• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    EDERA: No vidíš, a v pracovně jsem zase měla product placement - Matcha tea :D Ti by mi taky mohli dát příště slevu!
    EDERA
    EDERA --- ---
    BRAMBOREENA: Tak zkus vyjednávat s Ikeou, že jim děláš reklamu.;-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    EDERA: Jo jo, díky tomu focení jsem si uvědomila, že třeba v pokoji prostřední dcery není jediný předmět, který by z IKEA nebyl (kromě některého oblečení teda a některých výtvarných potřeb - ale ne všech). :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A zde už instalováno na místě. Nejmladší příšera poslouchá, jestli to v ústí stříbřitého chladu/vysavače šumí mořem jako v mušli.

    EDERA
    EDERA --- ---
    BRAMBOREENA: Ty si taky fotili? Ty jsou náhodou velmi praktický!
    A určitě to schytáš i za věci z IKEA. Takovej póvl totiž nikdo příčetnej nekupuje:-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tak tady vás obšťastním obrazem Paní s vysavačem, ať se může diskutovat rovnou :) Zde je v ještě v procesu výroby včetně předlohy (což je jistá sedmdesátiletá dáma z přílohy Wall Street Journalu). Napřed jsem to namalovala podle ní, ale pak jsem si uvědomila, že Össeané mají větší nosy, tudíž jsem jí trošku zprznila chřípí. :D Vysavač (tedy stříbřitý chlad) a roucho je teprve ve fázi zrodu.

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    EDERA: No to se ví, přece jim neupřu možnost zdrbnout nám naše pekelné nádražní hodiny, že :D
    EDERA
    EDERA --- ---
    BRAMBOREENA: Ale povolila bys debatu, kdyby Ti dali na výběr, že jo?:-)
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA:U celebrit jako Saudková a Sapík je dole pod "Související články" a nad obrázkovými odkazy Bydlení vždycky červené "Vaše názory - 56 příspěvků"; akademický malíř Jirka Houska má jen 5, u běžných lidí to možná ani nezapínají nebo jsem nenašel, kde se dělá "Prvníí!!!"
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    EDERA: ... a jak se tak divám, diskuse tam snad ani není, nebo ji nejsem schopná nalézt.
    RIP
    RIP --- ---
    BRAMBOREENA: "Paní s vysavačem" je husté. Čím to, že tyhle impromptu názvy bývají lepší než ty myšlené vážně?
    My jsme zase za studií, když jsme chodili do Klementina, tomuhle
    Amorek v Klementinu | www.atlasceska.cz
    http://www.atlasceska.cz/praha/amorek-v-klementinu/
    říkali "Socha znuděného samopalníka".
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    EDERA: Asi holt na Novinkách - v rubrice http://www.novinky.cz/bydleni/jak-bydli-vip/ (VIP neboli "VIlma a Pterodaktyl). Diskuse bude určitě výživná a já ji rozhodně číst nehodlám, jen si ověřím, jestli je v celém tom humbuku vidět obálka knihy. :D
    EDERA
    EDERA --- ---
    BRAMBOREENA: Jejda. A bude ten článek pak i v internetové verzi. Já bysem moc bysem chtěla číst debatu pod tím. Prosím, byla jsem moc hodná.:-)
    RIP
    RIP --- ---
    Mycelium není jen hodnotné literární opus, leč jeho doprovodné PR akce jsou též zdrojem cenných praktických informací! Z nejnovějšího Interkomu se například dozvídáme, že když někdo jde někam na celý den v celohlavové masce, nesmí si zapomenout vzít brčko! :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Bydlenkovský coming out se blíží. Dneska tady byli z přílohy o bydlení a vyfotili si náš brloh. :D Nevím, co přesně z toho použijou - jestli Cornholiovy vitráže nebo tisky z Mycelia nebo moji sošku Fomalhiwana nebo portrét össenské velekněžky se stříbřitým chladem (obraz přezdívaný "Paní s vysavačem") nebo co vlastně. Nechám se překvapit... K autorizaci to bude příští týden, vyjde to nějak během srpna.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Pche.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RICARDERON: Jejdamane - před třemi měsíci se to probíralo přímo tady v tomhle auditku :) - to si náhodou pamatuju! Ale pak už nebylo zmínky, tak jsem si říkala, že jste myšlenku na plakát tiše opustili. Navíc jsi výslovně psal, že to bude nějaký malý plakátek do výloh knihkupectví, jenže tady z fotky se to jeví, jako by to bylo na reklamním panelu někde u tramvajové zastávky - čili se tomu nefalšovaně divím. Ale je to fajn samozřejmě!
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    RICARDERON: rika se tomu selektivni pamet. A touto nechutnou nemoci jaksi trpime uplne vsichni... :))
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    VANEK: Česká, myslím, tam bylo. A Vilma to sama schvalovala. A teď dělá husičku. Toť!
    VANEK
    VANEK --- ---
    WITTGENSTEIN: Hm, ale tak by to bylo dost asymetrické; že by se před sci ještě vešla "románová", s níž Argo operuje jinak?
    FIFI
    FIFI --- ---
    WITTGENSTEIN:

    Vyšinutí - Michael Katz Krefeld | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    http://www.kosmas.cz/knihy/193539/vysinuti/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam