• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    FIFI
    FIFI --- ---
    BRAMBOREENA: OneHotbook dobry, Euromedia spatny!


    RICARDERON: a co na to ARGO?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RICARDERON: Řekla jsem snad víc než "popel"?
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BRAMBOREENA: Jsem skutečně rád, že tištěný první díl nebyl zpožděn jako jediný. Tady vidíš, že to prostě tak je.:-)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    JANADVORACKOVA: Já zas nemám ece Asfalt.
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    VLCACKA: Ty ještě nemám, ale budou :).
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    JANADVORACKOVA: Já poslouchám Hvězdný honáky a skoro u toho pláču dojetím, bo jsem to četla jako náctiletá. :-)
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Asfalt teďka poslouchám před spaním a hrozně se u toho bavím :).
    Sice je to mírně čvachtavé, oslizlé a vošklivé, ale na dobrou noc jasná volba.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A jinak audiokniha posunuta na jedenáctého :(
    A povídky Na pomezí Eternaalu na Kosmasu čerstvě vyprodány; za sníženou cenu 89,- jsem si chtěla pár kousků opatřit, abych měla na besedy, ještě minulý týden to tam bylo, a dneska to má status Rozebráno. E-book nebude, to mi v Albíku říkali rovnou. Kdybyste to někdo viděl povalovat v Levných knihách, dejte prosím vědět, já to tam přijdu vybílit. http://www.kosmas.cz/knihy/152622/na-pomezi-eternaalu/
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    HYPERION: Je z toho vidět, že u toho Mosťák nebyl osobně, jinak by snad nemohl nezmínit, jak Draky na pódiu polila JWP kečupem.

    (Byla to vůbec rozmarná scénka: napřed rozprostřeli na pódium modré igelitové plachty; pak Draky oznámila, že to, čeho budeme svědkem, je akt dvou dospělých lidí, kteří se vším souhlasí a přistoupili na to po vzájemné dohodě; načež začal JWP propagovat audioknihu Asfalt a Draky mu během řeči z flašky nalila kečup na hlavu a za brejle. Mě to tedy hluboce vnitřně uklidnilo: sice si občas narazím na hlavu össenskou hlavu, ale kolem jsou JEŠTĚ MNOHEM VĚTŠÍ MAGOŘI než já!!!!)

    (Ale vlastně je pravda, že tohle bylo možná až po vyhlášení ceny - on na to pódium vylezl několikrát, ovšem s kečupem naposled, protože po tomhle už ho tam znova nepustili.)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Tak nevim, jestli se mi vesmír nesnaží něco naznačit, ale mycelium jsem našla v zapomenutém kafi, v zapomenutých jahodách (winter edition speciál), na naloženém artyčoku, který vyplul nad povrch oleje...
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Kompletní výsledky Aeronautila najdete dnes na webu XB-1!

    XB-1 » Ceny Aeronautilus za rok 2013 byly uděleny…
    http://www.casopisxb1.cz/aktuality/ceny-aeronautilus-za-rok-2013/
    PIPIN
    PIPIN --- ---
    BRAMBOREENA: Taky gratuluju a děkuju za sobotní podpis do třetího dílu!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VANEK: V záhlaví opraveno.
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: Super, jen technická - vedle braní do bloku stačí na bílou mlhu kliknout. (A možná bys měla přesměrovat odkaz ke koupi na http://mycelium.argenite.org/page-koupit ; affil je affil a už přibyly dva nové díly.)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    SHEALA: a nějaký ten kanónenfuter.
    GALE
    GALE --- ---
    SHEALA: K Martinovi má Bramboreena celkem nakročíno. Třeba *** už to má taky spočítané. (Ti, kteří četli třetí knihu, vědí.)
    GALE
    GALE --- ---
    Návrh: Nešlo by využít nástěnku na uložení tagu pro spoiler, abychom ho nemuseli pořád hledat? :)
    SOMBRA
    SOMBRA --- ---
    nutně musím mít placku "Všichni jsou blázni..." :)
    při mém notorickém nadšení pro cizí kultury a jazyky, písma a mytologie... o jejej... :)
    SARGO
    SARGO --- ---
    SHEALA: Smrt nemusí být to nejhorší, co se dá postavě provést. A pak, ještě nejsme na konci :-D
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    SARGO: No, zatím nezabíjí postavy tolik co G.R.R Martin. Umřel jenom zuregahl a Giles v reptrospektivy:)
    SARGO
    SARGO --- ---
    BRAMBOREENA: Gratuluji k ceně! Máš je ještě kam skládat? :-D

    Z jiného soudku, rozhovor se sestřenkou:
    "Znáš V.K.?"
    "Znám! Skvěle napsaný a příšerný konce!"
    - ano, všichni doufáme, že si v Myceliu napravíš reputaci. :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam