• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    SARGO
    SARGO --- ---
    BRAMBOREENA: Jooo Červený trpaslík a Mycelium, tam je všechno, odpověď na všechny otázky života, vesmíru a vůbec. :-D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A ještě o dvě věty dál:
    Kymácející se taxi se přece jen nepatrně nadzdvihlo nad chodník. Nohy vetřelců ztratily oporu a dveře se zavřely.
    Taxi se zvedlo k nočnímu nebi a definitivně je vysvobodilo. Lucas zničeně dopadl na sedadlo a okamžitě si vypnul netlog. "Máme to z krku," vydechl. "Slyšíš, Aš~šáde? Setřásli jsme nepřítele! Jsme z toho venku."
    :D
    SHADOWALKER
    SHADOWALKER --- ---
    BRAMBOREENA: Případně žádnou... Oni už si tam něco domyslí sami. ;)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Jo jo. "Když člověk mluví s medianty, nesmí se pouštět do žádných složitějších úvah, protože je vždycky špatně pochopen. Myšlenky musí být jednoduché a nesmí jich být moc. Vůbec nejlepší je mít jenom jednu." :D
    SARGO
    SARGO --- ---
    WITTGENSTEIN: Jen by možná příště ty prefabrikáty měly být tak nějak... méně dlouhých slov a souvětí, vždyť se chudák vůbec nechytal. (Líbilo, líbilo! :-D)

    WITTGENSTEIN: Ještě se mohl zeptat "jaké z toho máte pocity" nebo "co si přitom představujete". Mám pocit, že to bude takový novinářský ekvivalent Hobita Mononožky. :-))
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    Ale nejhorší bylo to odpočítávání: "Jedeme za patnáct... za deset..." Do toho na čtecím zařízení vidím pár slov první otázky, patrně to tedy skutečně bude "Co vás na fantasy baví", a já mám pět, čtyři, tři vteřiny před vysíláním pocit, že vlastně nevím, co mě na SF&F baví, ale že tautologie "Mě to prostě baví a teď mi zkuste vy, Lukáši, říct proč vám chutnají ančovičky" by mi asi neprošla :)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    BRAMBOREENA: Byla připravena mnohem větší propagace, ale želbohu mi dali prostor jen na holou větu.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    WITTGENSTEIN: Ale bylo to úžasné. A díky za propagaci Mycelia.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    WITTGENSTEIN: To byl úžasný moment, pana moderátora jsi slovem "transcendentní" totálně odrovnal :D
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    RIP: No, to jsem rád, že jsem nebyl jediný, koho ta otázka trochu zmátla. A potvrdil jsem si dojem, že člověk musí do televize s úhlednými prefabrikáty, které je nutno přeříkat vcelku bez ohledu na skutečné otázky.
    Přitom ta moje myšlenka "SF rozšiřuje, fantasy transcenduje" není bůhvíjak originální, natožpak nesrozumitelná. Jde jen o to, že SF je sociologická projekce, jak by mohla budoucnost vypadat, na základě známých fakt. (Asimovův Hari Seldon, jak ho známe a milujeme.) A dívá se dopředu, do budoucnosti, většinou s optimismem.
    Zato fantasy se dívá do minulosti, je reakcionářská ("dobře už bylo, ve středověku"), a realitu překračuje, protože s ní nemá nic moc společného. Výjimky v obou případech se pochopitelně najdou, ale TV realita o ně nestojí.
    Tolik tedy mé schodišťové myšlenky :)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    V nějaký sedmičce vycházel od Neffa Stín modrého meče. Sice to bylo na marsu, ale bylo to velmi conanovité a svalnaté, a byly tam nějaké fantastické drogy získávané z kostí místních potvor, a taky z kostí feťáků.
    Nebo jsem si to vyhalucinovala po silnější dávce okrë kafe a ataralginu.
    RIP
    RIP --- ---
    No, nakonec to rozdejchat šlo, ale ta druhá, patrně improvizovaná otázka byla tak nonsequiturně mimoňská, až jsem měl strach, že Wittgensteinovi praskne žilka :-)
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: A ještě prokletí! (Ty jsi to vlastně neviděla...)
    BETCHO
    BETCHO --- ---
    WITTGENSTEIN: Hm, zrovna tu jednu jedinou zajímavou Ti nepoložili...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VANEK: Máš to špatně, kdepak suchoprd - jsme všichni ROZUMPRDI!
    VANEK
    VANEK --- ---
    WITTGENSTEIN: To je pravda, že by se konečně podařilo vykoupit dědičný televizní hřích intošů-suchoprdů?
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    VANEK: A nelze nezmínit formativní vliv JWP a jeho Meče krále D'Sala :)
    VANEK
    VANEK --- ---
    WITTGENSTEIN: Gooka a Wetemaa ;-) Radši bych to obešel nejmenovitě a přešel ke chvále literární erudice Vrbenské a Medka.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    WITTGENSTEIN: Klub Julese Vernea, první překlady Howarda. První fantasy nejspíš vložená do Velinského (Den a noc) - jestli si to nějak nepletu. Hihihi, a já psala o lásce dívky a upíra, ale bohužel v roce 88, kdy trh ještě nebyl zralý :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam