• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    GENTIANA: já ti nevím, čím to je, ale vánoční čtení mám vždycky přečtený hrozně rychle (až na pár výjimek). Obvykle se do toho pak pouštím znovu v průběhu roku a to, co jsem přečetl za týden, čtu později měsíc i dva.

    S množstvím knížek bývám spokojen, je to tak akorát do větších povánočních slevových akcí.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    STARE_CASY: Pokud to jeden vdechne před silvestrem, dostal málo knih. Nebo špatnej druh.
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    GENTIANA: ale vždyť má recht, těch pár tisíc stránek k vánocům trochu nadšený čtenář vdechne ještě před silvestrem a může se jít podívat na ohňostroj.

    Knížky jsou to jediné, na co se ještě o vánocích těším. Jdu si cvičně trénovat prsty na obracení stránek.

    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    PIPIN: no, vzhedem k tomu, že za posledních 15 let čte otecko leda tak svět motorů... ale jako, já takové věci coby pachole dělala taky. A loni jsem byla ráda, že můžu hnít, takže jsem přečetla dva Nesböy/a/něco a zjistila, že tohoto autora si svět může za mě strčit někam a příště radši, hm, více mycelia nebo tak něco.
    PIPIN
    PIPIN --- ---
    JULIANNE: OK, mám sice i jiné resty, ale beru tě za slovo :)
    BRAMBOREENA: Nojo, ale Mycelium do ledna nepočká, to se nedá nic dělat!
    GENTIANA: Ale tehdy byly prérie zelenější a tak vůbec (ale jestli nekecá, tak to byl slušnej výkon!)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: nojo. Já říkala šéfovi, že po mně nemůže chtít, abych organizovala silvestrovskou zábavu s ohňostrojema apod., když to upřímně nenávidím a soudím, že slušný člověk tráví silvestra a okolní dny tak, že čte, co dostal k vánocům. Koukal na mě s neskrývaným podezřením, on, který se chlubí, jak v sedmašedesátym dostal tři svazky Vinnetoua a přečetl je na jeden zátah a ještě stihl štěpánskou husu.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    PIPIN: Prostě Vánoce. Nakladatelé vypouštějí rybníky a na lidi se valí záplava tiskovin; spas se kdo můžeš. :) Knihy je třeba narvat si do žgrání a číst je v lednu.
    JULIANNE
    JULIANNE --- ---
    PIPIN: Do deseti dnů Blindsight přečteš. Já jsem ho přečetla víceméně přes noc - tahle kniha člověka vtáhne do děje stejně neodbytně jako Mycelium :).
    PIPIN
    PIPIN --- ---
    BRAMBOREENA: Protože se dámě, navíc tak milé, nesluší odpovídat oblíbenou internetovou frází "shut up and take my money", sděluji jen, že se moc těším a ceny se nelekám (jen mi to teda nabouralo čtecí plány, chystal jsem se na Blindsight od Wattse, bude Zaklínač, no nic...)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    BRAMBOREENA: V pondělí odesláno do tiskárny a byl jsem ujištěn, že do deseti dnů bude kniha venku. Ó, ty zázraky techniky.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Brzy.
    Teda snad.
    Mycelium IV : Vidění - Vilma Kadlečková | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    http://www.kosmas.cz/knihy/199257/mycelium-iv-videni/

    Cena je sice vyšší než u minulých dílů (389,-), ale v přepočtu na počet stran to naopak vychází příznivěji. Pokud jde o tlustospisování, na BorgDoga s jeho megadlouhým druhým dílem Algoru sice nemám, ale i tak to bude poměrně obézní špalek.
    VICKE
    VICKE --- ---
    já bych měl jedno staroossenské rčení 'abytë lös hryznül dö nössu'
    RIP
    RIP --- ---
    Mám nové ossënské slovo:

    öçàëâîèô!

    Vzniklo tak, že překládám text, kde je hodně francouzských jmen a názvů, tak jsem si tohleto vytahal z mapy znaků a kopíruju si to, abych nemusel držet v hlavě ty kódy a tak.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Tak jo, mám pozitivní zprávu.
    Dotiskujeme Mycelium II. a III.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ALDARION: Klapající houbové zombie známe, dětičky to tu o prázdninách jeden čas usilovně pařily. :) No aspoň je díky tomu Mycelium takové... uvěřitelnější... :D
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    SHEALA: Nedávno se jí inspirovali tvůrci počítačové hry, díky nimž je teď hledání obrázků s cordycepsem na internetech zase o něco nechutnější. ;) http://blogs.scientificamerican.com/...013/06/25/the-fungus-that-reduced-humanity-to-the-last-of-us/
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    ZUZKAOU: A pak slupli i kolegy - domorodce, kteří zemřeli na otravu :).
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    No prostě mám to vědecky podložený. :D
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    BALAENA: nojo, s myceliární sadbou je dřina.

    A to ještě mi kámoš poslal že sledoval dokument jak pecializovaný druh houby trousí spóry co infikují nervovou soustavu, tu ovlivňují naprogramovaných způsobem aby dotyčný něco dělal a na závěr nová houba vyroste z jeho hlavy a vypustí další spóry.

    houba zatím roste na hmyzu, ne na lidech: http://en.wikipedia.org/wiki/Cordyceps
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    Vilmo???

    Na začátku má mycelium rádo větší teplo.
    Houby jsou citlivé. Vzduch filtrujeme jako v laboratoři, říká podnikatel - iDNES.cz
    http://budejovice.idnes.cz/...or-d8d-/budejovice-zpravy.aspx?c=A141023_2110162_budejovice-zpravy_mrl
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam