• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    BRAMBOREENA:
    Mysli si svět --- LEGIE - databáze knih Fantasy a Sci-Fi
    http://www.legie.info//kniha/3096-mysli-si-svet
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Budu tam číst asi z Mycelia a z povídky Časový dluh, čili nic nového, ale za návštěvu to stojí kvůli těm ostatním - Inka Jelínková (Hanušová) i Jarda Veis jsou skvělí a sama se těším, až si je poslechnu :) No a bude tam Jiří Šámal, který hraje na hang - což možná někteří z osazenstva tohoto auditka zažili, pokud byli předloni na křtu Mycelia II v Elysiu; je to hudební nástroj ve tvaru létajícího talíře a s totálně mimozemským zvukem.

    Celé to ještě to má ten vtipný aspekt, že pořadatel - Lubor Falteisek - někdy před pětatřiceti lety pracoval v Sedmičce pionýrů a vyhlásil tam sci-fi literární soutěž, úplně první, které jsem se kdy účastnila, a pak mi vydal úplně první publikovanou povídku v antologii Mysli si svět (kde byli i další lidi dodnes činní v médiích nebo ve sci-fi - všichni jsme se tam potkali jako děti, samozřejmě aniž jsme se osobně znali :D)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Ve čtvrtek 4. června 2015 v 19 hodin Literární kavárně v Řetězové ulici 10 na Starém Městě.

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A náhodou přáníčko houbové jsem dostala! :) Přes Facebook! :)

    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Popřejte autorce šťastné osmnáctiny, bando! :-)
    FIFI
    FIFI --- ---
    BALAENA: na tleskani tam mel lidi:)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    RICARDERON: ještě bys měl potrénovat. jenom přebírat a předávat... správně bys v tu chvíli měl ještě sedět v publiku a tleskat
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    FIFI: Jo, pak o mně nemají vznikat fámy, že jsem sebestředný... :-)
    FIFI
    FIFI --- ---
    BRAMBOREENA: no jo, Richard si predava a zaroven prebira cenu:)
    SARGO
    SARGO --- ---
    BRAMBOREENA: Moc vám to tam sluší :-) A jste šikovně sladěni. Vyřiď manželovi, že nesmí zešedivět. :-))
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Fotky z Akademie od Haniny Veselé. Nevím, jak to komu půjde otevřít z toho odkazu, tak sem aspoň něco nahraju... Je tu Cornholio, Ricarderon a já s manželem.
    https://www.facebook.com/....vesela.1/media_set?set=a.10203999514900655.1073741894.1606693037&type=1







    VANEK
    VANEK --- ---
    RICARDERON: Piráti přivedení na cestu pravou. (Nebo ukradené knížky se projevují jak, je to komise?)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RICARDERON: Asi máte v počítači plíseň!
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Podle systému se prodalo IV. Mycelia o dva kusy víc než trojky. To je nějaká houbovina...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BORGDOG: Děkuju :) Tak za rok třeba budu zas já gratulovat vám :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Češi mezi elitou. Studenti uspěli v USA v soutěži vědeckých supertalentů - iDNES.cz
    http://zpravy.idnes.cz/..._domaci_jj#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box

    "...Soustředil se na výzkum těžkých kovů rozpuštěných ve vodě a podařilo se mu najít způsob, jak je s pomocí speciální houby z vody odstranit..."
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Dovoluji si jako první pogratulovat autorce, že letos byla pouze jedna! ;-)
    FIFI
    FIFI --- ---
    BORGDOG: připojuji se:)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Dovoluji si jako první pogratulovat autorce k další ceně Akademie!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A mezitím na FB (kde se jako mor šíří "kvíz" na výklad významu jmen...)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam