Třetí porce meziplanetární smaženice právě na pultech!
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    Ještě mě napadlo pár citátů, jako bývají na zadní obálce knih:
    "Kdybych žil, chtěl bych napsat Mycelium."
    W. Shakespeare

    "Mykologická akce, plná napětí!"
    František Smotlacha
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    DELLAMORTE: "Co dohnalo Ivetu ke strašlivému konci? Závislost na össenských houbách!"

    Mezitím na FB:

    (Felician píše): Psychotronika. Živé kosmické lodě. Mimozemské žhavé ženy. Prostě Mycelium.
    2 min · To se mi líbí
    (Já): žhavé neprojde, všichni dyslektici by to četli jako "žahavé".
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    Víte co mají společného Stmívání, Ukrajina a Mycelium? Houby!
    (lze inovovat podle nejčtenějších článků na Novinkách, přidat Bartošovou apod.) :o)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Teď jsem to napsala na FB, a obratem mi napsal ID Felician: "Nejezte houby! Čtěte je!" :D
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    BRAMBOREENA: :-) Ty berem taky.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Já navrhovala tři hesla, která k tomu používám:

    Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Nechť přijde tma!
    Mycelium vás pohltí

    ale nebyla shledána dost prodejnými...
    Tak co třeba: "Podhoubí intrik a moci vás vtáhne a sežere"?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VLCACKA: Kdepak plody! PLODNICE! - Nenuďte se doma více, přijďte si k nám pro plodnice.
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    RICARDERON: Tyhle houby vás do cvokhauzu nepřivedou, aneb z podhoubí současné české SF dozrávají nejlákavější plody.
    Jen jsi nám nenapsal, jak dlouhý to má bejt.
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    RICARDERON: co nějakou pravdivou banalitu:
    Česká SF světové úrovně
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Tak se tu snažím vymyslet heslo na plakát. Pro někoho, kdo Mycelium nečetl. Pro širší publikum. A není to snadný úkol. Nechce to jen náladovku, má to i prodávat. Takže protože fanovství je někdy víc než přátelství, zeptám se, esli někoho něco nenapadne. Seriózně, ale klidně i s vtipem. Sága, která zaroste pod kůži by toho moc neprodalo... :-)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Kdyby lustr, ale co teprve jmelí stříbřítý chlad alá slon!

    FIFI
    FIFI --- ---
    ROMI: Tohle nevim.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam