• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RIP: Proč urazit? Právě jsem o tobě napsala, že jsi lev! :)
    RIP
    RIP --- ---
    BRAMBOREENA: Chtěl jsem se jakoby hravě urazit, ale nakonec jsem se rozhodl sklonit před majestátem pravdy.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ALONSY: Teda to je drzost!!!! :D
    No... ale něco na tom je, to je pravda; Malešice jsou poslední východní výspa civilizace, kde je město ještě souvislým městem. Pak už následuje akorát spalovna, řepková pole a šestajovické pustiny, kde žijí akorát lvi a italští chrtíci.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    GROBENIUS: Tady není všeobecně známo, že jsem certifikovaný magor? :D
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    GENTIANA: co od Tebe potřebuje? :-)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Já zkusím dorazit, ale nezdržím se dlouho, druhej den v devět mám termín u cvokaře.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Pokusím se dorazit, ale teda Malešice, to už není ani Praha, ne? :)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Vy hovada!

    (Připomnělo: Jan Hus na koncilu kostnickém - živý obraz pro početnější rodiny. Jan Hus po koncilu kostnickém - živý obraz pro početnější rodiny s krbem.)
    SARGO
    SARGO --- ---
    BRAMBOREENA: Tak já doma zametu, no....
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    PISKVOR: :D No tak to můžeme zinscenovat jako dramatickou scénku! Já donesu hlavu a vy někdo opatřete ten hnůj... :D
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    BRAMBOREENA: Asociovalo mi to záznam z novoměstské (?) kroniky o popravě Jana Želivského: "vzal pak jest hlavu kněze Jana, a vyběhna na hromadu hnojovú, jal se ji lidu ukazovati."
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (a vezmu tam össenskou hlavu, kdyby někdo chtěl to selfíčko :D)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Křest máme potvrzen.
    Bude to V PONDĚLÍ 8. prosince od 18:00 v Malešickém mikropivovaru.

    Kmotrem bude veleslavný kyberpunker JWP čili Jiří Walker Procházka (z titulu autorství románu "Podhoubí smrti" z řady JFK) a všem vzkazuje: "Mám vás rád, lidi, vopovažte se kurwa nepřijít." :D Bude tam i jeho žena Klárka Smolíková (autorka sci-fi knížek pro děti a večerníčků). Čili nudit se nebudem. :)

    Program se pokusím udržet na nějakém neobtruzivním minimu - polití knihy, nějaká (milosrdně krátká) čtená ukázka, prostor na dotazy, pokud budou, a pak spíš volná zábava.

    Ještě vyrobím pozvánku, kde budou vymoženosti jako adresa a tak.
    SARGO
    SARGO --- ---
    BRAMBOREENA: Korespondenční zájemci ti mohou poslat svoje trička. Bude to skladnější než ty jim hlavu, a výsledek vyjde nastejno. 8-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RIP: To jde docela snadno, zájemcům můžu půjčit össenskou hlavu na selfíčko :)
    RIP
    RIP --- ---
    No, ultimátní horor by byl uvidět ossenského(ou) sebe sama(u) :-(
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: Mně to povidej, mně to straší ve věži.
    BALAENA: tak pořád je tu össenský Zeman, třeba. Nebo slimáci.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    BRAMBOREENA: to je výzva. po pátém dílu se jí musí zdát o össenských komunistických Bruntálcích...
    uff, to zní jako poslední předstupeň pekla...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GENTIANA: týjo, tak to nevím, co zní děsivěji :(
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    A propos, po přečtení třetího díli se mi zdálo o össenských komunistech. Po přečtení čtvrtého o össenských Bruntálcích.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    FIFI: pokud dorazím, tak budem dva kůly. To už stačí na založení odborů.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam