• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    Já se fakt k ničemu zatím nehodlám názorově přiklánět, když nemám načteno, i tak ale z logiky věci čekám u vícedílných věcí nějaké intermezzo, buď před Grande finále nebo kvůli tomu, jak píše Vilma, lidská bytost takový záseky non stop nedá.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    JULIANNE: Můžeš začít slovy: "tak dneska si něco povíme o kapitolách 76-100..." :D Je to problém, to rozhodně.
    IDLE
    IDLE --- ---
    Ony jsou recenze čtvrtých dílů stejně spíš jen takové "haló, tady jsem", ne? Lidí, kterým to pomůže se rozhodnout, zda číst, bude minimum.
    JULIANNE
    JULIANNE --- ---
    BRAMBOREENA: ELHO_CID: Tak snad potěší aspoň moje recenze, která už nějakou dobu visí ve frontě článků na webu XB-1: je krátká, až na drobné výtky pozitivní, vyhýbala jsem se spoilerům, a mám dojem, že je tím pádem naprosto nicneříkající :-D. Bohužel to není recenze, na kterou bych byla po formální i obsahové stránce zrovna pyšná, ač jsem se snažila. Recenze na čtvrtý díl těsně propojené pentalogie jsou prostě nevděčné, i když je to zároveň výzva :).
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GENTIANA: Vidíš, ve čtyři jsem včera zrovna šla spát, dopisuju tady pětku...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ELHO_CID: Já bych brala jako "nerealistické" naopak právě to, kdyby Lucas všechny ty věci ustál s jízlivým úsměvem a beze ztráty kytičky. Ale však on to nakonec dá. :)
    Jak to tak počítám, věcmi, které jsou v pátém dílu, Zuzku zklamu ještě přinejmenším dvakrát. Je mi to líto, ale měnit je nehodlám. :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GENTIANA: "Ale prosím," řeklo sluchátko :D
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Jo a taky doufám, že Aš-šád dostane pořádně po hubě.
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    VLCACKA: Mě hlavně zklamala Zuzana. Tohle je hrozně špatná recenze. Dlouhá, nevýstižná a plná spoilerů. Já vím, že psát dobré recenze na x-té pokračování nějakého cyklu je těžké, ale tohle je bída i na poměry FP.
    Bohužel tohle musíme očkávat. Srdeční výlevy fanynek platonicky zamilovaných do ideálu Lucase, které zklamalo, že se mu houby nakonec dostaly pod kůži a že není Mary Sue v trenýrkách.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    WITTGENSTEIN: Že měla Vilma použít originální klišé. Co je to performantivita, nevím - má to dírky?
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    VLCACKA: "Performantivita obehraných klišé" pobavila. I když pořád přesně nevím, co si pod tím mám představit.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: Náhodou, já mám rýmičku, tak jsem se probudila s ucpaným nosem ve čtyři, nemohla jsem usnout a tak jsem si zas četla ten 4. díl a ono je to dobrý. Jako, některé kousky mi konvenujou míň, dokážu si představit jiné dějové linie, ale to u každé knihy, žejo. A nemůžu se dočkat, jak to celý dopadne.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VLCACKA: Tak to je smutné, no, že jsem zrovna Zuzku H., které se první díly líbily, takhle zklamala. Ale asi je to neodvratné; holt ke konci už všichni mají nějaké předpoklady a očekávání, jak by se měl příběh vyvinout a co by se mělo stát, a když se to tím směrem ubírat nebude, bude to špatně. Můj problém je (což ona tam taky píše), že různí lidé by od toho chtěli různé věci, čili zavděčit se všem se stejně nedá.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    https://www.facebook.com/...8838319147638.1073741832.465547880143353/908840039147466/?type=3&theater
    Koukejte mě opalcovat za zatím jediný myceliální příspěvek do soutěže, jo?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Jae Rhim Lee: My mushroom burial suit | Talk Video | TED.com
    http://www.ted.com/talks/jae_rhim_lee
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    BRAMBOREENA: neni! RIP je mykolog amater :))
    treba http://www.100thmonkeymushrooms.com/wp-content/uploads/DSCN2533-1024x768.jpg
    je "chladic" teda lupenita a ne "molitan" a roste na strome ... ostatne i jmenovana Vaclavka je take "chladic" a mnoooho dalsich :))
    Ovsem u te shiitake je dost zajimave ze vlastne muchomůrce i trochu podobna ... jen neni cervena .. skoda ... ale mozna je i nejaka cervena odruda, kdovi! :o) takze jmenovani ji neni od veci...

    rekneme teda ze ma ta houbokniha jinej prebal... :))
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RIP: to je pravda :)
    RIP
    RIP --- ---
    BRAMBOREENA: To sice jo, ale zase by houbokniha měla být jednoznačně lupenitá (=stránky), což choroše nejsou :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    HYPERION: :) Roztomilost sama! Pořád jsem přemýšlela, co je mi na tom tak divné. Totiž zrovna muchomůrky většinou rostou rovně a ze země, houby, které se takhle zvedají z kolmé stěny (tedy ze stromu) jsou spíš různé choroše, lesklokorka, troudnatec kopytový a tydle věci... no a nebo václavky. Kniha muchomůrkovitá by měla mít nohu rovně! :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam